خاتمی خواستار پایان دادن اعتصاب غذای زندانیان رجایی شهر شد

به گزارش سایت کلمه، محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران در تماسی تلفنی با مادر مهدی محمودیان، روزنامه نگار زندانی خواهان آن شد که اعتصاب غذا کنندگان زندان رجایی شهر کرج به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

مهدی محمودیان چندی پیش در نامه ای خطاب به آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، از "وقوع تجاوز جنسی" در زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود.

محمدخاتمی در تماس تلفنی با مادر آقای محمودیان گفت: "شنیده ام آقای محمودیان و عده ای دیگر در زندان رجایی شهر کرج اعتصاب غذا کرده اند. مهمترین اصل، امروز، سلامتی این عزیزان است، من از شما تقاضا می کنم که از آنان بخواهید هر چه سریع تر اعتصاب غذای خود را بشکنند."

پیشتر شماری از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج اعلام کرده بودند از اول خرداد ماه در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان ها و بد رفتاری ماموران، دست به اعتصاب غذا می زنند و تا رسیدن به خواسته‌هایشان به آن ادامه خواهند داد.

به گزارش سایت کلمه اعتصاب غذای زندانیان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، ابتدا توسط یازده تن از زندانیان سیاسی آغاز و با پیوستن گروهی دیگر از زندانیان سیاسی ادامه یافت، که از جمله آنها می توان به منصور اسانلو، رسول بداقی، عیسی سحر خیز، حشمت طبرزدی، مهدی محمودیان، کیوان صمیمی، رضا رفیعی، جعفر اقدمی، علی عجمی، مجید توکلی، بهروز جاوید تهرانی، رضا شریفی بوکانی و خالد حردانی اشاره کرد.