۱۳خوش‌یمن فدرر؛ ستاره سوئیسی برنده دیدار کلاسیک شد

راجر فدرر حق نشر عکس Getty Images

راجر فدرر، پرافتخارترین مرد تنیس جهان با نمایشی درخشان رافائل نادال را برد و به یک‌چهارم نهایی "مسترز ایندین ولز" در کالیفرنیا رسید.

تنیس‌باز ۳۵ ساله سوئیسی با نتیجه ۳-۶ و ۲-۶ حریف قدیمی‌اش را برد تا برای اولین بار در یکی از کلاسیک‌ترین جدال‌های تاریخ تنیس، صاحب سه پیروزی پیاپی شود.

مسابقه قبلی این دو نفر در فینال اوپن استرالیا بود که فدرر با پیروزی در آن موفق به کسب هجدهمین گرند‌اسلم دوران حرفه‌ایش شد.

این سی و ششمین تقابل فدرر و نادال و همچنین اولین مسابقه آن‌ها قبل از مرحله یک‌چهارم نهایی یک تورنمنت در ۱۳ سال اخیر بود. این پیروزی همچنین سیزدهمین برد فدرر مقابل دوست و حریف قدیمی‌اش بود.

نادال ۳۰ ساله در طول سال‌های گذشته معمولا با تاکتیکی مشابه فدرر را شکست می‌داد. اما در فینال استرالیا بود که حربه قدیمی نادال در حمله مداوم به بک‌هند فدرر جواب نداد و تنیس‌باز سوئیسی نقطه ضعفش را به سلاحی موثر تبدیل کرد. در ایندین ولز، فدرر حتی از اوپن استرالیا هم بهتر بود و تهاجمی‌تر بک‌هند زد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption فدرر و نادال اولین بار در دور سوم مسترز میامی ۲۰۰۴ باهم مسابقه دادند

در ست اول فدرر شش بک‌هند منجر به گرفتن امتیاز زد، در حالی که نادال حتی یکی هم نداشت؛ نمایشی که موجب شد فدرر در کمتر از نیم ساعت برنده سِت شود.

گرچه پیش از مسابقه پیش‌بینی می‌شد که زمین ایندین ولز (که کندتر از اوپن استرالیا است) امتیازی برای نادال باشد، اما بازی بی‌نقص فدرر فرصت نفس کشیدن به نادال نداد.

فدرر که سابقه چهار قهرمانی در ایندین ولز را دارد، پس از بازی گفت: " امروز خیلی خوب کار کردم. از این که توانستم وارد زمین شوم و یک بازی سوپر تهاجمی انجام دهم، واقعا راضی هستم. از سه برد آخر واقعا خوشحال هستم، اما راستش را بخواهید از همه مهم‌تر قهرمانی در استرالیا بود."

فدرر در مرحله بعد باید با نیک کیریوس، تنیس‌باز جوان استرالیایی بازی کند که توانست مرد شماره ۲ تنیس جهان را از تورنمنت حذف کند.

کیریوس ۲۱ ساله با نتیجه (۳-۷) ۶-۷ و ۴-۶ نواک جوکوویچ ۲۹ ساله را برد تا به ۱۹ مسابقه شکست‌ناپذیری قهرمان سه دوره اخیر این مسابقات پایان دهد.

موضوعات مرتبط