کلیک‌باز: یافتن جسد پس از ۲۲ سال با کمک گوگل

کشف جسد با کمک نقشه گوگل

بقایای مردی ۴۰ ساله که دو دهه پیش در ایالت فلوریدای آمریکا ناپدید شده بود، با کمک نقشه گوگل پیدا شد.

ویلیام مولت آخرین بار، شب هفتم نوامبر ۱۹۹۷ هنگام خروج از یک کلاب دیده شد. پلیس پس از دریافت گزارش گم شدنش، تحقیقات خود را آغاز کرد اما به نتیجه نرسید.

حق نشر عکس Google Earth

۲۸ اوت امسال و پس از ۲۲ سال، پلیس گزارشی تلفنی درباره کشف یک خودرو در حوضچه‌ای واقع در ولینگتون دریافت کرد.

هنگامی که این خودرو از آب بیرون کشیده شد، اسکلتی در داخلش یافتند که پس از یک هفته بررسی به عنوان بقایای متعلق به آقای مولت شناسایی شد.

حق نشر عکس Google Earth

پلیس اعلام کرد که خودروی غرق‌شده آقای مولت پس از "جست‌وجوی گوگلی" توسط یکی از ساکنان پیشین آن منطقه کشف شده است. او پس از آن با یکی از ساکنان فعلی منطقه تماس گرفت و این فرد هم با استفاده از پهپاد نگاهی به حوضچه انداخته و وجود خودرو را تایید کرد.

از قرار معلوم این خودرو از سال ۲۰۰۷ به طور آشکار در عکس‌های ماهواره‌ای Google Earth دیده می‌شد اما ظاهرا کسی تا سال جاری متوجه آن نشده بود.

دفتر کلانتری ایالت پالم بیچ به بی‌بی‌سی گفت که تصور می‌شود آقای مولت کنترل وسیله نقلیه خود را از دست داده و به درون حوضچه منحرف شده است.

رکورد جریمه برای کلاهبرداری ارزش افزوده

حق نشر عکس Getty Images

شرکتی که باعث تسهیل کلاهبرداری در خدمات ارزش افزوده شده بود، با ۶۰۰ هزار پوند، رکورد جریمه از یک نهاد نظارت بریتانیایی را دریافت کرد.

Veoo بستر ارسال پیامک و دریافت هزینه برای شرکت‌هایی فراهم آورده بود که بدون اطلاع مردم مشغول آبونه کردن آنها در خدمات ارزش افزوده بودند.

در حال حاضر هشت شرکت که با Veoo قرارداد داشتند، تحریم شده‌اند.

سازمان تنظیم خدمات ارزش افزوده PSA از سال ۲۰۱۷ تحقیقاتی را در زمینه کلاهبرداری آغاز کرده است.

این شرکت‌ها برای اشتراک بدون‌اطلاع مردم در طیف وسیعی از خدمات شامل گیم، ویدیو و محتوای بزرگسالان، از آنها به طور هفتگی بین ۲.۵ تا ۴.۵ پوند هزینه می‌گرفتند.

بسیاری از کاربران گزارش دادند که هیچ‌گونه اطلاعی از اشتراک خود در این سرویس‌ها نداشته‌اند اما پیامک‌هایی دریافت می‌کردند که با تصور این که هرزنامه است، از پیگیری آنها چشم‌پوشی می‌کردند.

این شرکت‌ها در واکنش، ادعا کردند که مردم در یک مسابقه آنلاین یا در پاسخ به یک پیامک، "دکمه‌ای را فشرده‌اند" که در نهایت منجر به اشتراک آنها در چنین سرویس‌هایی شده است.

سازمان PSA بیش از ۸۰۰ شکایت در مورد خدماتی دریافت کرده که بدون رضایت کاربران از آنها هزینه دریافت شده است.

شرکت Veoo به خاطر ایجاد تسهیلات برای انجام چنین کلاهبرداری‌هایی توانسته بود ۳۳۵ هزار پوند درآمد به دست آورد.

رکوردشکنی شاسی‌بلند برقی

حق نشر عکس Carscoops

شرکت چینی AIways رکورد جهانی "طولانی‌ترین سفر با نسخه آزمایشی خودروی برقی" را با طی مسافت ۱۵ هزار کیلومتری بین شانگهای چین و فرانکفورت آلمان به خود اختصاص داد و در گینس ثبت رکورد کرد.

خودروی U5 این شرکت، سفر خود را ۱۷ ژوئیه آغاز کرد و پس از عبور از ۱۲ کشور روی جاده باستانی ابریشم، ۷ سپتامبر به آلمان رسید. گروه رانندگان، ۵۳ روز رانندگی را برای آزمایش یک جفت خودروی توسعه‌یافته در شرایط مختلف از جمله، آب‌و‌هوای متنوع، جاده‌های متفاوت و زیرساخت‌های متعدد شارژ خودرو به آزمون گذاشتند.

نمونه‌های اولیه این خودرو از کشورهای چین، قزاقستان، روسیه، فنلاند، نروژ، سوئد، دانمارک، آلمان، هلند، بلژیک، فرانسه و سوئیس عبور کردند. در طول راه، این کاروان با کویر گابی در چین، استپ قزاقستان و کوه های اورال جنوبی، مقابله کرد، مکان‌هایی که عبور از آنها دشوار است و به اندازه کافی زیرساخت برای شارژ وسایل نقلیه برقی ندارد. به همین علت مهندسان غالباً برای شارژ به منابع کم‌ولتاژ متکی بودند.

این خودروها در طول این سفر مجموعا ۷۷ بار به شارژ باتری نیاز پیدا کردند.

شکایت تیلور سوئیفت از مایکروسافت

حق نشر عکس Getty Images

مدیر مایکروسافت اعلام کرد که تیلور سوئیفت در سال ۲۰۱۶ سعی کرده تا از مایکروسافت به خاطر چت‌باتی که پیام‌های نژادپرستانه در توییتر می‌فرستاد، شکایت کند.

نارضایتی خانم سوئیفت به خاطر شباهت نام این چت بات، تی Tay با نامش تیلور است. این چت‌بات برای تعامل آنلاین با کاربران ۱۸ تا ۲۴ ساله طراحی شده بود.

تی‌توییتز نام چت‌باتی بود که با هوش مصنوعی هدایت می‌شد و با این هدف طراحی شده بود که از مکالمات موجود در شبکه‌های اجتماعی بیاموزد و چت کند اما در نهایت توییت‌هایش رنگ و بوی نژادپرستانه پیدا کردند.

این چت‌بات پس از مدت کوتاهی از آغاز به کار، توییت کرده بود که از نسل‌کشی حمایت می‌کند و باور ندارد که هولوکاست اتفاق افتاده است.

این توییت‌ها باعث شد تا مایکروسافت پس از ۱۸ ساعت از پخش این مکالمات توهین‌آمیز، عذرخواهی کند و به فعالیت این چت‌بات پایان دهد.

خانم تیلور و گروه حقوقیش نسبت به افرادی که بیش از حد به حریم این خواننده و مالکیت معنوی او نزدیک می‌شوند، بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند.

نام و امضای تیلور سوئیفت مدت‌هاست که به عنوان نشان تجاری ثبت شده‌اند.

موضوعات مرتبط