کونته: ولخرجی ضامن موفقیت نیست

حق نشر عکس Getty Images

آنتونیو کونته، سرمربی چلسی، می‌گوید پرداختن بیشترین پول برای خرید بازیکنان لزوما به موفقیت در لیگ برتر نمی‌انجامد.

سرمربی ایتالیایی آبی پوشان لندن به منچستر یونایتد اشاره می‌کند که با پرداخت ۸۹ میلیون پوند برای هافبک جدیدشان پل پوگبا، رکورد جهانی را شکستند، و همشهری آنها منچسترسیتی که برای خریدن مدافع بیست و یک ساله‌شان جان استونز نزدیک به پنجاه میلیون پوند پرداختند.

در حالی که شش بازی به پایان فصل باقی مانده، چلسی با چهار امتیاز بیشتر از تاتنهام صدرنشین است و یازده امتیاز بیشتر از سیتی و دوازده امتیاز بیشتر از یونایتد دارد.

کونته می گوید: "این مهم است که بدانیم همیشه باشگاهی که بیشتر خرج می‌کند برنده نمی‌شود. این اولین فصلی نیست که هر دو باشگاه منچستر هزینه فراوانی کرده‌اند: به گذشته نگاه کنید."

چلسی تابستان گذشته ۱۲۳ میلیون پوند برای خریدن بازیکنانی مانند هافبکش انگولو کانته و مدافعش داوید لوییز هزینه کرد و از این نظر در رده سوم بود. منچستر سیتی با ۱۷۵ میلیون پوند دست و دلبازترین باشگاه لیگ شد. منچستر یونایند ۱۵۰ میلیون خرج کرد. تاتنهام با ۷۰ میلیون پوند چهارم شد.

تابستان گذشته، وقتی باشگاه‌های بزرگ لیگ برتر با ۸۷۰ میلیون پوند رکورد پنجره نقل و انتقالات را شش روز قبل از پایان موعد شکستند، کونته بازار خرید بازیکن در انگلستان را "جنون آمیز" خواند.

او می‌گوید هدفش در چلسی انقلاب نیست و می‌خواهد بتدریج این باشگاه را به یک قدرت بلامنازع تبدیل کند.

چلسی در اولین فصل حضور کونته به دنبال قهرمانی مضاعف در لیگ و جام حذفی است که در فینال آن با آرسنال در ومبلی رو به رو خواهد شد.

در پاسخ به این سوال که آیا قهرمانی در لیگ برتر بزرگترین موفقیت در کارنامه او خواهد بود، کونته که با یوونتوس سه قهرمانی پیاپی در سری آ ثبت کرد می‌گوید: "بله، قطعا. هم برای من، هم برای بازیکنان و باشگاه. قهرمانی در انگلستان این روزها آسان نیست. این فصل خوبی است، اما برای اینکه یک فصل عالی بشود تنها یک راه داریم: قهرمان شویم."