جهان خودرو؛ نسل بعدی لوکس‌ترین مدل الکتریکی بنز

لوکس‌ترین مدل الکتریکی بنز سه سال دیگر براساس این کانسپت ساخته خواهد شد حق نشر عکس Getty Images
Image caption لوکس‌ترین مدل الکتریکی بنز سه سال دیگر براساس این کانسپت ساخته خواهد شد

این هفته در جهان خودرو: رونمایی از کانسپت لوکس مرسدس-بنز، نمایش اولین مدل الکتریکی فولکس‌واگن و نسل جدید لندروور دیفندر در نمایشگاه خودروی فرانکفورت و اعتراض طرفداران حفظ محیط زیست در حاشیه برگزاری این نمایشگاه.

کانسپت لوکس‌ترین مدل الکتریکی بنز

مرسدس-بنز در نمایشگاه فرانکفورت نسل بعدی لوکس‌ترین مدل خود را در قالب یک کانسپت نمایش داد.

کانسپت ویژن EQS که قرار است سه سال دیگر به بازار عرضه شود، یک خودروی الکتریکی است که به گفته مرسدس-بنز می‌تواند با هر بار شارژ تا ۷۰۰ کیلومتر حرکت کند.

دو موتور الکتریکی ماشین حدود ۴۶۹ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و بنز می‌گوید با این نیرو، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین کمتر از ۴ و نیم ثانیه و حداکثر سرعتش بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است.

حق نشر عکس DAIMLER
Image caption علاوه بر نمایشگر روی کنسول برای هر سرنشین یک نمایشگر روی در قرار داده شده است

کنار گذاشتن موتور درون‌سوز دست طراحان را برای رسیدن به فرمی تازه برای ماشین باز گذاشته است و آنها اتاق خودرو را جلوتر آورده‌اند تا فضا برای سرنشینان بیشتر شود.

به جای جلوپنجره، طراحان مرسدس-بنز از نمایشگری استفاده کرده‌اند که با ۹۴۰ لامپ ال‌ائی‌دی ستاره‌های کوچک آرم کارخانه را به صورت سه‌بعدی نمایش می‌دهد. به جای چراغ‌های عقب هم رشته‌ای از لامپ‌های کوچک سرتاسر صندوق عقب را پوشانده است.

داخل ماشین با الهام از قایق‌های تفریحی لوکس طراحی شده است. نمایشگر بزرگی که بخش‌های مختلف ماشین از طریق آن کنترل می‌شود، صفحه بزرگی است که با زاویه در امتداد کنسول وسط قرار داده شده است. هر سرنشین هم روی در ماشین یک نمایشگر اختصاصی دارد.

حق نشر عکس DAIMLER
Image caption مرسدس-بنز تا سال ۲۰۲۵ ده مدل الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد

ماشینی که با الهام از این مدل ساخته خواهد شد، به احتمال زیاد جلوپنجره نورانی و چراغ‌های لیزری سه بعدی نخواهد داشت، اما همچنان لوکس‌ترین مدل از ده مرسدس-بنز الکتریکی است که قرار است تا سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه شود.

مهم‌ترین رقیب این ماشین، تسلا مدل S است که تاکنون در بازاری بدون رقیب ترکتازی می‌کرد. رقیبان آلمانی بنز هم به زودی به این رقابت خواهند پیوست. پورشه هفته گذشته اولین مدل الکتریکی خود را رونمایی کرد، آئودی قبل از آمدن EQS، مدل لوکس الکتریکی خود را به بازار عرضه خواهد کرد و ب‌ام‌و هم مشغول آماده کردن نمونه الکتریکی لوکس‌ترین مدل خود، سری ۷ است.


خودروی الکتریکی مردم

حق نشر عکس VW
Image caption فولکس‌واگن می‌گوید ID.3 بعد از دو مدل بیتل و گلف، سومین مدل مهم تاریخ کارخانه است

با رونمایی از اولین فولکس‌واگن الکتریکی به نام ID.3 دوره تازه‌ای از تاریخ این کارخانه آغاز شد.

فولکس‌واگن که به آلمانی به معنی خودروی مردم است، در سال ۱۹۳۰ با این هدف تاسیس شد که ماشینی بسازد که عموم مردم آلمان توانایی خرید آن را داشته باشند. این کارخانه با مدل‌ بیتل به این هدف رسید و در دهه هفتاد با مدل گلف یک بار دیگر این موفقیت را تکرار کرد.

