Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. دادستان کل امریکا دستور اجرایی شدن چهار حکم اعدام را داد

  بیل بار - دادستان کل امریکا

  آمریکا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۳ تا کنون، شاهد اجرای چهار حکم اعدام فدرال خواهد بود.

  ویلیام بار، دادستان کل آمریکا دستور داده که این اعدام ها از ماه آینده، ژوئیه، آغاز شود.

  این در حالی است که معترضان به احکام اعدام خواستار متوقف شدن هرگونه اعدامی در آمریکا هستند.

  هر چهار محکوم به اعدام، مجرمانی هستند که به علت قتل کودکان بازداشت و محاکمه و به حکم اعدام محکوم شده اند.

  ویلیام بار با دفاع از تصمیم خود گفته «هم رئیس جمهوری و هم کنگره به عنوان دو رکن مقننه و مجریه خواستار اجرای حکم اعدام برای محکومانی شده اند که جنایات هولناکی چون این را انجام داده اند.»

  دادستان کل آمریکا در پاسخ به منتقدانی که گفته اند دولت فدرال برای اجرای این احکام تعجیل می کند گفته هر چهار محکوم از رویه منصفانه و زمان مناسب سپری شدن دادگاه برخوردار بوده اند.

 2. احمدی نژاد: راه را باز کنید تا مردم ایران و آمریکا با هم تعامل کنند

  صفحه محمود احمدی نژاد، در پستی جدید بخش از گفتگوی او با شبکه یواس ایران تی وی را منتشر کرده که در آن رئیس جمهور سابق ایران از روابط میان ایران و آمریکا می گوید و خواستار تعامل مردم دو کشور می شود.

  آقای احمدی نژاد گفته: «دولت آمريكا، آزادی و عدالت و احترام ملت ايران را به رسميت بشناسد و دولت ايران هم، دولت آمريكا را به رسميت بشناسد و بنشينند در يك فضای سرشار از عدالت و احترام گفتگو كنند و مسائل را حل كنند. با تهديد و پرخاش و توهين و تلاش برای تسلط بر يك ملت، مشكلی را حل نمی شود».

  View more on instagram
 3. سیاستمداران در راس فهرست 'منتشرکنندگان خبرهای نادرست'

  بر اساس نظرسنجی موسسه رویترز از ۸۰ هزار تن در جهان، از سیاستمداران بیش از هر منبع دیگری در رابطه با انتشار خبرهای نادرست یاد شده است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۰ درصد پاسخ دهندگان بیش‌تر از سیاستمداران نگران هستند.

  این گزارش پس از آن منتشر می‌شود که با همه‌گیری بیماری کرونا، موج تازه‌ای از خبرهای نادرست در جهان آغاز شده است.

  سیاستمداران بیش‌تر در برزیل، فیلیپین و ایالات متحده در این رابطه هدف اتهام قرار گرفته‌اند. در کره جنوبی و یونان هم روزنامه‌نگاران برای تبلیغ ادعاهای نادرست سرزنش شده‌اند. در این میان پاسخ دهنگان به این نظرسنجی در ژاپن و تایوان، بر نقش افراد عادی جامعه در انتشار خبرهای نادرست تاکید کرده‌اند.

 4. سپیده قلیان می گوید قاضی از او خواسته درخواست عفو بنویسد

  بر اساس گفته‌های سپیده قلیان که در ویدیویی روی شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده، قاضی به او گفته در صورت ننوشتن نامه درخواست عفو، روانه زندان می‌شود.

  View more on twitter
 5. درخواست مشترک مدافعان حقوق بشر برای تصویب قطعنامه‌ای درباره ایران و تمدید ماموریت گزارشگر ویژه

  ۳۹ سازمان مدافع حقوق بشر در نامه‌‌ای مشترک به کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل از آن‌ها خواسته‌اند که "که در چهل‌‌وسومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل از قطع‌نامه‌ای درباره‌ی وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران و تمدید مأموریت گزارشگر ویژه‌ی این سازمان در مورد وضع حقوق بشر در ایران حمایت کنند."

