حلزون زنده، شیوه جدید شادابی پوست صورت در ژاپن

Image caption قیمت پنج دقیقه ماسک صورت حلزون زنده در ژاپن ۱۱۰ دلار است

استفاده از حلزون زنده برای طراوت و شادابی پوست در سالن‌های زیبایی ژاپن رونق گرفته و متخصصان زیبایی ژاپنی معتقدند ترشحات حلزون برای زدودن سلولهای مرده پوست و طراوات و شادابی آن سودمند است.

این سالن‌ها در ازای ۲۵۰ دلار، بیست دقیقه ماسک صورت حلزون زنده به زیبایی‌پسندان ارائه می‌کنند.

با اینکه استفاده از کرم‌های حلزون در یک دهه گذشته رونق بسیاری پیدا کرده است، اما استفاده از حلزون زنده شیوه تازه‌ای است که راه خود را به سالن‌های زیبایی ژاپن باز کرده است.

به گفته این کارشناسان ترشحات مخاطی حلزون (موکوس) دارای آنتی اکسیدان، هیالورونیک اسید کلاژن، اسید گلیکولیک، آنتی‌بیوتیک و ترکیبات دیگری دارد که باعث نوسازی سلولها و رطوبت پوست می‌شود.

به نظر کارشناسان زیبایی ترشحات حلزون به دو صورت باعث طراوت پوست می شود: اول انکه دارای الاستین و کلاژن و دیگر پروتئین‌های تشکیل دهنده پوست است و دوم آنکه باعث کاهش آسیب رادیکال‌های آزاد به می‌شود.

کسانی که این روش را تجربه کرده‌اند می‌گویند حلزون‌ها سریع‌تر از حد تصور روی پوست حرکت می‌کنند، به راحتی از پوست جدا نمی‌شوند و به فرد احساس یک جریان خفیف الکتریکی را می‌دهند.

بعد از بیست دقیقه حلزونها برداشته می شوند، پوست پاک می‌شود و انتظار می‌رود فرد احساس طراوت و شادابی در پوست صورتش کند.

بعد از آنکه سالن‌های زیبایی توکیو شروع به ارائه ماسک صورت حلزون کردند، پرورش‌دهندگان حلزون در فرانسه به فکر توسعه کار خود افتادند.

این حلزونها که همان حلزون باغچه هستند در فرانسه به مصرف خوراکی می‌رسند، اما اکنون بجز خود حلزون ها، ترشحات آنها هم خریدار پیدا کرده است.

انتظار پرورش دهندگان حلزون در فرانسه تولید سالانه ۱۵ میلیون تن مخاط حلزون است.

لویی ماری گودون یکی از پرورش‌دهندگان حلزون در فرانسه در تدارک راه اندازی اولین مزرعه صنعتی پرورش حلزون در این کشور با سرمایه ۱۷۰۰۰۰ دلار است.

او ۶۵۰ هزار حلزون دارد و سالانه ۲۵ میلیون حلزون پرورش می دهد.

گودون بیست و پنج سال است حلزون پرورش می دهد و در سه سال گذشته مخاط حلزون هم تولید کرده است.

او برای استخراج موکوس از حلزونهای پرورشی روشی محرمانه ابداع کرده که معتقد است انقلابی در صنایع زیبایی و آرایشی ایجاد خواهد کرد.

در این روش حلزون‌ها در دو مخزن بزرگ ریخته می‌شوند، بعد مخاط آنها استخراج شده، از صافی عبور داده می‌شود، به آن نمک اضافه و بعد در یخچال نگهداری می‌شود.

آقای گودون تاکید می‌کند که در روش او حلزون‌ها کشته نمی‌شوند.

تا بحال سه آزمایشگاه مواد آرایشی و یک شرکت پاریسی برای خرید سه تن مخاط حلزون با او قرارداد بسته اند.

استفاده از مخاط حلزون در زیبایی در آسیا و آمریکای جنوبی رواج دارد و شرکت‌های کره‌ای و شیلیایی از تولیدکنندگان مهم آن هستند.

استفاده از حلزون برای زیبایی در اروپا رایج نیست اما به نظر می رسد زیبایی پسندان اروپایی هم بزودی از قافله عقب نمانند.

مفید بودن مخاط حلزون در طراوت پوست به تایید بسیاری از مراجع رسمی نرسیده و اخیرا عبدالرحمان رستمیان نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس ایران در مورد کرم‌های حلزون گفت "این محصولات مورد تایید نبوده و برهمین اساس مجوز لغو آن صادر شده است."

مطالب مرتبط