مظنون حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی کشته شد

به روز شده:  00:04 گرينويچ - پنج شنبه 25 اکتبر 2012 - 04 آبان 1391

پلیس مصر می گوید کسی را که مظنون به دست داشتن در حمله روز یازدهم سپتامبر به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی بوده صبح چهارشنبه در جریان درگیری کشته است.

این فرد که تنها با نام حازم معرفی شده بامداد چهارشنبه (۲۴ اکتبر - سوم آبان) در حوالی شهر قاهره و در آپارتمانی در منطقه 'مدینه نصر' توسط پلیس محاصره می شود.

او سپس با پرتاب بمب دستی تلاش می کند که با ماموران پلیس درگیر شود، اما بنا بر گزارش پلیس مصر، بمب پرتاب شده از سوی او، به سمت خودش باز می گردد.

بنابر این گزارش، پس از ساعاتی رد و بدل شدن تیراندازی، پلیس جسد نیمه سوخته این مظنون را به همراه سلاح های گرم و مواد منفجره در داخل آپارتمان پیدا می کند.

در جریان حمله روز یازدهم سپتامبر به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی، چهار آمریکایی از جمله سفیر این کشور در لیبی کشته شدند.

موضوع حمله به این ساختمان دیپلماتیک آمریکا در لیبی در مناظره ها و کارزارهای انتخاباتی آقایان رامنی و اوباما به موضوعی جنجالی بدل شده است. جمهوریخواهان از نحوه مواجهه کاخ سفید با این واقعه و امکان پیشگیری از آن انتقاد می کنند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.