اسکار به شانگهای اس‌آی‌پی‌جی می‌رود

حق نشر عکس EPA

در پی توافق تیم‌های چلسی و شانگهای اس‌آی‌پی‌جی، اسکار، بازیکن ۲۵ ساله تیم چلسی، در آغاز فصل نقل و انتقالات ژانویه سال ۲۰۱۷ به این تیم چینی خواهد پیوست.

پیش از این، بازیساز برزیلی تیم چلسی اعلام کرده بود که او به احتمال "۹۰ درصد" راهی سوپر لیگ فوتبال چین خواهد شد. حالا، پس از توافق دو تیم، شانگهای اس‌آی‌پی‌جی با پرداخت ۶۰ میلیون پوند (۷۳ میلیون دلار) این بازیکن را جذب کرد.

اسکار که در سال ۲۰۱۲ با مبلغ ۲۵ میلیون پوند (۳۰ میلیون دلار) به چلسی پیوست، در ۱۳۰ بازی در لیگ برتر انگلستان، ۲۲ بار برای چلسی گل زد. این هافبک تهاجمی یکی از مهره‌های مهم چلسی در فصل‌های ۲۰۱۳/۲۰۱۴ و ۲۰۱۴/۲۰۱۵ بود.

خبر پیوستن اسکار - که گفته می‌شود هفته‌ای ۴۰۰ هزار پوند (۴۹۰ هزار دلار) حقوق خواهد گرفت - مدت کوتاهی پس از زمزمه‌های پیوستن کارلوس توس به تیم شانگهای شنهوآ مطرح شد.

گفته می‌شود توس، بازیکن سابق تیم‌ یوونتوس و منچستر سیتی، در حال مذاکره کردن برای بستن قراردادی است که او را پردرآمد‌ترین فوتبالیست در جهان خواهد کرد. گفته می‌شود این مهاجم آرژانتینی برای بازی کردن در سوپر لیگ چین هفته‌ای ۶۵۰ هزار پوند (۷۵۰ هزاد دلار) درآمد خواهد داشت.

توس که برای تیم‌های وستهم و منچستر یونایتد نیز بازی کرده، تجربه فتح لیگ برتر انگلستان، لیگ قهرمانان اروپا، سری آ، جام حذفی انگستان و جام حذفی ایتالیا را هم در کارنامه دارد.

این مهاجم ۳۲ ساله تابستان سال ۲۰۱۵، پس از دو فصل بازی در سری آ به بوکا جونیورز در لیگ فوتبال آرژانتین بازگشت.

حق نشر عکس Reuters
Image caption سال ۲۰۱۵، توس پس از ۹ فصل در اروپا، به بوکا جونیورز برگشت
حق نشر عکس EPA
Image caption روز گذشته کارلوس توس ازدواج با وانسا مانسیلا را جشن گرفت

موضوعات مرتبط