  در نامه این سازمانها آمده که با توجه به "استمرار نقض گسترده و سازمان یافته حقوق بشر در ایران" تمدید ماموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل اهمیت حیاتی دارد.

  این سازمان‌ها به "سرکوب خشونت‌بار اعتراضات سراسری مردم در آبان ۱۳۹۸ و بازداشت هزاران نفر از معترضان در سایه‌ی قطع تقریباً کامل شبکه‌ی جهانی اینترنت در ایران و محدودیت‌های شدید و مستمر در زمینه‌ی گردش آزاد اطلاعات و آزادی بیان" اشاره کرده‌اند.

  این گروه افزوده‌اند که "درخواست کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل برای شفاف‌سازی و تعهد ایران به انجام تحقیقات فوری، مستقل و بی‌طرفانه در خصوص تمام موارد نقض حقوق بشری که اتفاق افتاده بی‌پاسخ مانده است."

  سازمان‌هایی مانند عفو بین‌الملل، عدالت برای ایران، بنیاد برومند، هرانا، دیدبان حقوق بشر از جمله این سازمان‌هاست.

  View more on twitter
 6. وزارت بهداشت ایران: کمتر از ۲۰ درصد مردم پروتکل‌های مقابله با شیوع کرونا را رعایت می‌کنند

  مدیر دفتر بازرسی و شکایات وزارت بهداشت می‌گوید که میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی از طرف مردم از حدود ۸۰ درصد در دو ماه گذشته به زیر ۲۰ درصد کاهش یافته است و اکنون کمتر از ۲۰ درصد مردم به رعایت این پروتکل ها اعتقاد دارند، در مورد ماسک زدن و شست و شوی مداوم دست‌ها نیز وضعیت مشابه است.

  این در حالی است که آمار وزارت بهداشت ایران از میزان ابتلا حاکی از گستردگی وجود ویروس کرونا در ایران و همه گیری آن است.

  او گفت که بیشترین میزان شکایت از تخلفات درباره نقض مقررات مقابله با کرونا در دفاتر دفاتر پیشخوان برخی ادارات اتفاق افتاده است.

 7. هشدار سازمان محیط زیست مازندران درباره خطر وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع

  اداره‌ حفاظت محیط زیست استان مازندران با اشاره به افزایش دمای هوا، نسبت به هرگونه آتش‌سوزی در جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی استان هشدار داد.

  این سازمان در اطلاعیه ای از کشاورزان و دامداران و مسافران خواسته که از روشن کردن تفریحی آتش و همچنین از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی جدا خودداری کنند.

  در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شد که "از رها سازی مواد شیشه ای (نظیر انواع بطری شیشه ای و پلاستیکی) در داخل جنگل ها و مراتع که سبب انعکاس نور و اشتعال علوفه خشک کف جنگل ها می شود، جدا خودداری شود."سازمان محیط زیست مازندران همچنین از شهروندان خواست که با مشاهده آتش سوزی، مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها، محیط بانی ها، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، دهیاری ها اطلاع دهند.

  این اطلاعیه در حالی صادر شده است که عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به وقوع آتش‌سوزی‌های مکرر در جنگل‌ها و مناطق حفاظت شده در ایران همزمان با گرم شدن هوا به خبرگزاری ایسنا گفت که آتش‌سوزی جنگل‌ها عادی است و مردم را نباید نگران کنیم.

  او آتش‌سوزی جنگل های ایران را با استرالیا مقایسه کرد و گفت: "طی ۲۰ سال اخیر متوسط آتش‌سوزی‌های جنگلی در کشور ما سالانه ۱۶ هزار هکتار گزارش شده و آتش‌سوزی‌های اخیر نیز تاکنون به کمتر از ۱۵۰۰ هکتار از منابع طبیعی آسیب وارد کرده است."

