محمدصادق کبودوند، فعال کرد همچنان در اعتصاب غذاست

با گذشت دو هفته از اعتصاب غذای محمد صادق کبودوند فعال کرد و دبیر سازمان حقوق بشر کردستان، خانواده وی نسبت به بی‌اطلاعی از وضعیت‌اش و ادامه اعتصاب غذای او ابراز نگرانی کردند.

پریناز حسنی، همسر آقای کبودوند، با اشاره به وضعیت نامساعد همسر و بیماری فرزندش به بی بی سی فارسی گفت:" فرزندم از یک ماه پیش دچار مشکل خونی شده و وضعیتش بحرانی است.به دلیل شرایط موجود، در این دو هفته امکان ملاقات با همسرم را نداشته‌ام."

همسر این فعال کرد و زندانی سیاسی افزود:" دو هفته پیش با دادیار و همسرم در سالن ملاقات صحبت کردم، وضعیت فرزندم را توضیح دادم و از او خواهش کردم که اگر به آقای کبودوند مرخصی نمی‌دهند، همسرم را با مامور به بیمارستان ببرند تا فرزندم را که وضعیتش بحرانی است را ببیند. دادیار گفت درخواست می‌دهد اما تاکنون هیچ اقدامی نکردند. همسرم هم پس از اطلاع از وضعیت فرزندم کاملا به هم ریخته است."

خانم حسنی که پس از بازداشت و زندانی شدن نسرین ستوده وکیل آقای کبودوند پرونده همسرش را پیگیری کرده است همچنین ادامه داد: " تمام کارهای اداری را خودم انجام می‌دادم و وقت اینکه وکیل بگیرم، پیدا نکردم."

آقای کبودوند در سال ۱۳۸۶ بازداشت شد. او یک سال بعد در دادگاه انقلاب تهران به جرم نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق تشکیل "سازمان حقوق بشر کردستان" و فعالیت در آن، به تحمل ۱۱ سال حبس محکوم شد و در زندان اوین دوران محکومیتش را می‌گذراند.

همسر محمد صدیق کبودوند، پیشتر در خصوص وضعیت او گفته بود: "همسرم سه بار سکته ناقص قلبی و مغزی داشته است.گزارش پزشکانی که ایشان را ملاقات کردند این بود که او باید بستری شود و دریچه های رگ قلبش باید عمل شود. همچنین پروستات ایشان هم باید سریعا جراحی شود."

آقای کبودوند از زمان بازداشتش تاکنون به مرخصی نیامده است.