هکرهای کره شمالی 'دنبال پول هستند نه اطلاعات محرمانه'

کره شمالی

منبع تصویر، Getty Images

هکرهای کره شمالی بطور روزافزونی به دنبال سرقت پول هستند تا اطلاعات محرمانه.

این نتیجه گزارش موسسه امنیت مالی است که دولت کره جنوبی در سال ۲۰۱۵ پس از حمله هکرها به بانک‌های این کشور راه‌اندازی کرد.

بر اساس این گزارش، تحریم‌ها کره شمالی را با مشکلات مالی روبرو کرده و اکنون حتی امکان دارد این تحریم‌ها شدت پیدا کند تا با قطع جریان پول برنامه‌های تسلیحاتی این کشور فلج شوند.

از این رو برای دسترسی به منابع مالی، هکرهای کره شمالی هر چه بیشتر موسسات مالی را هدف حملات خود قرار می‌دهند.

تا به حال تصور بر این بوده که بیشتر عملیات هکرهای کره شمالی برای دسترسی به اطلاعات محرمانه یا برای خرابکاری بوده البته دولت کره شمالی همواره دخالت در حملات اینترنتی را تکذیب کرده است.

گزارش این موسسه همچنین هشت مورد از حمله به موسسات دولتی و مالی کره جنوبی را شناسایی کرده است.

علاوه بر این، گزارش به نام یک گروه هک اشاره کرده به نام گروه آنداریل که "دستکم از ماه مه ۲۰۱۶ فعال بوده" و تلاش کرده تا با هک کردن ماشین‌های خود پرداز، اطلاعات کارت‌های بانکی را سرقت کرده تا یا از حساب افراد پول بردارد یا این اطلاعات را در بازار سیاه بفروشد.

گزارش همچنین این گروه را متهم کرده که با تولید بدافزار سعی می‌کند سایت‌های پوکر اینترنتی و دیگر سایت‌های قمار را هک کند.

منبع تصویر، AFP

هکرهای کره شمالی

شاید برجسته‌ترین کار هکرهای کره شمالی در سالهای اخیر هک کردن اطلاعات و ایمیل‌های داخلی بخش سرگرمی‌سازی شرکت سونی بود. هکرها بخش بزرگی از اطلاعات این شرکت را پاک کردند و بخش بزرگی از آن از جمله اطلاعات شخصی، مهم و محرمانه و کپی سرقت شده فیلمهای جدید را در اینترنت منتشر کردند.

اما اکنون نه فقط موسسه امنیت مالی، بلکه منابع دیگر هم می‌گویند هدف کره‌شمالی اکنون در درجه اول پول است.

شرکت امنیت اینترنتی فایرآی هم گزارش کرده که فعالیت هکرهای کره شمالی هر چه بیشتر "انگیزه مالی" پیدا کرده است و موسساتی را که خدماتی مالی ارائه می‌کنند هدف قرار داده است از جمله شرکت‌های خدمات ارزی و خدمات کارگزاری در کره جنوبی.

به گزارش فایرآی، بیتکوین هم برای کره شمالی جذاب است چرا که تقریبا بدون نام و نشام می‌توان آن را در "اینترنت تاریک" رد و بدل کرد در حالی که پول واقعی را بانک‌های مرکزی و موسسات دیگری ردیابی و ردگیری می‌کنند.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

گفته شده حمله به شرکت سرگرمی‌سازی سونی کار هکرهای کره شمالی بوده است

برخی کشورهای فعال در امنیت اینترنتی معتقدند پول هدف اصلی حمله اخیر باج‌افزار WannaCry بود که اخیرا در صد و پنجاه کشور دنیا از جمله بریتانیا اختلال ایجاد کرد، این وبروس از قربانیان درخواست پول می‌کرد تا به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات را بدهد.

همچنین گفته شده دولت آمریکا در حال تکمیل پرونده‌ای است که سرقت ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی مالزی را به هکرهای کره شمالی مرتبط می‌کند.