 8. خبر فوریکرونا در افغانستان؛ 'کمبود اکسیژن، از عوامل مهم مرگ بیماران است'

  کمبود اکسیژن از عوامل مهم مرگ و میر در میان بیماران ویروس کرونا بوده است
  Image caption: کمبود اکسیژن از عوامل مهم مرگ و میر در میان بیماران ویروس کرونا بوده است

  نسرین اوریاخیل، رئیس شورای طبی/پزشکی افغانستان گفته است که در یک نظارت دوهفته‌ای از بیمارستان‌ها دریافته‌اند که بسیاری از تلفات ناشی از ویروس کرونا در افغانستان بخاطر نبود یا کمبود اکسیژن بوده است.

  " نبودامکانات بهداشتی، کمبود نیروی بشری، مشکلات مالی و پایین بودن روحیه کارکنان بخش بهداشت" مسایل دیگری است که این شورا در مورد آن هشدار داده است.

  وحید مجروح معاون وزارت صحت/بهداشت افغانستان اما می‌گوید که دولت به تعداد ۵۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی را از کشور آلمان خریداری کرده که قرار است بزودی وارد کابل شود.

  در حال حاضر به گفته آقای مجروح تنها ۱۱ لابراتوار تشخیص کوید ۱۹ در افغانستان فعال است که ظرفیت ۲هزار تا ۲هزار و پنجصد مورد آزمایش در شبانه روز را دارد و اینکه بزودی ۱۶ لابراتوار دیگر نیز در سراسر این کشور فعال می‌شود.

  طی روز‌های اخیر بسیاری از نزدیکان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شبکه‌های اجتماعی از کمبود اکسیژن در بیمارستان‌ها شکایت کرده‌اند.

  وزارت صحت/بهداشت در تازه ‌ترین مورد، آمار رسمی کرونا در افغانستان را بیش از ۲۶ هزار مبتلا و ۴۹۱ مورد مرگ اعلام کرده است

 9. تجربه یکی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی از ابتلا به کرونا

  بیش از هشت میلیون نفر در جهان مبتلا به ویروس#کروناشده‌اند و بیش از چهارصد هزار نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. مبتلایان به این بیماری روزهای سختی را پشت سر گذاشته‌اند.در این ویدیو نگاهی داریم به روایت الیاس از دورانی که به کرونا مبتلا بوده است.

  View more on instagram
 10. نخست وزیر کانادا: ایران 'به زودی' جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراین را به فرانسه تحویل می‌دهد

  جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا امروز به خبرنگاران گفت که ایران "به زودی" جعبه های سیاه هواپیمای مسافربری اوکراین را که ژانویه گذشته با شلیک موشک سپاه پاسداران سرنگون شده را به کشور فرانسه تحویل می‌دهد.

  آقای ترودو گفت که شیوع ویروس کرونا در به تاخیر افتادن این روند موثر بوده است.

  او گفت: "ما همچنان در کنار همراهان بین المللی به فشارهای خودمان بر حکومت ایران برای رسیدن به پاسخ سوال ها، اجرای عدالت و دریافت غرامت برای خانواده‌ها ادامه می‌دهیم.

  ساعتی پیش از این اظهارات وب سایت انجمن "دادخواهی" که از سوی برخی از خانواده‌های قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین تشکیل شده، امروز رسما راه اندازی شد.

  بعضی از خانواده قربانیان می‌گویند که بیشتر موبایل‌ها و لپتاپ‌های قربانیان هم به خانواده ها تحویق داده نشده است.

  حامد اسماعیلیون، که دختر و همسرش را در این پرواز از دست داده می‌گوید شاید حکومت ایران به دنبال پنهان کردن چیزی است که احتی از تحویل لوازم شخصی هم نگرانی دارد.

  انجمن "دادخواهی" برای قربانیان پرواز ۷۵۲ در پاسخ به سوال نعیمه نامجو از بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید فشار بر خانواده های قربانیان در ایران همچنان ادامه دارد و بعضی از خانواده ها که در کانادا زندگی می کنند، می‌گویند تماس‌هایی از ایران دریافت کرده اند تا انتقاد از ایران را متوقف کنند."

