یوتیوب به رکورد یک میلیارد بازدیدکننده در ماه دست یافت

به روز شده:  15:23 گرينويچ - پنج شنبه 21 مارس 2013 - 01 فروردین 1392

یوتیوب اعلام کرده است که هر ماه یک میلیارد کاربر در سراسر جهان به طور مرتب از این سایت بازدید می‌کنند

سایت انتشار ویدئوی یوتیوب که به گوگل تعلق دارد اعلام کرد که تعداد بازدیدکنندگان ماهانه این سایت از رقم یک میلیارد نفر گذشته است.

بر اساس مطلبی که روز پنجشنبه ۲۱ مارس ( اول فروردین) در کلیک وبلاگ یوتیوب منتشر شده است، این افزایش تعداد کاربران در هر ماه به دلیل رشد میزان استفاده از موبایل‌های پیشرفته امروزی بوده است.

یوتیوب در سال ۲۰۰۵ میلادی راه اندازی شد و یک سال بعد از تاسیس شرکت گوگل آن را خرید.

گوگل آن زمان برای خرید این سایت که حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون کاربر در سراسر جهان داشت، یک میلیارد و هفتاد و شش میلیون دلار پرداخت.

دستیابی یوتیوب به این میزان کاربر چالش تازه‌ای برای سایت فیسبوک، به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی اینترنتی خواهد بود. تعداد کاربران فیسبوک در پاییز گذشته به یک میلیارد نفر رسید.

در بیانیه یوتیوب آمده است که "تقریبا از هر دو نفر که به اینترنت وصل می‌شوند یک نفر از سایت یوتیوب بازدید می‌کند."

این میزان گسترده مخاطب حاکی از ظرفیت بالای این سایت برای سرمایه گذاری است.

گفته می‌شود که در حال حاضر شرکت‌های تبلیغاتی بزرگ در زمینه آگهی‌های این سایت فعالیت دارند.

در حال حاضر کانال‌های مختلف بی‌بی‌سی در سایت یوتیوب حضور دارد.

سایت یوتیوب به وسیله سه تن از کارمندان پیشین "پی‌پل"، که یک شرکت اینترنتی فعال در زمینه تجارت الکترونیک و انتقال پول آنلاین است، تاسیس شد.

اولین ویدئو در سایت یوتیوب در ساعت ۸ و ۲۷ دقیقه روز ۲۳ آوریل سال ۲۰۰۵ توسط جاوید کریم، یکی از موسسان این سایت منتشر شد و عنوانش "من در باغ وحش" بود.

به تازگی ویدئوی گنگنم استایل با بیش از پنج میلیون "لایک" به عنوان محبوب‌ترین ویدیوی وبسایت یوتیوب در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.