مسترز مونت کارلو؛ غول‌های مصدوم تنیس بازمی‌گردند

اندی ماری

منبع تصویر، Reuters

اندی ماری و نواک جوکوویچ بهترین مردان شماره یک و دو تنیس جهان با بهبود مصدومیت آرنجشان در مسابقات این هفته مونت کارلو بازی می‌کنند.

آخرین باری که اندی ماری، نفر اول رده‌بندی جهانی تنیس، بازی کرد حدود یک ماه پیش (۱۲ مارس) و در مسترز ایندین ولز بود. این تنیس‌باز اسکاتلندی که روز چهارشنبه باید با برنده بازی ژیل مولر و تامی روبردو روبرو شود، گفت: "اگر خطری سلامتی‌ام را تهدید می‌کرد، بازی نمی‌کردم."

نواک جوکوویچ مرد شماره ۲ تنیس جهان نیز پس از پیروزی هفته گذشته‌اش در جام دیویس با لباس صربستان گفت که وضعیتش عالی است.

جوکوویچ هم که مانند ماری مسترز ماه گذشته میامی را به دلیل مصدومیت آرنج از دست داد در اولین مسابقه از فصل رُسی تنیس جهان با ژیل سیمون فرانسوی بازی خواهد کرد. فصل رسی مسابقات تنیس جهان از مسترز مونت کارلو شروع می‌شود و تا اوپن فرانسه ادامه دارد.

جوکوویچ ۲۹ ساله گفت: "برای هر ورزشکاری طبیعی است که حین مصدومیت موقعیت‌های متفاوتی را تجربه کند. من به خودم و تلاشی که در بازی می‌کنم اعتماد دارم. تمام حواسم در هفته آینده متوجه مسابقات است. من سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ قهرمان این تورنمنت شدم و امیدوارم این بازی‌ها به جایی برای شروع دوباره‌ام در این فصل تبدیل شود."

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

نواک جوکوویچ ساکن مونت کارلو است و معمولا در این مجموعه تمرین می‌کند

ماری پس از بازی نمایشی ۱۰ آوریل مقابل راجر فدرردر سوئیس مشغول آمادگی برای حضور در فصل رس مسابقات شده است.

ماری ۲۹ ساله گفت: "وقتی دوباره شروع به سرویس زدن کردم، مجبور بودم خیلی آرام تمرین کنم اما در چند روز آینده تا حد زیادی به سرعت طبیعی سرویس‌هایم نزدیک شده‌ام. آرنجم خیلی خوب جواب داده و بنابراین احساس خیلی خوبی دارم."

ماری برای این که جایگاه‌اش در صدر جدول رده‌بندی را حفظ کند باید امتیاز‌های زیادی کسب کند. او سال گذشته در نیمه‌نهایی مونت کارلو به رافائل نادال باخت، در مادرید نایب قهرمان شد، در رم به قهرمانی رسید و در اوپن فرانسه در رتبه دوم قرار گرفت.

استن واورینکا، تنیس‌باز سوئیسی بخت سوم قهرمانی مونت کارلو است و رافائل نادال، قهرمان ۹ دوره این مسابقات بخت چهارم قهرمانی در اولین مسترز ۱۰۰۰ امتیازی روی خاک رس است.

راجر فدرر، پرافتخارترین بازیکن تنیس جهان پیش‌تر اعلام کرد که پیش از اوپن فرانسه (۲۸ می) در مسابقات روی خاک رس شرکت نخواهد کرد. البته او امروز و در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت که شاید در رولان گاروس هم شرکت نکند.