احتمال پیگرد قضایی رونالدو به اتهام فرار مالیاتی

جشن قهرمانی رئال مادرید

منبع تصویر، AFP

کریستیانو رونالدو، ستاره باشگاه رئال مادرید اسپانیا، ممکن است به اتهام فرار از پرداخت مالیات مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد.

گفته می‌شود که دادستان پرونده مدارک لازم را به دفتر مالیات اسپانیا ارائه خواهد کرد، تا این دفتر درباره پیگرد قانونی تصمیم‌گیری کند.

رسانه‌های اسپانیایی می‌گویند رونالدو بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، ۱۵ میلیون یورو کمتر از آنچه که باید مالیات داده است.

ماه دسامبر سال گذشته، رونالدو، بهترین بازیکن جهان در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، بر پایه مجموعه‌ای از مدارک افشاشده متهم شد که درآمد فعالیت‌های جنبی خود در جزایر ویرجین بریتانیا را پنهان کرده است، هرچند او این اتهامات را رد کرد.

پس از آنکه گروهی از خبرنگاران به نزدیک به ۱۸ میلیون سند دسترسی پیدا کردند، اتهام‌های مشابهی هم علیه ژوزه مورینیو، سرمربی سابق رئال مادرید، مطرح شد. اما، آقای مورینیو هم مثل رونالدو این اتهامات را رد کرده است.

روز گذشته دادگاه عالی اسپانیا حکم ۲۱ ماه زندان و پرداخت دو میلیون و صد هزار یورویی لیونل مسی به جرم فرار مالیاتی را تایید کرد. اما، با توجه به اینکه مسی برای اولین بار مرتکب چنین جرمی شده و دوران محکومیت او هم زیر دو سال است، او به زندان نخواهد رفت ولی در صورت تکرار جرم حکمش اجرا خواهد شد.

لیونل مسی و پدرش، خورخه مسی، به جرم کلاهبرداری از دولت اسپانیا و فرار از پرداخت بیش از ۴ میلیون یورو در تابستان سال گذشته از سوی دادستانی اسپانیا تحت پیگرد قرار گرفتند.

پدر و پسر به استفاده از شرکت‌های خارجی برای فرار از پرداخت مالیات محکوم شده‌اند. این شرکت‌ها در بلیز و اروگوئه ثبت شده‌اند.

منبع تصویر، AFP