دومنیک تیم، نوار پیروز‌ی‌های نادال را پاره کرد

دومنیک تیم حق نشر عکس AFP
Image caption دومنیک تیم از اتریش مسابقه در مقابل رافائل نادال را در دو سِت و با نتایج ۴-۶ و ۳-۶ از آن خود کرد

رافائل نادال، با شکست برابر دومنیک تیم از مسابقات مسترز رم حذف شد. دومنیک تیم از اتریش این مسابقه را در دو سِت و با نتایج ۴-۶ و ۳-۶ از آن خود کرد.

دیداری که بیش از یک ساعت و پنجاه دقیقه طول کشید و تنیس‌باز جوان اتریشی موفق شد با نمایشی مقتدرانه به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. تیم که در حال حاضر در رده هفتم فهرست تنیس‌بازان مرد جهان است، در سراسر این مسابقه تماشایی با اعتماد به نفس بازی کرد و رافائل نادال سی ساله را اسیر بازی پرتحرک و تهاجمی خود کرد.

تیم در نیمه‌نهایی با برنده نواک جوکوویچ و مارتین دل‌پوترو روبرو می‌شود. هرکدام از این دو تنیس‌باز نامدار که بتواند به مرحله بعدی برسد، مقابل دومنیک تیم آماده، کار سختی خواهد داشت.

تیم امروز با بردن نادال ثابت کرد که با شایستگی از پیشگامان خوش‌آتیه نسل نوی تنیس جهان محسوب می‌شود.

دومنیک تیم بیست و سه ساله در شرایطی رافائل نادال، قهرمان چهارده گرنداسلم تنیس جهان، را تسلیم کرد که تنیس‌باز اسپانیایی برای کسب یک قهرمانی دیگر، انگیزه زیادی داشت.

نادال که الان در رده هفتم فهرست تنیس‌بازان مرد جهان است، تا پیش از این دیدار، هفده مسابقه بدون شکست را پشت سر گذاشته بود. او که تاکنون هفت بار در رقابت‌های مسترز هزار امتیازی رم اول شده، با امید بالایی پا به این میدان گذاشت.

او با این که در ست اول ۵-۱از حریف جوانش عقب افتاد، اما توانست به بازی برگردد و مسابقه را ۵-۴ کند، هرچند که تنیس‌باز اتریشی خونسردی‌اش را حفظ کرد و در نهایت ست اول را بُرد. در ست دوم نیز تیم موفق شد در گیم هفتم، نادال را «بریک» کند و این ست و در نتیجه کل مسابقه را به نفع خودش پیش ببرد. تیم در دو تورنمنت قبلی، یعنی مادرید و بارسلونا، برابر همین نادال شکست خورده بود.

رافائل نادال، بازنده مسابقه تماشایی امروز، در چند ماه گذشته نمایش درخشانی داشته و در سه تورنمنت، مونت کارلو، بارسلونا و مادرید اول شده است.

او اما با وجود این شکست غیره‌منتظره امید زیادی برای ثبت دهمین قهرمانی‌اش در رقابت‌های اوپن فرانسه، رولان گاروس دارد. طرفدارانش امیدوارند در روزهایی که نواک جوکوویچ و اندی ماری از فرم ایده‌ال به دور هستند و در شرایطی که راجر فدرر به دلیل استراحت در این تورنمنت غایب است، موفق به کسب یک قهرمانی دیگر در پاریس شود. هرچند که امروز مشخص شد در کنار آن مدعیان همیشگی، تنیس‌باز جوانی به نام دومنیک تیم، هم برایش حریفی قدر و سخت خواهد بود. تورنمنت اوپن فرانسه، رولان گاروس، هشت روز دیگر در پاریس شروع می‌شود.

موضوعات مرتبط