  View more on twitter
 11. توییت ظریف از مسکو: ما و روسیه مصمیم که با رویکردهای یکجانبه مقابله کنیم

  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در روسیه به سر می برد در توییتی از این کشور نوشته "ایران و روسیه مصمم هستند تا با رویکردهای غیرقانونی یکجانبه در حل و فصل بحران‌های جهانی مقابله کنند".

  ظریف در این توییت نوشته "در بخشی از اعلامیه مشترک امروز با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ، ما بر تعهد به حقوق بین‌الملل در شرایطی که ایالات متحده و رفقایش در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت به مبانی روابط بین‌الملل حمله می‌کنند، تاکید کردیم".

  در شرایطی که آمریکا در صدد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت است، تهران روی کمک و همراهی روسیه و چین دو عضو دائم شورای امنیت حساب می کند.

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران به تازگی با اشاره به دو کشور چین و روسیه گفته است که "ما از دوستان خود توقع داریم که مقابل ایالات متحده در شورای امنیت بایستند".

  View more on twitter
 12. هشدار رئیس شورای شهر سنندج از شیوع کرونا و درخواست کمک از رئیس جمهوری

  در نامه‌ای که سایت هانا خبر آن را منتشر کرده، جلال شریعتی، رییس شورای شهر سنندج با توضیح و هشدار درباره وضعیت وخیم استان کردستان و به ویژه شهر سنندج در زمینه همه‌گیری کرونا، از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درخواست کمک کرده است.

  در بخشی از این نامه با اشاره به موج دوم بیماری کرونا آمده: "اکنون بیش از ۳۰۰ نفر در بیمارستان های شهر، بستری هستند و صدها نفر نیز در قرنطینه خانگی" هستند.

  به گفته رئیس شورای شهر هر روز نیز به مبتلایان اضافه می‌شود. او با اشاره به "ظرفیت محدود بیمارستان‌ها، امکانات وتجهیزات ناکافی ،خستگی و فشارروحی وروانی" هشدار داد که اگر وضع به همین شکل بماند "تیرماه به ماه عزای استان" تبدیل می‌شود.

  او خواهان اجرای قرنطینه و دو هفته تعطیلی شده است و نوشته که با توجه به مشکلات اقتصادی مردم خواهان حمایت و تامین معاش مردم به وسیله دولت شده است.

  آقای شریعتی از رئیس جمهور ایران خواست که با "حمایت مالی وتفویض اختیار به نمایندگان عالی دولت در استان ها، خصوصا استان کردستان" زمینە قرنطینە خانگی، تعطیل کردن اماکن پرخطر، تعطیل کردن صنوف غیرضروری، برگزاری امتحانات نهایی بصورت غیر حضوری، تقلیل تعداد کارمندان ادارت و... برای یک یا دوهفته فراهم گردد.

  استان کردستان یکی از ده استان ایران است که به گفته وزارت بهداشت در وضعیت قرمز قرار دارد.

 13. خبر فوریآمار کرونا در بریتانیا: مرگ ۲۳۳ نفر و شناسایی ۱۲۷۹ نفر مبتلای جدید در شبانه روز گذشته

  آمار رسمی مقامات بریتانیا طی بیست و چهار ساعت گذشته از مرگ ۲۳۳ نفر در اثر ابتلا به کرونا خبر دادند که به این ترتیب مجموع آمار فوتی ها به ۴۱ هزار و ۹۶۹ نفر می‌رسد.

  همچنین امروز اعلام شد که در بیست و چهار ساعت گذشته نتیجه آزمایش کرونا ۱۲۷۹ نفر مثبت بوده است که مجموع مبتلایان به ۲۹۸ هزار و ۱۳۶ نفر رسیده است.

  از دیروز مغازه های کالاهای غیرضروری در انگلستان باز شده است.

  جلسه خبری امروز دولت بریتانیا درباره تحولات مربوط به کرونا با حضور بوریس جانسون، نخست وزیر برگزار می‌شود.

