هک هزاران حساب کاربری توییتر

به روز شده:  13:08 گرينويچ - شنبه 02 فوريه 2013 - 14 بهمن 1391

در یکی از آخرین سری رخنه‌های امنیتی به وبسایت‌ها و سرویس‌های عمده اینترنتی گذرواژه (پسورد) ٢٥٠ هزار کاربر توییتر هک شده است.

باب لرد، رئیس بخش امنیت اطلاعات توییتر گفته است که گذرواژه، حساب کاربری، آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات حدود ٢٥٠ هزار کاربر توییتر دزدیده شده است.

توییتر گذرواژه‌های کاربرانی را که هدف این هک قرار گرفته‌اند، باطل کرده و از کار انداخته و با ارسال ایمیلی از آنها خواسته گذرواژه جدیدی انتخاب کنند.

مراقب هکرها باشید

نیما اکبرپور - برنامه کلیک

اگر شناسه توییتر شما جزو آنهایی باشد که مورد حمله قرار گرفته است، از سوی توییتر ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما توصیه می‌کند گذرواژه خود را تغییر دهید.

دقت کنید که خبر لو رفتن این تعداد گذرواژه می‌تواند فرصت مناسبی برای هکرهای دیگر باشد.

این احتمال وجود دارد که آنها با ساخت ایمیلی مشابه و ارسال آن به شما سعی داشته باشند تا به حساب کاربری شما نفوذ کنند.

بنابراین مطمئن شوید که ایمیل از سوی توییتر برایتان فرستاده شده است.

آقای لرد گفته است که این هک‌ها "کار آماتورها نبوده است."

به گفته او این رخنه شبیه به حملاتی است که پیش از این وبسایت‌هایی چون نیویورک‌تایمز را هدف قرار داده است.

آقای لرد گفته که تیم توییتر متوجه تلاش‌های مشکوکی برای دستیابی به اطلاعاتی شد که در اختیار توییتر بود، به گفته او یکی از این حملات بلافاصله پس از تشخیص متوقف شد.

او نوشته است: "این حمله کار مبتدی‌ها نیست و فکر نمی‌کنیم که یک تک‌حمله منفرد بوده باشد."

آقای لرد به این که حمله احتمالا از سوی چه کسانی انجام شده اشاره‌ای نکرده، اما نوشته: "این حمله به شدت پیچیده بود و ما بر این باوریم که شرکت‌ها و سازما‌ن‌های دیگر هم احتمالا هدف آن قرار نگرفته‌اند."

او به کاربران توییتر توصیه کرده مراقب باشند ایمیل‌هایی که ظاهرا از طرف توییتر ارسال شده و درباره تغییر گذرواژه هشدار می‌دهند، واقعا متعلق به توییتر باشند.

روز پنجشنبه نیویورک تایمز حمله به وبسایت خود را با یادداشتی که درباره ثروت چندین میلیارد دلاری خویشاوندان ون جیابائو، نخست‌وزیر چین، منتشر کرده بود مرتبط دانست.

وزارت خارجه چین با رد این اتهام، آن را را "بی‌اساس" و "به کلی نامسئولانه" توصیف کرده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.