اجلاس فوق العاده سازمان همکاریهای اسلامی آغاز به کار کرد

به روز شده:  05:58 گرينويچ - چهارشنبه 15 اوت 2012 - 25 مرداد 1391

اجلاس فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی (سازمان کنفرانس اسلامی سابق) با سخنان ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی، و حضور سران و مقامات ارشد کشورهای عضو در مکه کار خود را "پشت درهای بسته" آغاز کرده است.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در راس هیاتی متشکل از تعدادی از وزیران، حمید بقایی، معاون اجرایی، و اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری، در این اجلاس شرکت دارد.

گزارش شبکه خبر تلویزیون دولتی ایران حاکی از استقبال گرم ملک عبدالله از محمود احمدی نژاد هنگام ورود به سالن برگزاری اجلاس و "سلام و احوالپرسی" آقای احمدی نژاد با پادشاهان اردن و بحرین، رئیسان جمهوری مصر و یمن و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی است.

بحران سیاسی سوریه، مشکل مسلمانان میانمار و "سایر مسایل جهان اسلام" در دستور کار اجلاس سران قرار دارد و برخی گزارش ها حاکی از آن است که تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری های اسلامی هم در دستور کار اجلاس است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.