انتخاب عدد سه در نام ماشین اشاره‌ای به سومین مدل مهم تاریخ کارخانه بعد از بیتل و گلف است. این بار فولکس‌واگن می‌خواهد استفاده از خودروهای الکتریکی را برای قشر وسیعی از جامعه ممکن کند.

حق نشر عکس VW
Image caption ارزان‌ترین مدل ID.3 با هر بار شارژ ۳۳۰ کیلومتر حرکت می‌کند

قیمت پایه ماشین زیر سی‌هزار یورو (حدود ۳۳ هزار دلار) است. ارزان‌ترین مدل با هر بار شارژ تا ۳۳۰ کیلومتر حرکت می‌کند. دو مدل لوکس‌تر از خودرو هم ساخته می‌شود که باتری‌های قوی‌تری دارد. گران‌ترین مدل با هر بار شارژ ۵۴۹ کیلومتر حرکت می‌کند.

ابعاد ماشین هم‌اندازه فولکس‌واگن گلف است، اما ماشین جادارتر از گلف است. اتاق بسیار ساده طراحی شده و همه بخش‌های ماشین از طریق یک نمایشگر لمسی ده اینچی کنترل می‌شود. راننده همچنین می‌تواند بخش‌هایی از ماشین را با فرمان‌های صوتی کنترل کند.

حق نشر عکس VW
Image caption اتاق فولکس‌واگن ID.3 بسیار ساده طراحی شده است

فولکس‌واگن می‌گوید تاکنون سی هزار نفر برای خرید ID.3 ثبت نام کرده‌اند.

این ماشین برای فولکس‌واگن حکم مرگ و زندگی دارد. کارخانه آلمانی بیش از ۸۸ میلیارد دلار در ساخت ماشین‌های الکتریکی سرمایه‌گذاری کرده است. نتیجه این سرمایه‌گذاری یک شاسی‌ است که ID.3 و مدل‌های دیگر کارخانه بر روی آن ساخته خواهد شد.

اما این پروژه تنها وقتی موفق می‌شود که علاوه بر شرکت‌های عضو گروه فولکس‌واگن، خودروسازان دیگر هم از این شاسی الکتریکی استفاده کنند و میلیون‌ها خودرو در سال بر روی آن ساخته و فروخته شود.

فولکس‌واگن پیش‌بینی می‌کند تا سال ۲۰۲۵ سه میلیون دستگاه خودروی الکتریکی در سال توسط دوازده شرکت عضو این گروه فروخته شود. این کارخانه همچنین با فورد در ساخت ماشین‌های الکتریکی همکاری می‌کند و قرار است شاسی خود را در اختیار کارخانه آمریکایی قرار دهد.

همه این پیش‌بینی‌ها در نهایت به استقبال مردم از ماشین‌های الکتریکی بستگی دارد و ID.3 اولین محک برای سنجش این استقبال است.


از مجموعه جهان خودرو بخوانید:

آرشیو جهان خودرو؛ گزارش هفتگی از مهم‌ترین اخبار صنعت خودرو


بازگشت دیفندر

حق نشر عکس LAND ROVER
Image caption نسل جدید دیفندر با قیمت پایه ۵۶ هزار دلار از زمستان به بازار عرضه می‌شود

در بین موجی از ماشین‌های الکتریکی جدید و کانسپت‌هایی که نگاه خودروسازان به آینده را نمایش می‌داد، ستاره نمایشگاه امسال فرانکفورت یک شاسی‌بلند با اعتباری هفتاد ساله بود.

لندروور هفت سال پس از نمایش اولین کانسپت دیفندر، نسل جدید این ماشین را هفته گذشته در فرانکفورت رونمایی کرد و قرار است آن را از زمستان به بازار عرضه کند.

حق نشر عکس LAND ROVER
Image caption طراحی دیفندر جدید برداشتی مدرن از مدل کلاسیک این ماشین است

دیفندر مشهورترین محصول لندروور است که حدود هفتاد سال با تغییراتی اندک ساخته شد. دیفندر اگرچه ماشین راحتی نبود، اما از نظر فنی ساده بود و می‌توانست به راحتی از مسیرهای ناهموار عبور کند و به همین دلیل در دهه پنجاه و شصت میلادی به شهرتی جهانی رسید.

