Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. گزارش یک شاهید عینی در خیابان انقلاب از حضور لباس شخصی‌ها در میان جمعیت

  View more on instagram
 2. بیانیه مشترک شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا علیه ایران

  وزارت خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس (جی سی سی) روز پنجشنبه در بیانیه مشترکی «ادامه سیاست‌های بی‌ثبات کننده» ایران از جمله «حمایت از تروریسم و استفاده از موشک‌های پیشرفته، سلاح‌های سایبری، سیستم‌های هواپیمایی بدون سرنشین و اشاعه آنها در منطقه و اطراف جهان» را محکوم کرده اند.

  در بیانیه مشترک آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس آمده است: «ایران و گروه‌های نیابتی و شرکای آن از سلاح‌های ایرانی برای حمله به غیرنظامیان، زیرساخت های مهم و کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی استفاده کرده‌اند.»

  ایران در واکنش به این بیانیه آن را در راستای «راهبرد دیرینه رژیم آمریکا در تفرقه انگیزی بین کشورهای منطقه» توصیف کرده است.

  نشست کارگروه مشترک آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس روز چهارشنبه در ریاض پایتخت عربستان برگزار شد.

  بیانیه این گروه از جمله به انتقال موشک های پیشرفته و هواپیماهای بدون سرنشین به حوثی های یمن که می گوید باعث به درازا کشیدن جنگ در این کشور شده اشاره می کند.

  آنها همچنین نسبت به پیشرفت های برنامه هسته ای ایران – چنانچه در گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی ثبت شده – ابراز نگرانی می کنند.

  به گزارش منابu خبری ایران ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، اتهامات مطرح شده در این بیانیه را رد کرد و گفت که «در راستای راهبرد دیرینه رژیم آمریکا در تفرقه انگیزی بین کشورهای منطقه» است.

  او بر «پایبندی مسئولانه» جمهوری اسلامی به «دیپلماسی منطقه‌ای و پایان بحران‌ها از طریق راه حل سیاسی و نیز روابط مطلوب و رو به رشد جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه» تاکید کرد.

  او همچنین گفت «جمهوری اسلامی ایران به پیشبرد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای خود و همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» ادامه می دهد.

 3. اعتراض‌ها در رشت: «هیز تویی هرزه تویی، زن آزاده منم»

  View more on instagram
 4. تجمع معترضان در مالمو سوئد: «این آخرین پیامه، اعدام کنین قیامه»

  View more on instagram
 5. «مرگ بر خامنه‌ای» در شهر قروه - ۲۷ بهمن

  ویدیوی زیر امروز پنجشنبه - ۲۷ بهمن - از شهر قروه در کردستان و همزمان با فراخوان‌های معترضان منتشر شده که در آن شعار «مرگ بر خامنه‌ای» شنیده می شود.

  View more on twitter
 6. چهلم «نخستین سربداران» اعتراضات سراسری ایران؛ تجمع معترضان در لندن

  View more on instagram
 7. تجمع معترضان در فرانکفورت آلمان به مناسبت چهلم نخستین اعدامیان اعتراضات ایران

  همزمان با مخابره ویدیوهای متعدد از نقاط مختلف ایران در روز پنجشنبه - ۲۷ بهمن - گروهی از ایرانیان فرانکفورت به مناسبت چهلم دو معترض اعدام شده، محمد حسینی و محمد مهدی کرمی در مقابل مرکز اسلامی تحسن کردند و برای آنها مراسم یادبود گرفتند.

  View more on twitter
 8. اعتراضات در مشهد و حضور موتورسوارهای حکومتی در خیابان‌ها

  این ویدیوها که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است وضعیت شهر مشهد در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ را نشان می‌دهد که در آن گروهی از معترضان شعار می دهند و در ویدیوی دیگر تردد ماموران موتورسوار در پیاده‌روهای این شهر دیده می‌شود.

  View more on twitter
 9. اعتراضات خیابانی در اهواز همزمان با دیگر شهرها در روز پنجنشبه ۲۷ بهمن

  این ویدیوها که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است وضعیت دو منطقه از شهر اهواز در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ را نشان می‌دهد.

  View more on twitter
 10. گلشهر کرج، یک بار دیگر کانون اعتراضات ضدحکومتی شد

  در این ویدیوها که مربوطه به ۲۷ بهمن در گلشهر کرج است، شنیده می‌شود که معترضان نام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی، دو نفر از اعدام‌شدگان اعتراضات سراسری ایران را در روز چهلم آنها فریاد می‌زنند و شعارهای ضدحکومت ایران سر می‌دهند.

