آرسن ونگر دوسال دیگر در آرسنال ماندنی شد

آرسن ونگر، فوتبال، آرسنال حق نشر عکس Reuters
Image caption آرسن ونگر با شکست چلسی در فینال جام حذفی، با هفت قهرمانی رکوردار قهرمانی در این رقابت‌ها شد

آرسن ونگر سرانجام با امضای قراردادی دو ساله تا سال ۲۰۱۹ در سمت سرمربی باشگاه آرسنال باقی ماند.

در قرارداد جدید که آرسن ونگر ۶۷ ساله با آرسنال امضا کرده هیچ بندی برای فسخ وجود ندارد. سرمربی فرانسوی آرسنال از ۲۱ سال پیش هدایت این تیم شمال لندنی را بر عهده دارد.

ونگر در گفتگو با سایت باشگاه آرسنال درباره تمدید قرارداد خود گفت: " من عاشق این باشگاه هستم و با خوش‌بینی و شور و شوق چشم به آینده دارم."

این احتمال مطرح شده که ونگر حتی پس از پایان دوران قرارداد خود در سال ۲۰۱۹ باز هم در آرسنال بماند.

بیشتر بخوانید:

گفته می‌شود آرسنال در فصل نقل و انتقالات تابستانی حداقل ۱۱۵ میلیون یورو برای به خدمت گرفتن بازیکنان جدید هزینه می‌کند. آرسنال فصل گذشته هم تقریبا همین مقدار در فصل نقل و انتقلات خرج کرده بود.

سرمربی باشگاه آرسنال که در آغاز این هفته با شکست چلسی برای هفتمین بار قهرمان جام حذفی انگلستان شد در نظر دارد با با ترمیم ترکیب این تیم حضور قدرتمندتری در رقابت‌های فصل آینده داشته باشد.

حق نشر عکس PA
Image caption آرسن ونگر از ۲۱ سال پیش هدایت آرسنال را بر عهده دارد

آرسن ونگر گفته آرسنال با اضافه کردن چند بازیکنان جدید می‌تواند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کند: "ما می‌خواهیم در همه جا رو به جلو حرکت کنیم و در همه بخش‌ها قوی‌تر شویم. بازیکنان بسیار خوب و قوی در اختیار داریم و با اضافه شدن چند بازیکن دیگر توانایی موفقیت‌های بیشتر را خواهیم داشت."

آرسنال در پایان فصل گذشته لیگ برتر انگلستان به مقام پنجم دست یافت. این تیم برای اولین بار در بیست و یک سال گذشته لیگ نتوانست در جمع ۴ تیم اول لیگ برتر قرار گیرد.

اختلاف امتیاز آرسنال در پایان فصل با چلسی قهرمان لیگ برتر ۱۸ امتیاز بود ولی بازیکنان آرسن ونگر در فینال توانستند قهرمان لیگ را شکست دهند.

پر سابقه‌ترین مربی شاغل حال حاضر لیگ برتر انگلستان گفته باشگاه "به طور جدی قصد دارد برای قهرمانی در لیگ برتر تلاش کند و این موضوع اصلی تمرکز ما در این تابستان است."

گروهی از هواداران باشگاه آرسنال در زمستان گذشته و پس از باخت‌های متوالی خواهان برکناری آرسن ونگر شدند. آرسنال در بازی مرحله یک شانزدهم نهایی در مجموع دو بازی رفت و برگشت ۱۰ بر ۲ مقابل بایرن مونیخ شکست خورد.

ایوان گازیدیس مدیر اجرایی باشگاه در پاسخ به انتقادهایی در مورد بی‌تفاوتی مسئولان باشگاه گفته است:" ما در مجموعه باشگاه نسبت به اتفاقاتی که در چند ماه گذشته رخ داده، بی‌تفاوت نیستیم."

او درباره هدف آینده این باشگاه به سایت باشگاه آرسنال گفت:" هدف ما رقابت برای بردن جام‌های متعدد در لیگ و در اروپا است. هر کاری که ما در این باشگاه انجام می‌دهیم برای رسیدن به این هدف طراحی شده. ما در تعطیلات تابستان هم در داخل و هم د رخارج از زمین برای بهبود وضعیت تیم و رقابت برای قهرمانی تلاش خواهیم کرد."

آرسنال فصل آینده در رقابت‌های لیگ اروپا حضور خواهد داشت. با وجود تمدید قرارداد آرسن ونگر هنوز وضعیت تمدید قرارداد آلکسی سانچز و مسعود اوزیل دو بازیکن اصلی این تیم مشخص نیست. این دو بازیکن در حدود یک سال دیگر با این تیم قرار داد دارند.

موضوعات مرتبط