اوبر بعد از یک تصادف در آریزونا خودران‌ها را فراخواند

اوبر می گوید ولوویی که در این سانحه چپ کرده، در هنگام تصادف در وضعیت خودران قرار داشته است حق نشر عکس Reuters
Image caption اوبر می گوید ولوویی که در این سانحه چپ کرده، در هنگام تصادف در وضعیت خودران قرار داشته است

پس از آن که یک خودرو خودران اوبر در ایالت آریزونا تصادف کرد، این شرکت تاکسیرانی تردد خودران‌ها را موقتا تعلیق کرد.

هنوز مقصر اصلی این سانحه رانندگی مشخص نشده است اما آن طور که در تصاویر دیده می‌شود خودران اوبر که یک دستگاه ولوو بوده است بعد از این سانحه چپ کرده و از سمت راست معلق شده است.

آ ن طور که گزارش شده، خودروی دیگری که در این سانحه به شدت آسیب دیده حق تقدم را رعایت نکرده و جلوی خودران اوبر پیچیده است.

اوبر تایید کرده که هیچ یک از سرنشینان دو خودرو آسیب ندیده‌اند.

خودران‌های اوبر همیشه یک سرنشین دارند. سخنگوی اوبر می‌گوید ولوویی که در این سانحه چپ کرده، پیش از سانحه در وضعیت خودران قرار داشته اما هنوز معلوم نیست که دقیقا در لحظه سانحه راننده داخل خودرو برای کنترل دستی آن کوشیده یا خیر.

سخنگوی پلیس آریزونا هم تایید کرده که سانحه هنگامی روی داده که راننده خودرو دیگر "بدون رعایت حق تقدم" گردش به چپ کرده است.

پس از این سانحه اوبر ابتدا تردد خودران‌هایش در ایالت آریزونا را معلق کرد اما ساعاتی بعد دستور مشابهی برای ایالت‌های پنسیلوانیا و کالیفرنیا صادر شد؛ آریزونا، کالیفرنیا و پنسیلوانیا سه ایالتی‌اند که به خودران‌ها اجازه تردد داده‌اند.

این سانحه یکی از دیگر مشکلات متعددی است که در چند هفته گذشته اوبر با آنها دست و پنجه نرم کرده است. این شرکت که از طریق نرم‌افزارهای سایبری خدمات مسافربری ارایه می‌کند و اکنون به یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسیرانی جهان تبدیل شده، در چند هفته گذشته با مشکلات سازمانی فراوانی هم روبرو بوده است. از جمله استعفای جف جونز، رئیس این شرکت، هفته گذشته خبرساز شد.

چند مدیر میانی دیگر هم در هفته‌های گذشته از اوبر جدا شده‌اند و این شرکت با اتهام تبعیض جنسی و رعایت نکردن اصول اخلاق حرفه‌ای روبرو است.

موضوعات مرتبط