  View more on twitter
 11. صدای تیراندازی در میدان انقلاب تهران

  در این ویدیو که مربوط به شامگاه ۲۷ بهمن در محدوده میدان انقلاب تهران است گروهی از معترضان که شعار می‌دهند، بعد از شنیده شدن صدای تک تیراندازی، فریاد بی‌شرف، بی‌شرف سر می‌دهند.

  View more on twitter
 12. «آزادی، آزادی، آزادی» در قزوین

  View more on twitter
 13. صدور حکم اعدام برای شش نفر در ارتباط با پرونده «کشته شدن» ماموران حکومتی در خوزستان

  سازمان حقوق بشر در ایران گزارش می‌دهد که دادگاه انقلاب اهواز شش نفر را به اعدام و شش نفر دیگر را مجموعا به ۷۰ سال حبس تعزیری محکوم کرده است. این پرونده‌ها ظاهرا به کشته شدن چهار مامور مربوط می‌شود.

  براساس این گزارش شعبه چهارم دادگاه انقلاب اهواز در روزهای اخیر علی مجدم ۳۹ ساله اهل کوت سید صالح اهواز، معین خنفری ۲۹ ساله اهل کوت سید صالح اهواز، محمدرضا مقدم ۳۰ ساله اهل شادگان، سیدسالم آلبوشوکه ۳۸ ساله اهل شادگان، سیدعدنان غبیشاوی (موسوی) ۲۶ ساله اهل شادگان و حبیب دریس ۳۹ ساله اهل قلعه چنعان اهواز که در بند ۵ زندان شیبان این شهر محبوس هستند را به اعدام محکوم کرده است.

  بنابراین گزارش فارس عموری (رماحی) ۳۵ ساله، جاسم آلبوغبیش، اسکندر مقدم، و رعد و توفیق منیعات به مجموعا ۷۰ سال زندان محکوم شدند.

  این سازمان به نقل از کریم دحیمی، یک فعال حقوق بشر، می نویسد که این افراد با اتهاماتی چون «محاربه»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشکیل گروه و دسته به قصد بر هم زدن امنیت کشور»، «ارتباط با رسانه ها و گروه های مخالف نظام در خارج از کشور» و «تبلیغ علیه نظام» متهم بودند.

  بنابه این گزارش این شهروندان «در پی اعترافاتی که توام با شکنجه و ضرب و شتم و تهدید و در نهایت پخش اعترافات تلویزیونی» بود محکوم شدند.

  این پرونده «به کشته شدن ۲ عضو سپاه پاسداران در سال ۱۳۹۸ در آبادان و کشته شدن یک سرهنگ نیروی انتظامی و یک سرباز وظیفه در شهرستان خورموسی(سربندر)» مربوط می شود.

  روندهای قضایی در ایران، به خصوص پرونده هایی که دادستان‌ها علیه معترضان و مخالفان طرح می‌کنند، غیرشفاف است و سازمان‌های حقوق بشر می‌گویند که متهمان با اتهامات کلی و مبهم امنیت ملی در روندهای غیرعادلانه محاکمه می شوند.

 14. اعتراضات در شهرک نفت تهران با شعار «سلام به سربداران، مهدی، کیان و یاران»

  View more on twitter
 15. مامور پلیس شیشه خودروی کسی را که فیلم می‌گیرد می‌شکند

  در ویدئویی که گفته شده از اعتراضات در صادقیه گرفته شده است، یک مامور پلیس در حال شکستن خودروی کسی که ویدئو می‌گیرد دیده می‌شود.

  حمله به عابران و سرنشینان خودروها یکی از رویه‌های ثابت ماموران امنیتی ایران در سرکوب معترضان است.

  View more on twitter
 16. «دلار ۴۷ هزاری، خامنه‌ای بیداری؟»

  در سنندج معترضان با کنایه می‌گویند سقوط ریال و بی عملی حکومت به ترتیبی است که انگار علی خامنه‌ای در خواب است.

  View more on twitter
 17. تظاهرات در شهر اراک: «عمامه رهبری، وقتشه که بپری»

  View more on twitter
 18. شعار مرگ بر خامنه ای و برپا کردن آتش در خیابان گلشن سنندج

  تصاویری از برپایی آتش در خیابان‌های سنندج منتشر شده است.

  گزارش شده که بخشی از این حرکت اعتراضی در نزدیکی خیابان گلشن سنندج است.

  در تصاویر منتشر شده شعار «مرگ بر خامنه ای» شنیده می‌شود.

 19. تصاویری از تظاهرات در هفت حوض نارمک در شرق تهران

  View more on twitter
 20. چهلم محمدمهدی کرمی و محمد حسینی؛ معترضان در مشهد: برادر شهیدم خونتو پس می‌گیرم

  View more on twitter