پنج راز سلطنتی که خیاط ملکه فاش کرد

آنجلا کلی، طراح لباس ملکه، (سمت راست)، با ملکه در مورد مد کاملا هم‌عقیده است. آنا وینتور، سردبیر مجله ووگ میان این دو نشسته

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

آنجلا کلی، طراح لباس ملکه، (سمت راست)، با ملکه در مورد مد کاملا هم‌عقیده است. آنا وینتور، سردبیر مجله ووگ میان این دو نشسته

اسرار ملکه الیزابت دوم در کتابی از یکی از نزدیک‌ترین مشاوران او فاش شده است.

آنجلا کلی، اسرار پشت‌پرده‌‌ٔ سال‌هایی که طراح رسمی لباس‌ و دوست ملکه‌ٔ بریتانیا بوده است را در کتابش نگاشته است.

کتاب " آن روی سکه: ملکه، خیاط و کمد لباس‌هایش" مورد تائید دربار بریتانیا است.

روی جلد کتاب چنین آمده است: "ملکه خودش شخصا به آنجلا لطف کرده که دوستی بی‌نظیرشان را در این کتاب با جهان به اشتراک بگذارد".

نکته‌های جالبی از این کتاب در مجلهٔ مد "Hello!" آمده است.

۱. ملکه مستخدمی دارد که برایش کفش نو امتحان می‌کند

خانم کلی که از سال ۲۰۰۲ لباس‌های ملکه را آماده می‌کرده است، در کتابش می‌نویسد که ملکه خدمتگزار ویژه‌ای دارد که کفش‌های نو را می‌پوشد و امتحان می‌کند. آنجلا کلی می‌گوید این "خدمتکار" من هستم.

خانم کلی می‌نویسد:"ملکه وقت کمی برای خودش دارد و فرصت نمی‌کند خودش کفش‌های نو را امتحان کند، چون شماره پای هر دوی ما یکی است، به راحتی می‌توانم این کار را برای او انجام دهم".

۲.حضور ملکه با جیمز باند در مراسم گشایش المپیک ۲۰۱۲ لندن

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

در افتتاحیه المپیک ۲۰۱۲ لندن، بازیگری در نقش ملکه از هلیکوپتر بیرون پرید

خانم کلی می‌گوید فقط "پنج دقیقه" طول کشید که ملکه برای شرکت در طنزی با دانیل کریگ در نقش جیمز باند جواب مثبت بدهد و آن را بپذیرد.

آنجلا کلی به خاطر می‌آورد: "این ماجرا برای او خیلی جذاب بود و بلافاصله موافقتش را اعلام کرد. از او پرسیدم آیا مایل است در این نقش حرف هم بزند و او بدون معطلی پاسخ داد: البته، من باید چیزی بگویم، هر چه باشد او می‌آید که مرا نجات دهد".

"پرسیدم که مایل است بگوید:"عصر بخیر جیمز" یا "عصر بخیر آقای باند" و او این دومی را انتخاب کرد چون به خوبی فیلم‌های جیمز باند را می‌شناخت. در عرض چند دقیقه من این خبر خوب را به دنی بویل، کارگردان فیلم رساندم؛ فکر کنم او هم از خوشحالی بال در آورد وقتی گفتم تنها شرط ملکه این است که بتواند جملهٔ خاطره‌انگیز "عصر بخیر آقای باند" را بیان کند".

۳. لباس ملکه در مسابقات اسب‌سواری هم به جز خود مسابقه مهم است

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

در مراسم اسب‌سواری بر سر رنگ کلاه ملکه، شرط‌ بندی می‌شود

لباس ملکه در مسابقات اسب‌سواری رویال اسکات خیلی مورد توجه است. تمام توجه تماشا‌گران فقط به اسب‌ها نیست، آنها سر رنگ کلاه ملکه هم در این مراسم با هم شرط ‌بندی می‌کنند.

پس از آنکه یک سال خانم کلی از این شرط ‌بندی خبردار شد، با مسئول این شرط ‌بندی بر سر پایان زمان شرط ‌بندی هماهنگی‌هایی انجام داد و حتی چندین کلاه بدلی هم در قصر آماده کرد تا مبادا رنگ کلاه اصلی زودتر از موعد لو برود.

خانم کلی می‌نویسد:"من با مسئول شرط‌ بندی ملاقات کردم و با هم توافق کردیم که شرط‌ بندی بر سر رنگ کلاه ملکه باید در زمان مشخصی به پایان برسد تا جلوی هرگونه تقلبی گرفته شود، اما هیچ اشکالی ندارد که تماشاگران به شرط‌ بندی بر سر کلاه ملکه ادامه دهند و اگر بخواهند پولی هم برنده شوند".

۴. در آغوش گرفتن میشل اوباما در مراسم استقبال، "واکنشی طبیعی" بود

توضیح تصویر،

ملکه الیزابت دوم و میشل اوباما در کاخ باکینگهام

خانم کلی می‌گوید این گزارش‌ها که ملکه در دیدار با میشل اوباما بانوی اول سابق آمریکا در سال ۲۰۰۹ و در آغوش گرفتن او پروتکل سلطنتی را "نادیده" گرفته است، کاملاً نادرست است.

او می‌نویسد:" در حقیقت این واکنش طبیعی ملکه برای ابزار احساسات و احترام به یک زن بزرگ دیگر بود و در این زمینه پروتکلی وجود ندارد که پایبند آن باشیم".

"وقتی علاقه وجود داشته باشد و مهمان سفر رسمی بخواهد ملکه را در بالا رفتن از پله‌ها همراهی کند، این فقط مهربانی انسان است و این موضوعی است که ملکه همیشه از آن به گرمی استقبال می‌کند. هرکس که به ملکه نزدیک باشد تهدید نیست و حتماً مورد اعتماد است".

خانم اوباما در خاطرات خود می‌نویسد این لحظه برای هر دو ما مثل توافق صمیمانه دو دوست بود که هر دو روزی طولانی را با پاهای دردمندشان در کفش‌های ناراحت تحمل کرده‌اند.

۵. لباس مراسم غسل‌تعمید سلطنتی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

لوئی، پسر دوم شاهزاده ویلیام و کاترین

خانم کلی تعریف می‌کند که چطور چای "قوی" سیاه به او کمک کرد تا نمونهٔ دیگری عین لباس غسل‌تعمید سلطنتی را که اولین بار در مراسم غسل‌تعمید جیمز وایکانت سورن (جوان‌ترین نوه ملکه) در سال ۲۰۰۸ استفاده شده بود، آماده کند.

خانم کلی می‌نویسد:" برای اینکه لباس، اصیل و واقعی به نظر برسد، ما آن را در چای یورک‌شر (قوی‌ترین چای سیاه) فرو بردیم تا رنگی شود. ما هر تکه از تور لباس را در کاسهٔ کوچکی در آشپزخانه‌ٔ خیاطی قرار داده بودیم که پر از آب سرد بود و یک چای کیسه‌ای در آن بود که باید پنج دقیقه می‌ماند و باید مدام به آن سر می‌زدیم تا به رنگ مورد نظرمان تبدیل شود".