جهان خودرو؛ مازراتی سفارشی شاه ایران شصت ساله شد

مازراتی ۵۰۰۰ جی‌تی با سفارش محمدرضا پهلوی ساخته شد حق نشر عکس MASERATI
Image caption مازراتی ۵۰۰۰ جی‌تی با سفارش محمدرضا پهلوی ساخته شد

این هفته در جهان خودرو: شصت سالگی مازراتی شاه پارس، نمایش کانسپتی از نسل بعدی هیوندای توسان، سومین مدل الکتریکی فولکس‌واگن و ماشین جدید پاپ.

شاه پارس

مازراتی این ماه شصت ساله شدن یکی از مهم‌ترین مدل‌هایش را جشن می‌گیرد که به سفارش محمدرضا پهلوی، شاه سابق ایران ساخته شد.

در اواخر دهه پنجاه میلادی،‌ مازراتی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد، یک کوپه اسپرت به نام ۳۵۰۰ جی‌تی به بازار عرضه کرد. این ماشین نه تنها کارخانه ایتالیایی را از تعطیلی نجات داد، بلکه با به چالش کشیدن ماشین‌های اسپرت مشهور زمان خود، نظیر فراری ۲۵۰ جی‌تی، نظر ثروتمندان و کلکسیونرهای جهان را به مازراتی جلب کرد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption مدل ۳۵۰۰ جی‌تی در اواخر دهه ۵۰ مازراتی را از ورشکستگی نجات داد

شاه سابق ایران اواخر سال ۱۹۵۸ مدل جدید مازراتی را سوار شد و آن را پسندید. او اما از کارخانه خواست به جای موتور شش سیلندر، ماشین او را با موتور قوی‌تر هشت سیلندر بسازد.

مازراتی برای این کار ناگزیر شد طراحی ماشین را کاملا تغییر دهد و در نتیجه ماشین جدیدی ساخته شد که کارخانه آن را ۵۰۰۰ جی‌تی نامید.

اتاق مازراتی ۵۰۰۰ جی‌تی با همکاری کارخانه کاروزریا تورینگ ساخته شد و در نوامبر سال ۱۹۵۹ با نام "شاه پارس" در نمایشگاه خودروی تورین رونمایی شد.

حق نشر عکس RM SOTHEBY'S
Image caption باقیمانده یک دستگاه مازراتی ۵۰۰۰ جی‌تی بیش از ۵۰۰ هزار دلار در حراجی فروخته شد

از شاه پارس تنها سه دستگاه ساخته شد. مازراتی سال بعد ۵۰۰۰ جی‌تی را با تغییراتی در نمایشگاه ژنو نمایش داد و سفارش‌های بیشتری دریافت کرد.

به جز شاه ایران، کریم آقا خان، امام شیعیان اسماعیلی و جیانی آنیلی، مدیر وقت فیات، از جمله خریداران مشهور این ماشین بودند. تنها ۳۴ دستگاه از این ماشین با همکاری خودروسازان ایتالیایی نظیر گیا، پینین‌فارینا و برتونه ساخته شد.

۵۰۰۰ جی‌تی همچنان یکی از باارزش‌ترین ماشین‌های کلکسیونی جهان است. تابستان امسال یک دستگاه از این ماشین که بیش از پنجاه سال در انبار مانده بود در حراجی موسسه آر ام سادبیز به قیمت ۵۳۳ هزار دلار فروخته شد.

کاروزریا تورینگ سال گذشته به مناسبت شصت سالگی "شاه پارس" نمونه‌ای مدرن از این ماشین را براساس مازراتی گرن‌توریزمو ساخت.


از مجموعه جهان خودرو بخوانید:


آرامش قبل از توسان

حق نشر عکس Reuters
Image caption کانسپت "ویژن تی" چهره جدید شاسی‌بلندهای هیوندای را نمایش می‌دهد

هیوندای در نمایشگاه لس‌آنجلس ایده‌ای از ظاهر نسل بعدی مدل توسان را نمایش داد. توسان جدید قرار است در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شود و عکس‌هایی که از مدل استتار شده این ماشین در حال آزمایش گرفته شده نشان می‌دهد جلوی ماشین به کانسپتی که در لس‌آنجلس رونمایی شد شبیه است.

کانسپت "ویژن تی" چهره جدید شاسی‌بلندهای هیوندای را نمایش می‌دهد که در آن چراغ‌ها با جلوپنجره ترکیب شده است. جلوپنجره ماشین از شبکه‌ای از دریچه‌های کوچک شکل گرفته که در حرکت برای خنک کردن موتور باز می‌شوند و هنگام توقف بسته هستند.