 14. دستور رسمی هیات تهران برای جلوگیری از ورود زنان به زورخانه

  View more on twitter
 15. کرونا در بریتانیا؛ افزایش چشمگیر بیکاری طی سه ماه اخیر

  h

  بر اساس آمارهای رسمی در بریتانیا، طی ماههای مارس تا مه امسال بیش از ۶۰۰ هزار نفر شاغل در بریتانیا از لیست حقوق بگیران خارج شده‌اند. همزمان تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در این کشور در این مدت به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده که این رقم ۱۲۶ درصد افزایش داشته است.

  دولت بریتانیا از زمان وضع محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا، در اواخر ماه مارس، بسیاری از شاغلان را به مرخصی فرستاد و تا ۸۰ درصد حقوق آنها را پرداخت کرد؛ این طرح اکتبر به پایان می‌رسد. تحلیلگران اقتصادی می‌گویند تاثیر واقعی کرونا بر بازار کار با پایان یافتن این طرح (پرداختهای دولتی) مشخص می‌شود.

  سازمان امور مالیاتی بریتانیا در گزارشی اعلام کرده بیش از ۹ میلیون نفر در این کشور از طریق دولت در مرخصی حقوق دریافت کرده‌اند؛ این رقم یک چهارم نیروی کار بریتانیاست.

 16. گزارش‌ها درباره 'فرار از مالیات خانه‌های خالی'

  MEHR

  در حالیکه اخذ مالیات ازمالکان خانه‌های خالی این روزها جدی‌تر شده، بعضی از رسانه‌های ایران از تبانی بعضی مشاوران املاک با مالکان برای فرار از مالیات خبر داده‌اند.

  خبرگزاری مهر در گزارشی میدانی می‌گوید "تعدادی از مشاوران املاک تهران در برخی مناطق شمالی پایتخت و نیز منطقه ۲۲ که واحدهای خالی زیادی دارند، با مالکان هم سو شده و برای آنها قرارداد اجاره صوری تنظیم می‌کنند."

  گفته شده این قراردادها در سامانه املاک و مستغلات نیز به ثبت می‌رسد تا مشمول دیتاهای موجود در سامانه اسکان قرار نگیرند.

  در این گزارش آمده "از مشاوران املاک، از برخی افراد کارت ملی اجاره می‌کنند تا کد ملی مستأجر که در سامانه به ثبت می‌رسد، با اخطار عدم شناسایی کد ملی، مواجه نشود."

  اخذ مالیات از خانه‌های خالی از جمله راهکارهای دولت برای جبران کسری بودجه است.

  بر اساس گفته‌های رئیس سازمان امور مالیاتی ایران از خانه‌های خالی در سال اول مالیات گرفته نمی‌شود ولی در سال دوم ۵۰ درصد درآمد "اجاره تخمینی" آن مشمول مالیات خواهد شد.

  در سال سوم قرار است ۱۰۰ در صد درآمد اجاره آن مشمول مالیات شود. آقای پارسا گفته: "نظر می‌رسد این میزان، بازدارنده نباشد و باید شدیدتر باشد."

  وزیر راه ایران پیش بینی کرده که از تابستان برگه‌های مالیات برای مالکان خانه‌های خالی، صادر شود.

 17. حسن روحانی: پیش بینی کارشناسان برای سال گذشته تورم سه رقمی بود

  حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است که "پیش بینی بسیاری از کارشناسان تورم سه رقمی در سال گذشته خورشیدی به دلیل فشار تحریم ها بود اما به رغم این پیش بینی ها نرخ تورم از اواسط سال سال گذشته روند کاهشی یافت و نرخ رشد، مثبت شد".

  آقای روحانی گفته دولت او توانسته با وجود تحریم آمریکا عوارض شیوع ویروس کرونا "باز هم کشور را به خوبی اداره کند".

  دولت ایران می‌گوید فروش نفت که قبل از تحریم آمریکا۱۰۰ میلیارد دلار بود در سال گذشته خورشیدی به ۸ میلیارد دلار رسیده است.

  فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد ایران امروز گفته است که بودجه سال جاری ۱۴۰ هزار میلیارد کسری دارد و برای تامین کسری بودجه باید درآمدهای جدیدی پیدا کرد.

