کلیک‌باز: سلفی باکیفیت، بلای جان خواننده ژاپنی

این هفته خواهیم دید که چگونه عکسی با کیفیت از چشم یک خواننده منجر به آزار جنسی او شد، از تولد یک گوشی با ظاهری نامتعارف خواهیم گفت، از لغو پروژه خودروی برقی دایسون خبر می‌دهیم و یک گوشی را معرفی می‌کنیم که در نیم ساعت شارژ می‌شود.

شناسایی خانه قربانی با انعکاس نور

حق نشر عکس Getty Images

بنابر گزارش رسانه‌های ژاپن، مردی که متهم به آزار جنسی یک ستاره پاپ بود، به پلیس گفت که مکان او را از طریق تصویر منعکس‌شده در چشم‌هایش پیدا کرده است.

این مرد گفت که با دقت به تصویر سلفی این خواننده که به صورت آنلاین منتشر شده بود متوجه انعکاس تصویر یک ایستگاه قطار در چشمان او شد.

این مرد گفت که ایستگاه قطار را که در چشمان خواننده در سلفی ارسال کرده بود ، شناسایی کرده است.

پلیس می‌گوید که این مرد ۲۶ ساله سپس در ایستگاه منتظر ماند تا این که قربانیش را دید و او را تا خانه‌اش دنبال کرد.

این فرد به پلیس گفته پس از بزرگنمایی تصویر چشم‌های این زن، از گوگل استریت ویو برای شناسایی ایستگاه استفاده کرده است.

وی همچنین گفت که ویدیوهایی را که این زن در آپارتمان خود گرفته، بررسی کرده و با دقت به جزئیاتی از قبیل محل پرده‌ها و جهت ورود نور از پنجره‌ها توانسته دقیقاً متوجه شود که او در کدام طبقه زندگی می‌کند.

کارشناسان پس از این واقعه نسبت به انتشار تصاویر باکیفیت از کاربران و محل زندگی‌شان هشدار داده‌اند.

تولد یک گوشی باریک و دراز

حق نشر عکس essential

ما در این سال‌ها گوشی‌های در شکل و اندازه‌های مختلفی دیده‌ایم اما هفته گذشته تصاویر یک گوشی به خاطر اندازه‌ای متفاوت، در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شد.

گوشی بعدی شرکت اسنشیال، بلندتر و باریک‌تر از تلفن‌هایی است که تا کنون دیده‌ایم. رابط کاربری جدید این گوشی هم توجه زیادی را به سوی خود جلب کرده است.

دسامبر گذشته اسنشیال اعلام کرد که تولید گوشی‌های PH-۱ را ادامه نخواهد داد اما همان موقع قول یک گوشی جدید را داد.

در دنیایی که نمایشگر گوشی‌ها روز به روز عریض‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند و تولیدکنندگان بر سر نمایشگرهای دوتایی و تاشو رقابت می‌کنند، حرکت به سوی یک طراحی جدید جرات زیادی می‌خواهد.

هنوز تاریخی برای عرضه این گوشی تعیین نشده و طبق اعلام این شرکت در توییتر، این طراحی هنوز در مراحل آزمایشی است.

اندی رابین، بنیانگذار شرکت اسنشیال، سازنده سیستم‌عامل اندروید است.

خودروی برقی دایسون عقب کشید

حق نشر عکس DYSON

شرکت بریتانیایی دایسون که بیشتر به خاطر جاروبرقی‌هایش مشهور است، پروژه ۲.۵ میلیارد پوندی خودروی برقی خود را که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده بود، متوقف کرد.

این شرکت می‌گوید که مهندسانش یک "خودروی برقی فوق‌العاده" تولید کرده‌اند اما به خاطر این که "از نظر تجاری به‌صرفه نیست"، این خودرو راهی به جاده‌ها نخواهد برد.

سر جیمز دایسون، بنیانگذار این شرکت در ایمیلی که برای همه کارمندان ارسال شده گفته است که تلاش این شرکت برای یافتن خریداری برای این پروژه، ناموفق بوده است.

در سال ۲۰۱۸ دایسون اعلام کرد که این خودرو را در کارخانه جدیدی در سنگاپور می‌سازد و پیش‌بینی می‌شد نخستین خودرو تا سال ۲۰۲۱ از خط تولید بیرون بیاید.

آقای دایسون گفته که ۲.۵ میلیارد پوند این پروژه برای توسعه سایر محصولات از جمله باتری هزینه خواهد شد و دایسون به کار خود در زمینه فناوری باتری که برای این خودرو توسعه پیدا کرد، ادامه خواهد داد.

شارژ کامل در نیم ساعت

حق نشر عکس OPPO

اوپو از جدیدترین گوشی خود Reno Ace رونمایی کرد که توجه کارشناسان را از برخی جهات به سوی خود جلب کرده است.

از نظر ظاهری این دستگاه بسیار شبیه به گوشی ۷T شده که تولید شرکت خواهرش وان‌پلاس است.

اما فارغ از مشخصاتی چون دوربین و نمایشگر که معمولا گوشی‌ها را در این موارد مقایسه می‌کنند، شارژ سریع باتری این گوشی است که قابل تامل است.

اوپو پیش از این نیز با تولید نسخه ویژه لامبورگینی خود یعنی Find X در این حوزه پیشتاز بود اما با رنو آیس موفقیتش را یک گام به پیش برده است.

بنا بر ادعای اوپودو، باتری دوسلولی ۴۰۰۰ میلی‌آمپری می‌تواند تنها در طول نیم ساعت از صفر به ۱۰۰% شارژ برسد و اگر گوشی فقط ۵ دقیقه شارژ شود تا ۲ ساعت قابلیت کار کردن خواهد داشت.

شیائومی و ویوو هر دو، روش‌های سریع‌تری برای شارژ باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری ارائه داده‌اند اما هیچکدام از آنها هنوز محصولی را که از این فناوری استفاده کند، عرضه نکرده‌اند.