حق نشر عکس EPA
Image caption هیوندای قرار است دو سال دیگر نسل جدید توسان را به بازار عرضه کند

خطوط تیز و زاویه‌دار، نمایی اسپرت و عضلانی به بدنه داده‌اند. ابعاد ماشین کمی بیشتر از مدل کنونی توسان است و احتمالا از بزرگ‌تر شدن این ماشین در نسل بعدی خبر می‌دهد.

هیوندای اطلاعات فنی این کانسپت را منتشر نکرده است، اما می‌دانیم که نسل بعدی توسان علاوه بر موتور بنزینی و دیزل با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی هم ساخته خواهد شد.


استیشن الکتریکی

حق نشر عکس VW
Image caption سومین مدل الکتریکی فولکس‌واگن از اواخر سال ۲۰۲۱ تولید خواهد شد

مهم‌ترین ماشین فولکس‌واگن در نمایشگاه لس‌آنجلس، کانسپتی بود که قرار است مبنای ساخت سومین مدل الکتریکی کارخانه باشد.

این کانسپت که نامش "آی‌دی اسپیس ویژن" است، فرم استیشن دارد و تولیدش از اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. فولکس‌واگن می‌گوید نمونه‌های متفاوتی از این ماشین را در بازارهای چین، اروپا و آمریکای شمالی عرضه خواهد کرد.

ماشین یک موتور ۲۷۵ اسب بخاری دارد که نیروی آن به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. یک موتور ده اسب بخاری هم در جلوی ماشین قرار دارد که به طور موقت چرخ‌های جلو را حرکت می‌دهد. به گفته کارخانه، ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۵۹۰ کیلومتر حرکت کند.

حق نشر عکس vw
Image caption فولکس‌واگن می‌گوید ماشین با هر بار شارژ تا ۵۹۰ کیلومتر حرکت می‌کند

فولکس‌واگن به تازگی تولید اولین مدل الکتریکی خود به نام ID.3 را آغاز کرده است. مدل الکتریکی بعدی یک شاسی‌بلند به نام ID.4 است که در سال ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد.

گروه خودروسازی فولکس‌واگن که دوازده کارخانه‌ خودروسازی از جمله پورشه، آئودی، سئات و اشکودا را شامل می‌شود، برای ساخت ماشین‌های الکتریکی و هیبرید در پنج سال آینده بیش از ۶۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.


داستر برای پاپ

حق نشر عکس DACIA
Image caption پاپ فرانسیس برخلاف رهبران پیشین کلیسای کاتولیک از ماشین‌های ارزان استفاده می‌کند

ماشین جدید رهبر کاتولیک‌های جهان یک شاسی‌بلند ارزان ساخت رومانی است. کارخانه داچیا،‌ زیرمجموعه رنو، هفته گذشته این ماشین را که براساس مدل داستر ساخته شده به واتیکان هدیه کرد.

داستر با توجه به نیازهای پاپ تغییر داده شده است. ماشین کمی پایین‌تر آورده شده تا پیاده و سوار شدن آسان‌تر شود و صندلی عقب هم راحت‌تر از مدل‌های معمولی داستر است. به رسم ماشین‌های پیشین پاپ، اتاقی شیشه‌ای هم روی سقف ماشین ساخته شده است.

داستر، پس از رنو کپچر دومین شاسی‌بلند کوچک پرفروش در اروپا است.

این اولین باری نیست که پاپ داچیا سوار می‌شود. او سه سال پیش در سفر به ارمنستان از مدل لوگان، که در ایران به نام تندر ۹۰ تولید می‌شود، استفاده کرد.

حق نشر عکس LAMBORGHINI
Image caption لامبورگینی در سال ۲۰۱۷ یک مدل ویژه اوراکان به پاپ هدیه داد

پاپ فرانسیس به قناعت و زندگی ساده معتقد است و با انتخاب ماشین‌‌هایش این سبک زندگی را نمایش می‌دهد. در حالی که رهبران پیشین کلیسای کاتولیک بر ماشین‌های گران‌قیمتی نظیر مرسدس-بنز یا رنج‌روور سوار می‌شدند، پاپ فرانسیس از ماشین‌های ارزان و معمولی استفاده می‌کند.

در سال ۲۰۱۷، لامبورگینی یک دستگاه مدل اوراکان را که با رنگ رسمی واتیکان رنگ‌آمیزی شده بود به پاپ هدیه کرد. این ماشین پس از آن که پاپ آن را تبرک و امضا کرد در یک حراجی نزدیک به یک میلیون دلار فروخته شد و درآمدش به چند خیریه داده شد.

موضوعات مرتبط