کوکائین ممکن است فیوری، قهرمان بوکس سنگین وزن جهان را خانه‌نشین کند

تایسون فیوری قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

تایسون فیوری قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان

تایسون فیوری، قهرمان سنگین وزن بوکس جهان که مدتی پیش گفت به دلیل بهبود افسردگی‌اش از کوکائین استفاده می‌کرده شاید به همین دلیل مجوز حضور در مسابقات بوکس را از دست دهد.

نهاد نظارت بر بوکس بریتانیا (فدراسیون بوکس بریتانیا)، ۱۲ اکتبر در مورد سرنوشت مجوز فیوری تصمیم خواهد گرفت. رابرت اسمیت، مدیرکل فدراسیون بوکس بریتانیا، در این رابطه گفت که استفاده از کوکائین خلاف قانون است و این نهاد نظرش را در این مورد اعلام خواهد کرد.

فیوری در مصاحبه با مجله رولینگ استون گفت که مدت‌هاست از نظر سلامت روحی مشکل دارد و برای بهبود افسردگی‌اش از کوکائین استفاده کرده است.

آنتونی جاشوا، قهرمان سنگین وزن بوکس جهان، از منظر سازمان "آی‌بی‌اف" از بازگشت فیوری حمایت کرد در حالی که تونی بیلیو، دیگر بوکسور بریتانیایی گفت که فیوری نیاز به کمک دارد.

فیوری ۲۸ ساله، دوشنبه گذشته گفت که از دنیای بوکس بازنشسته خواهد شد، در حالی که سه ساعت بعد حرفش را پس گرفت و گفت که شوخی کرده است.

بیشتر بخوانید: فیوری خبر کناره‌گیری دایمی خود را تکذیب کرد

فیوری تاکنون دو بار مسابقه‌اش با ولادیمیر کلیچکو را به تعویق انداخته است و حالا این احتمال وجود دارد که "دبلیو‌ بی ‌او" و "دبلیو بی اِی"، دو سازمانی که این بوکسور ۲۸ ساله کمربند قهرمانیشان را در اختیار دارد، این عناوین را از او پس بگیرند.

مسئولان "دبلیو‌ بی ‌او" به نشریه گاردین گفتند که ۱۷ اکتبر در مورد سرنوشت فیوری تصمیم خواهند گرفت. مسئولان "دبلیو‌ بی ‌او" نیز قبل از اینکه فیوری بگوید کوکائین مصرف کرده و پس از دومین‌باری که مبارزه‌اش با کلیچکو را به تعویق انداخت، گفتند در مورد او تصمیم‌گیری خواهند کرد.

فیوری که در ۲۵ مبارزه حرفه‌ایش شکست‌ناپذیر باقی مانده از نوامبر ۲۰۱۵ به بعد مسابقه نداده است. او در آن تاریخ توانست پس از ۱۱ سال اولین شکست ولادیمیر کلیچکو را رقم بزند صاحب سه کمربند قهرمانی "دبلیو‌ بی ‌او"، "دبلیو بی اِی" و "آی‌بی‌اف" شود.

فیوری پس از اینکه به جای بوکسور سازمان "آی‌بی‌اف" گفت می‌خواهد در مسابقه‌ای تکراری با کلیچکو مبارزه کند قهرمانی این سازمان را از دست داد و در حال حاضر آنتونی جاشوا دیگر بوکسور بریتانیایی صاحب این عنوان است.

به دنبال مشکلات فیوری، بری مک‌گواین، قهرمان پیشین میان‌ وزن بوکس جهان خواستار به وجود آمدن سازمانی برای کمک به بوکسورهایی که از نظر سلامت ذهن مشکل دارند، شد.

این بوکسور سابق بریتانیایی ۵۵ ساله گفت: "این اتفاق باید هرچه زودتر بیافتد، قبل از این که تلفاتی روی دستمان بگذارد."