وب‌نورد: آی‌فون را خودتان تعمیر کنید

ifixit
Image caption اگر می خواهید گوشی آیفونتان را خودتان تعمیر کنید، به این سایت سر بزنید

http://www.ifixit.com

کافی است سری به سایت "آی فیکس ایت" بزنید تا به مجموعه بزرگی از خودآموز برای تعمیر مک، آیپاد یا آیفون دست پیدا کنید. همه چیز به تفصیل توضیح داده شده است، از این که چطور سیم‌کارت را داخل آیفون تری‌جی قرار دهیم تا تعویض نمایشگر آیپاد تاچ. اگر مقیم آمریکا باشید این سایت، لینک‌هایی به شما معرفی می‌کند که بتوانید ابزار و قطعاتی را که هر راهنما توصیه کرده، خریداری کنید.

مرتب کردن آهنگ‌ها

http://www.moodagent.com

شاید برای گوشی آیفون خود به کمی کمک نیاز داشته باشید. بعضی از مردم هزاران آهنگ را بایگانی کرده‌اند، بنا بر این درست کردن یک فهرست اجرا می‌تواند کار بسیار وقت‌گیری باشد. "مود ایجنت" یک ابزار زیبا، در عین حال قدرتمند است که برای تطبیق حس و حال شما با آهنگی که می‌خواهید پخش شود طراحی شده است و این امکان را به شما می‌دهد که در چند ثانیه فهرست‌های مختلف ترکیب شده از ۲۵ آهنگ را بسازید. نحوه کار بدین صورت است که باید برای آهنگ‌ها ویژگی‌های مختلفی چون حس، سبک، گام، میزان، سرعت و.. تعریف کنید. محیط کاربری این برنامه بسیار خوب طراحی شده است. آهنگ‌هایی که این برنامه انتخاب می‌کند در بیشتر موارد مطابق با چیزی است که شما خواسته‌اید.

این برنامه یک نسخه رومیزی رایگان هم دارد که می‌توانید از سایت دانلود و حتی پارامترهای مختلف آن را تنظیم کنید.

خلق کنید

http://www.thinkdraw.com

این روزها روی اینترنت هیچ کمبودی از نظر سایت‌های هنری حس نمی‌شود. اما اگر تجهیزات و مهارت کافی ندارید، نگران نباشید. چون این سایت قوه خلاقیتتان را از راه مونتاژ به کار می‌اندازد.

Image caption مود ایجنت ابزاری است برای مرتب کردن آهنگ‌های گوشی آیفون شما بر اساس حس و حالتان

"تینک دراو" یک محفل هنرمندانه است. جایی که از شما دعوت می‌شود تا آثار هنری خود را با استفاده از اشکال موجود خلق کنید. این اشکال در دسته‌هایی چون گل‌ها، حیوانات و چیزهای دیگر طبقه‌بندی شده‌اند. شما می‌توانید آثار معمولی طراحی کنید، یا اینکه مانند بقیه اشخاص بااستعداد از این اشکال استفاده کنید تا چیزی کاملا متفاوت خلق شود. در ضمن می‌توانید از قسمت بهترین‌های سایت ایده بگیرید. اگر عضو سایت شوید، می‌توانید به تصاویری که سایر کاربران ساخته‌اند، امتیاز دهید.

بوک مارک سیار

http://www.tinkrbox.com

"تینکر باکس" این امکان را به شما می‌دهد که لینک های مختلف سایت‌های گوناگون را کنار هم بگذارید و صفحات دلخواه خودتان را بسازید.

پس از آنکه گزینه add را به نوار ابزار مرورگرتان اضافه کردید، در حین وبگردی می‌تواند هر چیزی را به تینکرباکس اضافه کنید. مثلا برای جمع‌آوری ویدئوهای گوناگون، این ابزار واقعاً مفید است.

همه اینها در وب‌سایت در دسترس خواهد بود. درست مثل آنکه یک بوک‌مارک مسافرتی داشته باشید. علاوه بر اینها برای به اشتراک گذاشتن مطالب هم مناسب است.

حل المسائل تلفظ

http://www.forvo.com

آنهایی که زبان‌آموز هستند، عمدتاً یک مشکل بزرگ دارند و آن هم تلفظ درست واژه‌هاست. برای بعضی از زبان‌ها منابع کافی در دست است و می‌شود از واژه‌نامه‌ها، تلفظ را یافت.

اما سایت "فوروو"، تقریباً بیشتر زبان‌های دنیا را پشتیبانی می‌کند. در بخش زبان‌ها حتی زبان فارسی و ترکی و کردی هم وجود دارد. بنا بر این کافی است که زبان مورد نظر را انتخاب کنید تا وارد همان بخش شوید.

هر واژه‌ای در سایت موجود نیست. اما می‌توانید کمک کنید تا محتوای سایت کامل شود. کافی است که با یک میکروفون واژه‌ها را تلفظ و در سایت بارگزاری کنید.

در حال حاضر حدوداً ۴۳۰ هزار لغت از ۲۳۱ زبان در سایت وجود دارد که برای نزدیک به ۳۸۰ هزار تای آن امکان شنیدن تلفظ و البته دریافت به صورت ام پی تری موجود است.