پایان قرنطینه؛ نیوزیلند با مهار کرونا به زندگی عادی برگشت

نخست وزیر نیوزیلند

منبع تصویر، Getty Images

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند می‌گوید با شنیدن این خبر که نیوزیلند دیگر هیچ بیمار مبتلا به کوویدـ۱۹ ندارد از خوشحالی رقصیده است.

پس از اینکه اعلام شد از دو هفتهٔ گذشته هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است، این کشور تمام محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا را از ۸ ژوئن لغو کرد.

نیوزیلند از ۲۵ مارس قرنطینه را شروع کرد و سیستم چهار‌مرحله‌ای هشدار را به کار گرفت که از مرحلهٔ چهارم شروع شد و بیشتر کسب‌و‌کار‌ها و مدرسه‌ها تعطیل شدند و از مردم خواسته شد که در خانه بمانند.

حالا در کمتر از ۵۰ روز قرنطینهٔ سخت‌گیرانه با مهار این بیماری به مرحلهٔ اول هشدار رسیده‌ و زندگی وضعیت عادی پیدا کرده است.

مرز‌های این کشور هنوز بسته است اما در شرایط جدید نیازی به فاصله‌گیری اجتماعی نیست و محدودیتی هم برای اجتماعات و گردهمایی‌های عمومی وجود ندارد.

اکنون هدف دولت این است که به تقویت گردشگری داخلی بپردازد و شرایط اقتصادی را بهبود دهد. این تصویر‌ها نمودی از زندگی مردم این کشور در ۴۸ ساعت اول خروج از قرنطینه است.

والیبال ساحلی با دوستان

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

پس از قرنطینهٔ طولانی، در کمبریج، شهری در جزیرهٔ شمالی نیوزیلند، دوستان برای والیبال ساحلی دور هم جمع می‌شوند

هنوز محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای در مرز‌ها وجود دارد و هر یک از شهروندان که از خارج به این کشور بازگردند باید قرنطینهٔ ۱۴ روزه را بگذرانند.

از مردم خواسته شده است که از فعالیت‌ها و کارهای خود یادداشت روزانه تهیه کنند، تا در صورت بروز موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا به ردگیری آنها کمک کند.

دست‌چین‌کردن کیوی و آووکادو برای صادرات

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

جسیندا آردرن، نخست‌وزیر، به دیدار کارکنان مرکز بسته‌بندی کیوی و آووکادوی تریولیان در تائورانگا واقع در منطقهٔ خلیج پلنتی در جزیرهٔ شمالی رفت

با کاهش محدودیت‌ها به مرحله‌ اول یعنی کمترین محدودیت در سیستم هشدار چهار مرحله‌ای، زندگی در بیشتر عرصه‌ها به شکل عادی بازمی‌گردد.

بازگشت کارگران ساختمانی و زمانی برای خوردن قهوه

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

کارگران ساختمانی در اوکلند، یکی از بزرگترین شهر‌های نیوزیلند هم به سر کار خود بازگشته‌اند

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

چند همکار برای نوشیدن قهوه در زمان استراحت بین کار در قایق‌های فولر در اوکلند دور هم جمع شده‌اند

بازگشت ورزش و هنر

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

پس از سه ماه بدون راگبی، حالا بازیکنان برای مسابقات این هفته تمرینات خود را از سر گرفته‌اند: استادیوم‌ها باز شده‌اند و تماشاچیان می‌توانند به طور زنده شاهد رقابت‌ها باشند

از روز شنبه، مسابقات ده‌هفته‌ای سوپر راگبی آئوتآروا با شرکت پنج تیم سوپر راگبی نیوزیلند آغاز می‌شود که اولین رویداد بزرگ ورزشی در جهان از زمان همه‌گیری کوویدـ۱۹ خواهد بود.

اتوبوس‌سواری..

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

مسافران صبحگاهی سوار اتوبوس می‌شوند. از ۹ ژوئن حمل‌و‌نقل عمومی به صورت عادی درآمده است

و کشتی‌سواری

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

محدودیت‌های تردد و استفاده از کشتی‌ها هم برداشته شده است

محدودیت‌های تردد و استفاده از کشتی‌های منطقه‌ای هم برداشته شده است و بسیاری از مسافران از کشتی‌های ایست‌بای‌وست استفاده می‌کنند؛ در اینجا مسافران در حال پیاده شدن در ولینگتون پایتخت نیوزیلند هستند.

و بازگشت سرگرمی محبوب

منبع تصویر، Getty Images

حالا وقت فعالیت‌های بیرون از خانه است: نیوزیلندی‌ها حالا می‌توانند دور هم جمع شوند و موج‌سواری کنند، مانند این موج سوار در ۹ ژوئن