نامه یک دانشجوی زندانی به رئیس قوه قضائیه ایران

به گزارش منابع خبری نزدیک به مخالفان دولت ایران، امید کوکبی، دانشجوی فوق دکترای فیزیک اتمی که بهمن ماه سال ۱۳۸۹ در فرودگاه امام خمینی دستگیر شد و در بازداشت به سر می برد، در نامه ای به رئیس قوه قضائیه ایران از شرایط نامناسب زندان و بدرفتاری با خود سخن گفته است.

آقای کوکبی دوره دکتری را در بارسلون به اتمام رساند و برای تکمیل تحصیلاتش به دانشگاه تگزاس دعوت شد، اما در آخرین سفرش به ایران بازداشت شد.

او که متولد سال ۱۳۶۱ است در آستانه تشکیل دادگاهش به رئیس قوه قضائیه چنین نوشته است: "در فرودگاه با اتهام شوک آور اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی کشور بازداشت شدم و ۳۶ روز در انفرادی بودم".

آقای کوکبی در بخشی از این نامه به تهدیدهایی که شده اشاره کرده است: "بازجویان با اشاره به اینکه پدرم جراحی باز داشته و به دلیل بازداشت من روانه بیمارستان شده می گفتند آنقدر من را در شرایط بازداشت و سلول انفرادی و قطع روابط کامل با خانواده نگه می دارند که وی را هرگز نبینم".

امید کوکبی که ترکمن و سنی است در پایان نامه خود با اشاره به اینکه هنوز دلیل بازداشتش را نمی داند، تاکید کرده است که سن و سال و کارنامه زندگی اش نشان می دهد که او فردی سیاسی نیست و از قوه قضائیه خواسته است که امکان دفاع عادلانه در دادگاه برایش فراهم شود.