اولین تحویل بسته به خانه‌ها با پهپاد آغاز به کار کرد

Wing delivery drone حق نشر عکس Wing

پس از سال‌ها پرواز آزمایشی اولین سیستم تحویل کالا به وسیله پهپاد در استرالیا راه‌اندازی شد.

"وینگ" که به آلفابت (شرکتی که گوگل زیر مجموعه آن است) تعلق دارد، به وسیله پهپاد به ۱۰۰ خانه در اطراف کانبرا غذا، قهوه و دارو می‌رساند.

این شرکت از سال ۲۰۱۴ پروازهای آزمایشی در استرالیا انجام می‌دهد اما خیلی از ساکنان نسبت به سر و صدایی که ایجاد می‌شد، شاکی بودند.

وینگ گفته که دغدغه‌های معترضان در دوران آزمایشی پروازها برایش "ارزشمند" بوده و امیدوار است که "این تبادل نظر ادامه پیدا کند."

مسئولان هوانوردی استرالیا پس از بررسی نقشه‌های عملیات و اطمینان یافتن از امنیت آن به وینگ اجازه دادند که پروازهای تجاری داشته باشد. گفته شده که عملکرد این شرکت برای مردم یا سایر وسایل پروازی خطری ندارد.

حق نشر عکس Wing
Image caption وینگ بسته‌ها را با طناب پایین می‌فرستد

پهپادهای وینگ بسته‌های مشتریان را با طناب‌ پایین می‌آورند و در حیاط خانه‌ مشتریان قرار می‌دهند. البته تحویل بسته‌ها تابع شرایط خاصی است؛ از جمله این که پروازها فقط طی روز انجام می‌شود و در تعطیلات آخر هفته پروازی قبل از ساعت هشت (به وقت محلی) انجام نمی‌شود. پهپادها همچنین اجازه پرواز روی جمعیت یا جاده‌های اصلی را ندارند.

ساکنان بانیتون و کانبرا در دوران پروازهای آزمایشی پهپادها می‌‌گفتند که این پروژه پر سر و صدا و مزاحم است. کارزاری که علیه پهپادها در بانیتون تشکیل شده، مدعی است که صدای این‌ها "از فاصله دور هنگام آمدن و رفتن" شنیده می‌شود و آن را به صدای "جارو برقی" تشبیه کرد.

در پاسخ به این ادعا، وینگ می‌گوید که یک پهپاد کم صدا تولید کرده است. مسئولان هوانوردی استرالیا می‌گویند که وینگ باید از این پهپادها در خدماتش استفاده کند.