 18. اعتراض سازمان نظام پرستاری در ایران به وضعیت شغلی پرستاران همزمان با شیوع کرونا

  رئیس و اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری در ایران طی نامه‌ای به رئیس جمهور عدم تحقق وعده‌های داده شده به پرستاران درزمینه‌های "مطالبات صنفی پرستاران از جمله استخدام، پرداخت معوقات، اصلاح نظام پرداخت، استخدام پرستاران شرکتی، رسیدگی به پرستاران مبتلا به کرونا" را "بدعت خطرناک" خواندند.

  این سازمان می‌گوید که در ایران ۱۱۰ هزار نفر برای ۱۴۰ هزار تخت بیمارستانی فعال هستند یعنی به ازای هر تخت بیمارستانی در بالین فقط ۰.۸ نیروی پرستار در شبانه روز حضور دارد که این یعنی "بحران کمبود نیروی پرستار و کرونا."

  در نامه سازمان نظام پرستاری آمده که از میان این ۱۱۰ هزار نفر حدود ۶۵ تا ۶۸ هزار پرستار مستقیما طی چهار ماه گذشته، صرفاً به بیماران کرونایی خدمت کرده‌اند و از این تعداد ۶۵ الی ۶۸ هزار نفر، بالغ بر ۵۰ درصد آن‌ها یعنی حداقل ۳۲ هزار پرستار مدت زمانی بین حداقل دو هفته و حداکثر دو ماه به صورت مداوم در بخش‌های کرونایی بیمارستان ها یا در مجاور بخش کرونا به طور شبانه روز در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی بوده و از دیدار با خانواده های خود اعم از همسر، فرزند، پدر و مادر و ... محروم بوده اند.

  در این نامه درباره وضعیت استخدامی پرستاران داوطلب آمده: "درکمال ناباوری بعد از دو ماه و اندی فعالیت، بدون آنکه حقوق و مزایای قانونی ماهیانه آنها پرداخت شود، دانشگاهی چون علوم پزشکی گیلان قرارداد ۸۹ روزه ساعتی اجباری به پرستاران ارائه کرده و پرداخت هر گونه حقوق و مزایای قانونی آنها را منوط به امضا این قرارداد غیرقانونی از طرف پرستاران کرده است و در صورت عدم امضا، پرستار هیچ دریافتی نخواهد داشت."

  همزمان با شیوع کرونا گزارش‌هایی از تجمع اعتراضی پرستاران در گیلان منتشر شد.

  تجمع پرستاران
 19. پمپئو: تشدید فعالیت‌های اتمی ایران غیرقابل قبول است

  مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا می‌گوید ایران به تلاش‌های خود برای رسیدن به آنچه او‌ آستانه دستیابی به سلاح اتمی خوانده، ادامه می‌دهد.

  او گفته تشدید اقدامات و فعالیت های ایران ‌های اتمی ایران غیرقابل قبول است و به همین دلیل ادامه صدور معافیت‌های تحریمی برای برخی فعالیت‌های اتمی مرتبط با توافق هسته‌ای برجام توجیهی ندارد.

  View more on twitter
 20. بچه‌های خانواده‌های کم درآمد بریتانیایی در تعطیلات هم بن غذای مجانی می‌گیرند

  به دنبال کارزاری که مارکوس رشفورد راه انداخت، دولت بریتانیا تغییر عقیده داد و با دادن بن غذای مجانی به بچه‌های واجد شرایط در دوران تعطیلات موافقت کرد.

  رشفورد که خودش در دوران بچگی از کمک‌های دولت استفاده می‌کرد گفت: "ببینید وقتی باهم باشیم چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم".

  کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا این را "یک تغییر عقیده مبارک" نامید و بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور نیز از آقای رشفورد به دلیل "همکاری در یک مسئله مرتبط با فقر" ستایش کرد.

  این پروژه هفته‌ای پانزده میلیون پوند هزینه دارد.

  View more on twitter