طراحان لندروور، نسل دوم دیفندر را با الهام از مدل کلاسیک طراحی کرده‌اند، اما برداشت آنها از ماشین کاملا مدرن است. بخش‌هایی نظیر پنجره کوچک روی سقف، یا لاستیک زاپاس در پشت ماشین، یادآور مدل قبلی دیفندر است، اما ماشین نسبت به قبل بزرگ‌تر و لوکس‌تر شده است.

حق نشر عکس LAND ROVER
Image caption دنده ماشین به روی داشبورد منتقل شده و می‌توان برای ردیف جلو صندلی سوم سفارش داد

ماشین در دو مدل سه در به نام ۹۰ و پنج در به نام ۱۱۰ ساخته می‌شود. این اعداد فاصله بین دو محور خودرو را به اینچ نشان می‌دهد. یک مدل دیگر به نام ۱۳۰ هم بعدا به این دو اضافه خواهد شد.

شباهت به مدل کلاسیک دیفندر در داخل خودرو هم دیده می‌شود. طراحی اتاق ساده اما همراه با فن‌آوری پیشرفته است. علاوه بر نمایشگر دیجیتال روبروی فرمان، یک نمایشگر ده اینچی لمسی روی داشبورد قرار دارد. دنده ماشین از کنسول به روی داشبورد منتقل شده و می‌توان به جای کنسول وسط یک صندلی سوم برای ردیف جلو سفارش داد.

حق نشر عکس LAND ROVER
Image caption لندروور با همکاری لگو یک مدل کوچک از دیفندر را هم به بازار عرضه خواهد کرد

دیفندر را می‌توان در پنج سطح مختلف سفارش داد. قیمت پایه ارزان‌ترین سطح ۴۵ هزار پوند (حدود ۵۶ هزار دلار) است و گران‌ترین مدل ۷۸ هزار پوند (حدود صد هزار دلار) فروخته می‌شود.

لندروور برای علاقه‌مندان دیفندر که توانایی خرید نسل جدید این ماشین را ندارند یک مدل کوچک با همکاری سازنده اسباب‌بازی لگو هم به بازار عرضه خواهد کرد.


فریاد فرانکفورت

حق نشر عکس Getty Images
Image caption فعالان گروه صلح سبز با ایستادن روی ماشین‌های نمایشگاه اعتراض خود را نشان دادند

هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه خودروی فرانکفورت، هزاران نفر از طرفداران محیط زیست در اعتراض به تاثیر صنعت خودروی آلمان بر آلودگی محیط زیست تظاهرات کردند.

امسال برخلاف رسم معمول نمایشگاه، از شهردار فرانکفورت برای سخنرانی دعوت نشد. او بعدا متن سخنرانی خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که در آن به شدت از ساخت ماشین‌های شاسی‌بلند و تاثیر منفی آنها بر محیط زیست انتقاد شده بود.

گروه‌های دیگر از جمله صلح سبز هم خواهان ممنوعیت فروش ماشین‌های شاسی‌بلند هستند. فعالان این گروه در روز اول نمایشگاه با پوسترهایی که روی آن نوشته شده بود "قاتل محیط زیست" بر روی ماشین‌های نمایشگاه ایستادند.

خودروسازان در واکنش به این انتقاد‌ها می‌گویند قوانین سخت‌گیرانه دولت‌ها برای کاهش میزان آلودگی ماشین‌ها باعث شده ساخت ماشین‌های کوچک توجیه اقتصادی نداشته باشد و آنها ناگزیرند ماشین‌های بزرگ‌تر بسازند. آنها همچنین می‌گویند سلیقه مشتریان باعث افزایش تعداد مدل‌های شاسی‌بلند شده است.

خودروسازان بزرگ آلمانی می‌گویند تا ده سال آینده نیمی از ماشین‌هایشان الکتریکی خواهد بود، با این حال طرفداران محیط زیست از سرعت کاهش میزان آلودگی ماشین‌ها راضی نیستند. آنها همچنین از خودروسازان می‌خواهند برای کاهش آلودگی هوا در روش‌های دیگر حمل و نقل هم سرمایه‌گذاری کنند.

موضوعات مرتبط