Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. وزیر خارجه آمریکا خشونت علیه معترضان ایرانی را محکوم کرد

  مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری در واشنگتن درباره تحولات ایران صحبت کرده است.

  او صحبت‌هایش را با اشاره به ایران و اعتراض‌ها در این کشور آغاز کرد. آقای پومپئو از جمله درباره قطعی اینترنت در ایران گفت که باید برطرف شود.

  مایک پومپئو گفت که آمریکا رویدادهای ایران را زیر نظر دارد. خشونت مقام‌های ایرانی علیه معترضان را محکوم می‌کند و نگران گزارش‌ها درباره کشته شدگان این اعتراض‌هاست.

 2. تصاویری از درگیری شهروندان معترض با نیروهای ضد شورش

  در این فیلم، که به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده، معترضانی دیده می‌شوند که در جاده ساوه محدوده سه راه آدران همزمان با پرتاب سنگ به سمت نیروهای ضدشورش می‌روند.

  View more on instagram
 3. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار رفع محاصره اینترنت در ایران شد

  فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران در بیانیه ای خواستار رفع "محاصره اینترنت" در ایران شده است.

  مقام های ارشد دولتی ایران اعلام کرده‌اند به دلایل امنیتی ناشی از گسترش اعتراضات به افزایش قیمت بنزین، اینترنت را قطع کرده‌اند.

  آنتونی بلانگر،‌ دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، گفت قطع اینترنت "به طور فزاینده در حال تبدیل به ابزار" دولت‌ها شده تا گزارش رسانه‌ها را "ساکت کرده و حق اساسی شهروندان برای دسترسی آزاد به اطلاعات را محدود کنند". به گفته او در سال جاری میلادی ۳۰ کشور "رسانه‌ها را توقیف و دسترسی به اینترنت را مسدود کرده‌اند".

 4. تصاویری از اعتراضات در ایران به افزایش قیمت بنزین

  آلبوم عکس هایی از اعتراضات در شهرهای مختلف ایران را می توانید از لینک زیر ببینید.

  View more on instagram
 5. سفیر ایران درباره افزایش قیمت بنزین: اجرای طرح نشانه اعتماد دولت و ملت است

  حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در توییتر خود نوشته است "اینکه در زمان اوج تحریم‌های ظالمانه و فشار به مردم، دولت با شجاعت اقدام به اجرای یک اصلاح ساختاری اقتصادی می‌کند، نشان از اعتماد دولت و ملت دارد، وگرنه اجرا نمی‌شد".

 6. 'مردانمان را نگاه کنید، زره پوشیدند آمدند جلوی زن و بچه مردم'

  اعتراض یک شهروند ایرانی به ضرب و شتم معترضان توسط نیروهای یگان ویژه در جریان اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در ایران.

  View more on instagram
 7. وزیر ارتباطات ایران: من خودم هم اجازه استفاده از اینترنت ندارم

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از قطعی اینترنت در این کشور ابراز ناخرسندی کرده و گفته نبود اینترنت، زیان‌های زیادی برای مردم و نظام داشته است. ‌ به گزارش ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، محمدجواد آذری جهرمی گفته: "من خودم هم این روزها اجازه استفاده از اینترنت را ندارم."

  خانه ملت، در گزارشی که از صحبت‌های آقای آذری جهرمی منتشر کرده از قول او نوشته: "قطع خدمات ضربه بسیاری به خدمات و مردم زده اما حفظ امنیت کشور [...] بسیار حائز اهمیت است."

  این خبرگزاری از او نقل کرده که او برای وصل شدن دوباره اینترنت تلاش می‌کند: "من امروز صبح با گروه‌های مختلف که در این موضوع دست اندرکار هستند مانند وزارت کشور، صحبت کردم تا سریع تر اینترنت وصل شود."

  View more on instagram
 8. اکانت پرطرفدار 'خدا' درباره اعتراضات ایران به زبان فارسی توییت کرد

  اکانت توییتری گاد، به معنای خدا، که بیش از شش میلیون و پانصد هزار فالوور دارد و به زبان انگلیسی توییت می‌کند، در واکنش به اعتراضات اخیر در ایران به زبان فارسی نوشت: "اجازه ندهید که دولت آزادی شما را از بین ببرد، اجازه ندهید که دولت امید شما را از بین ببرد و مهمتر از همه اجازه ندهید که دولت شما را از بین ببرد."

  View more on twitter
 9. وزارت خارجه روسیه: احتمال دارد عوامل خارجی در پس ناآرامی‌های ایران باشند

  View more on instagram

  ‌وزارت خارجه روسیه احتمال داده است که عوامل خارجی در پس ناآرامی‌های اخیر در ایران باشند. ‌ضمیر کابلوف، از مقام‌های وزارت خارجه روسیه گفته است به نظر می‌رسد دامن زدن به اعتراض‎ها در ایران که در پی گران شدن بنزین شعله‌ور شد،‌ کار عوامل خارجی باشد.

  مقام‌های حکومتی در ایران هم، “عوامل بیگانه” را در ناآرامی‌های روزهای اخیر در شهرهای مختلف این کشور دخیل می‌دانند. ‌

  به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، آقای کابلوف گفته که "ظاهرا مقامات ایرانی می توانند به تدریج وضعیت این کشور را به حالت عادی بازگردانند". ‌او همچنین پیش‌بینی کرده که "احتمالا این اوضاع گسترش نمی یابد".

 10. صدای یک شاهد عینی از اعتراضات در تهران

  View more on instagram
 11. از اینترنت ایران نسبت به پیش از قطعی، فقط پنج درصد باقی مانده است

  بر اساس گزارش نهادهای ناظر، از اینترنت ایران نسبت به پیش از قطعی اخیر، فقط پنج درصد باقی مانده است. به بیان دیگر نود پنج درصد از دسترسی اینترنت ایران به خارج، از بین رفته است.

