تیم فوتسال ایران برای اولین بار در جام جهانی سوم شد

تیم ملی فوتسال، جام جهانی، ایران

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

تیم ملی فوتسال ایران با شکست پرتغال برای اولین بار در جام جهانی به مقام سوم رسید

تیم ملی فوتسال ایران با مساوی ۲-۲ با پرتغال در وقت معمول و شکست این تیم در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳ برای اولین بار در جام جهانی فوتسال به مقام سوم دست پیدا کرد.

ایران با ترکیب اولیه علیرضا صمیمی، علی‌اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی، مهدی جاوید و احمد اسماعیل‌پور مقابل پرتغال قرار گرفت.

دو تیم در نیمه اول این مسابقه به تساوی بدون گل دست پیدا کردند اما پرتغال نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و دو گل کاردینال در آغاز این نیمه، پرتغال را دو بر صفر پیش انداخت.

در دقیقه ۲۵ مسابقه محمد سنگ سفیدی و میگوئل از پرتغال پس از درگیری با یکدیگر با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شدند و دو تیم با چهار نفر به بازی ادامه دادند.

یک دقیقه پس از اخراج دو بازیکن ایران موفق شد با شوت غافل گیر کننده افشین کاظمی یکی از گل‌ها را جبران کند. پنج دقیقه مانده به پایان بازی مهدی جاوید روی یک ضربه ایستگاهی نتیجه را ۲-۲ مساوی کرد.

دو تیم در ضربات پنالتی هم مساوی پیش می رفتند ولی پس از آنکه ژائو ماتوس پنالتی خود را به تیر دروازه کوبید، مهدی جاوید با گل کردن ضربه خود ایران را برای اولین بار به مقام سوم جام جهانی فوتسال رساند.

ایران پیش از این با شکست دادن برزیل قهرمان پنج دوره جام جهانی و اروگوئه به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه پیدا کرده بود ولی در این مرحله با باخت مقابل روسیه، حریف پرتغال در مسابقه سوم و چهارمی شد.