ورزشگاه هفتاد و پنج هزار نفری نقش جهان اصفهان افتتاح شد

نقش جهان، ورزشگاه، اصفهان، سپاهان
توضیح تصویر،

ساخت ورزشگاه هفتاد و پنج هزارنفری نقش جهان اصفهان بیست و هشت سال طول کشید

ورزشگاه ۷۵ هزارنفری نقش جهان اصفهان پس از ۲۸ سال با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و مسعود سلطانی فر وزیر جدید ورزش ایران افتتاح شد.

آقای جهانگیری با اشاره به طولانی شدن ساخت این ورزشگاه گفت:" متأسفانه افتتاح این ورزشگاه با تأخیر زیادی مواجه بود و زمان ۷۳-۷۲ که من استاندار اصفهان بودم و در آن زمان جوان‌تر بودم، نسبت به الان تقریباً بیش از ۲۰ سال است که زمان سپری می‌شود و بعد که وزیر شدم و سپس ۸ سال بیکار و سرانجام الان در اصفهان در مراسم افتتاحیه نقش جهان شرکت می‌کنم."

این ورزشگاه که یک‌بار در سال ۱۳۸۱ افتتاح شد و باشگاه سپاهان اصفهان به مدت 4 سال بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌داد ولی به دلیل نقص‌هایی که داشت برگزاری مسابقات در آن متوقف شد.

پس از توقف ۱۰ ساله عملیات ساخت و تکمیل ورزشگاه نقش جهان، در سال ۹۴ تکمیل این پروژه به شرکت فولاد مبارکه اصفهان واگذار شد و به گفته بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه این شرکت پس از ۱۸ ماه و با هزینه ۴۸ میلیارد تومان این ورزشگاه را تکمیل کرده است.

معاون اول رئیس جمهور ایران علت اصلی تاخیر در افتتاح این ورزشگاه را محدودیت منابع مالی عنوان کرده، او گفت:"در افتتاح این پروژه محدودیت‌های زیادی بود که از جمله می‌توان به محدودیت منابع طرح‌های دولتی اشاره کرد. مسئله مدیریت و استفاده مناسب از منابع محدود که فقط با مدیریت مطلوب انجام می‌شد.."

ورزشگاه نقش جهان که پس از استادیوم آزادی دومین ورزشگاه بزرگ ایران به حساب می‌آید، به گفته مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به مدت ۲۰ سال در اختیار باشگاه سپاهان که زیر مجموعه فولاد مبارکه است، خواهد بود.

در مراسم افتتاح این ورزشگاه مسعود سلطانی فر وزیر جدید ورزش ایران که روز گذشته از مجلس ایران رأی اعتماد گرفت، هم حضور داشت.

به گزارش رسانه‌های ایران با وجود افتتاح این ورزشگاه هنوز بخش‌هایی از این استادیوم آماده نیست و پس از ورزش باد شدید تعدادی از صندلی‌های طبقه دوم پخش‌شده‌اند.

توضیح تصویر،

برخی از صندلی‌های طبقه دوم ورزشگاه پس از وزش باد پخش شدند