حذف نماینده افغانستان از مسابقات فوتبال ای‌اف‌سی در آسیا

حق نشر عکس AFghanistan Football Federation
Image caption شاهین آسمایی قهرمان فصل پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان برای نخستین بار به نمایندگی از افغانستان در مرحله 'پلی آف' مسابقات 'ای‌اف‌سی کاپ آسیا' شرکت کرده بود.

تیم فوتبال شاهین آسمایی با شکست در دو دیدار رفت و برگشت در مقابل حریف تاجیکستانی‌اش از گردونه رقابت‌های 'ای‌اف‌سی کاپ آسیا' حذف شد.

شاهین آسمایی قهرمان فصل پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان که برای نخستین بار به نمایندگی از افغانستان در مرحله 'پلی آف ' مسابقات 'ای‌اف‌سی کاپ آسیا' شرکت کرده بود، با قبولی شکست ۱ بر صفر در دو دیدار رفت و برگشت برابر 'حاصیلات ' تاجیکستان از صعود به دور بعدی مرحله پلی آف باز ماند.

بیشتر بخوانید:

+ شاهین آسمایی قهرمان فصل پنجم لیگ برتر فوتبال افغانستان شد

+ اتحادیه فوتبال آسیای مرکزی ایجاد شد

+ جام ملت‌های آسیا؛ تاجیکستان به جای ایران میزبان بازی‌های افغانستان می‌شود

در دیدار برگشت مرحله 'ای‌اف‌سی کاپ' از حوزه مرکز آسیا، عصر امروز تیم‌های شاهین آسمایی افغانستان و حاصیلات تاجیکستان در ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید تا نماینده تاجیکستان با توجه به پیروزی خفیف ۱ بر ۰ بازی رفت، جواز حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها را کسب کند.

نمایندگان فوتبال افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان و ترکمنستان در گروه D مسابقات 'ای‌اف‌سی کاپ آسیا' با هم به رقابت پرداخته بودند.

نماینده تاجیکستان در مرحله دوم پلی آف به مصاف تیم فوتبال 'دوردوی اف‌سی ' قرقیزستان خواهد رفت.

این در حالی است که شاهین آسمایی به دلیل شرایط نامطلوب امنیتی افغانستان و مخالفت کنفدراسیون آسیا، شانس میزبانی در کابل را از دست داد و مجبور به برگزاری هر دو دیدار در شهر دوشنبه شد.

اخیرا فدراسیون فوتبال افغانستان نیز اعلام کرده است که مسابقات داخلی تیم ملی فوتبال افغانستان که قبلا در ایران برگزار می‌شد، از این پس در تاجیکستان میزبانی خواهد شد.

موضوعات مرتبط