زنگ بورس نیویورک بار دیگر به صدا درآمد

به روز شده:  14:42 گرينويچ - چهارشنبه 31 اکتبر 2012 - 10 آبان 1391

سال‌ها بود که بورس نیویورک به واسطه وضعیت آب و هوایی دو روز متوالی تعطیل نشده بود

شهر نیویورک بعد از توفان سندی که شمال شرق آمریکا را درهم کوبید کم کم به حال عادی باز می‌‍گردد و بورس نیویورک فعالیت خود را از سرگرفته است.

دو فرودگاه اصلی این شهر هم باز شده اند. اما مناطق وسیعی از نیویورک در اثر سیلاب های ناشی از توفان سندی هنوز به وضع عادی برنگشته و شبکه حمل ونقل و قطارهای زیرزمینی هم هنوز تعطیل است.

جوزف لوتا، مدیرعامل شرکت حمل و نقل نیویورک، می‌گوید شبکه قطارهای زیر زمینی این شهر در اثر توفان سندی بیشترین خسارت ممکن در ظرف ۱۰۸ سال گذشته را به خود دیده است.

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک هم گفته که هنوز هیچ برآوردی از زمان دقیق آغاز به کار دوباره متروی نیویورک نمی تواند اعلام کند.

توفان سندی میلیون‌ها خانه در شمال شرق آمریکا را به خاطر قطع برق در خاموشی فرو برده و تاکنون ۴۰ قربانی برجای گذاشته است.

علاوه بر نیویورک، که بیشترین خسارات را از توفان سندی متحمل شده، نیوجرسی، دیگر ایالت شرقی آمریکا هم خسارات بی سابقه‌ای دیده است. قطارهای بین شهری که نیوجرسی و نیویورک را به هم وصل می‌کنند، احتمالا تا ۱۰ روز دیگر به سرویس عادی خود باز نخواهند گشت.

قرار است باراک اباما، رئیس جمهوری آمریکا، آخروقت امروز از مناطق آسیب دیده نیوجرسی دیدن کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.