  View more on twitter
 12. مطهری: حمایت آیت‌الله خامنه‌ای از گرانی بنزین شبیه اقدام آیت الله خمینی در پذیرش قطعنامه ۵۹۸ بود

  علی مطهری نماینده مجلس ایران گفته حمایت آیت الله علی خامنه‌ای از تصمیم سران قوا به افزایش قیمت بنزین "به آشوب‌ها پایان داد" و می‌توان این اقدام را شبیه به اقدام آیت الله خمینی در پذیرش مسئولیت قبول قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ با عراق دانست.

 13. وزیر ارتباطات ایران: اینترنت اختلال ندارد، قطع شده است

  محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، در نخستین واکنش به قطع بسیاری از خدمات اینترنتی در ایران گفته است "اینترنت اختلال ندارد، بلکه به دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتورها قطع شده است." آقای آذری جهرمی به خبرگزاری خانه ملت گفت که از دیروز "پیگیری‌های لازم در حال انجام است تا با عادی شدن شرایط مجوز لازم صادر شود و شرکت‌ها مجدد اینترنت را برقرار کنند."

  او اذعان کرده است که قطع اینترنت "ضربه بسیاری به خدمات و مردم" زده اما گفته که "حفظ امنیت کشور... بسیار حائز اهمیت است." دسترسی به بسیاری از خدمات اینترنتی از روز شنبه و هم‌زمان با بالا گرفتن اعتراض‌ها در سرتاسر ایران قطع یا به شدت محدود شده است.

  آذری جهرمی
 14. خبر فوریحمله به دفتر نماینده آیت الله خامنه ای در یزد

  خبرگزاری ها در ایران می گویند پس از حمله معترضان به دفتر امام جمعه یزد و نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در این شهر، نیروهای امنیتی این افراد را دستگیر کرده‌اند. بنا به این گزارش‌ها، دستگیر شدگان چهار نفر هستند.

  در تصویری که از دستگیری این افراد منتشر شده یکی از آنها با چوب زیربغل در حال راه رفتن همراه ماموران امنیتی است.

 15. لحظه اصابت تیر نیروهای مسلح به یکی از معترضان در نزدیکی تهران

  بی بی سی از وضعیت فردی که در این ویدئو هدف شلیک تیر قرار گرفته، اطلاعی در دست ندارد.

  View more on twitter
 16. آسیب دیدن ۸۰ اتوبوس در اصفهان

  شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان اعلام کرد که طی روزهای اخیر و در اعتراضات صورت گرفته به افزایش قیمت بنزین "نزدیک به ۸۰ دستگاه اتوبوس دچار سوختگی جزئی یا حریق کامل" شده‌اند.

  این شرکت اعلام کرده که در حال حاضر "تمام خطوط اتوبوسرانی" فعال است.

  امروز و در دومین روز پیاپی خطوط حمل و نقل شهری اصفهان تعطیل شده است.

  View more on twitter
 17. تجمع ایرانیان در مقابل سفارت ایران در تفلیس

  View more on instagram
 18. اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در ایران؛ آخرین تحولات چیست؟

  قطعی گسترده ارتباط اینترنت ایران با جهان و تهدید مقام های نظامی به ادامه سرکوب معترضان

  صحنه ای از اعتراضات شب گذشته در حیدرآباد کرج
  Image caption: صحنه ای از اعتراضات شب گذشته در حیدرآباد کرج
  • چهار روز پس از افزایش ناگهانی قیمت بنزین در ایران و شروع اعتراضات در شهرهای مختلف این کشور، ارتباط شبکه اینترنت ایران با جهان همچنان قطع است و تعطیلی مدارس در شهرهای چند استان ادامه دارد. در اصفهان مترو تعطیل شده است.
  • گزارش ها تا شب گذشته از کشته شدن دست کم دوازده شهروند ایرانی حکایت دارد اما گزارش های غیررسمی تعداد کشته ها را بیشتر تخمین می‌زند. چند نفر از شهروندان به ضرب گلوله مستقیم ماموران مسلح کشته شده اند.
  • دستگیری های گسترده در استان خوزستان و بازداشت معترضات در استان فارس گزارش شده است. در تهران سپیده قلیان یکی از حامیان اعتراضات کارگری پس از حضور در اعتراضات درباره قیمت بنزین بار دیگر بازداشت شده است.
  • آیت الله علی خامنه ای از تصمیم افزایش قیمت بنزین حمایت کرده و با این حمایت طرح سه فوریتی مجلس شورای اسلامی برای بازگشت قیمت بنزین به قبل، از دستور خارج شده است.
  • سخنگوی دولت گفته است که حسن روحانی خود را قربانی مصالح ملی کرده و ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه از دولت انتقاد کرده که افزایش قیمت بنزین را در سال های قبل اجرایی نکرده است.
  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است که با ادامه ناامنی برخورد خواهد کرد که به ادامه سرکوب معترضان به افزایش قیمت بنزین تعبیر شده است.
  • آلمان سرکوب معترضان ایرانی را محکوم کرده و روسای جمهوری فرانسه و آمریکا درباره تحولات ایران با هم تلفنی گفت و گو کرده اند.
 19. تصاویر اعتراضات در شهر اصفهان

  View more on instagram
 20. دادستان کرمانشاه: کسانی که اموال عمومی را تخریب کنند مفسد فی‌الارض هستند

  محمد حسين صادقی دادستان عمومي و انقلاب كرمانشاه گفته است "کسانی که به صورت گسترده مرتکب احراق و تخریب اموال عمومی شوند، مستوجب مجازات شدید افساد فی الارض خواهند بود".