قهرمان المپیک که در ماه ششم حاملگی مسابقه داد: مثل زنگ تفریح بود

دانا ولمر

منبع تصویر، INSTAGRAM/DANAVOLLMER

حدود ۱۰۰۰ روز تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو باقیمانده اما ورزشکاران جدی از همین حالا آماده رقابت می‌شوند. این برنامه آمادگی آن قدر جدی است که قهرمان پیشین المپیک به رغم این که ۶ ماهه حامله بود به آب زد.

دانا ولمر، سال گذشته و در ریودوژانیرو هفتمین مدال المپیک خود را به گردن آویخت، اما این شناگر آمریکایی هنوز آن‌قدر تشنه موفقیت است که حتی "توپ بولینگی" که به گفته خودش در شکم دارد هم نتوانسته مانع او شود.

ولمر در حالی پنجشنبه گذشته در اولین مسابقه‌اش پس از المپیک حاضر شد که ۶ ماهه حامله است. اولین مشکل در راه این مسابقه پیدا کردن مایوی مناسب بود. ولمر که در المپیک ریو مایوی سایز ۲۶ پوشیده بود در مسابقه روز پنجشنبه در مسای آریزونا مایوی سایز ۳۲ به تن کرد.

منبع تصویر، NSTAGRAM/DANAVOLLMER

توضیح تصویر،

ولمر (نفر وسط با مایوی سبز) گفت باید مایویی انتخاب می‌کردم که "همه چیز را داخلش نگه می‌داشت"

او در گفت و گو با سایت تیم ملی آمریکا گفت: "یک جوری بود که باید انتخابی می‌کردیم که همه چیز را در داخلش نگه می‌داشت. مجبور شدیم چند سایزی بالا بریم تا شکمم را نگه دارد."

ولمر با اجازه پزشک در مسابقه شرکت کرد. او در دوران حاملگی برنامه تمرینی‌اش را با انجام بیشتر تمرینات قدرتی ادامه داده است.

ولمر قبل از شرکت در این مسابقه در گفت و گو با شبکه "ای‌اس‌پی‌ان" گفت: "مردم فکر می‌کنند خیلی سخت است، اما این مسابقه فقط ۳۰ ثانیه طول می‌کشد. در مقایسه با بقیه روز که مجبورم یک بچه ۲ ساله ۱۶ کیلویی را نگه دارم و با خودم این طرف و آن طرف بکشم، این مثل زنگ تفریح است."

ولمر پس از قهرمانی در ۱۰۰ متر پروانه المپیک ۲۰۱۲ لندن، برای به دنیا آمدن پسرش آرلن، مدتی استراحت کرد و بعد از آن وارد مسابقات انتخابی المپیک ریو شد.

اما این بار او تصمیم گرفته تمریناتش را بدون وقفه دنبال کند. بچه دوم او یک پسر است که در ماه ژوئیه به دنیا می‌آید. این شناگر ۲۹ ساله گفت: "اولویت دادن به سلامت بچه به معنای نشستن روی مبل نیست."

منبع تصویر، INSTAGRAM/DANAVOLLMER

توضیح تصویر،

آرلن برادرش را از روی شکم مادر معاینه می‌کند

در حالی که تنها سه ماه به تولد نوزاد باقی مانده، شرکت در مسابقه ۵۰ متر آزاد یکی از چالش‌های خاص دانا ولمر در دوران حرفه‌ایش بود: "برای اولین بار در زندگی‌ام احساس کردم که ۵۰ متر مسافت زیادی است."

ولمر در دور مقدماتی زمان ۲۷.۵۹ ثانیه را به دست آورد، در حالی که سال گذشته همین ماده را با زمان ۲۵ ثانیه طی کرده بود. اما این زمان چیزی نیست که موجب نگرانی او شود: "زمان و مکان اهمیتی ندارند. من عاشق حضور در این جا و دیدن هم‌تیمی‌هایم بودم؛ تمام کسانی که در ریو بودند. مسابقه احساس فوق‌العاده‌ای به آدم می‌دهد."

دانا ولمر تنها زنی نیست که در ماه‌های پایانی حاملگی مسابقه می‌دهد. در ژوئن ۲۰۱۴ آلیشا مونتانو در حالی در ماده ۸۰۰ متر مسابقات دو و میدانی آمریکا حاضر شد که ۸ ماهه باردار بود.

بسیاری از زنان نیز در حالی در دوره های مختلف مسابقات المپیک حاضر شدند که حامله بودند، هرچند که در المپیک ریو به دلیل ترس از مبتلا شدن به ویروس زیکا، هیچ زن حامله‌ای وارد مسابقات نشد.