پیروزی گلدن استیت بر کلیولند کاوالیرز در اولین بازی فینال ان‌بی‌ای

حق نشر عکس Getty Images

در اولین دیدار مرحله نهایی مسابقات بسکتبال ان‌بی‌ای، تیم گلدن استیت واریرز در خانه خود کلیولند کاوالیرز را ۱۱۳-۹۱ شکست داد.

این دو تیم که در دیدارهای فینال دو فصل گذشته هم به مصاف یک‌دیگر رفته بودند، برای سومین فصل متوالی در مرحله فینال رو در روی هم قرار گرفته‌اند.

گلدن استیت که پس از قهرمانی در فصل ۲۰۱۴/۲۰۱۵، فصل گذشته عنوان قهرمانی را به کلیولند واگذار کرده بود، با کسب یک پیروزی خوب در اولین دیدار مرحله فینال نشان داد که ستاره‌های این تیم تجربه تلخ سال گذشته را پشت سر گذشته‌اند، و مصمم به بازپس‌گرفتن عنوان قهرمانی هستند.

در دیداری که دفاع کلیولند قصد داشت با مهار کردن استیون کری و کلی تامپسون جلوی پرتاب‌های خطرناک ۳ امتیازی این دو مهاجم را بگیرد، کوین دورانت از فضاهای ایجاد شده نهایت استفاده را کرد و ۳۸ امتیاز برای تیم میزبان به دست آورد.

استیون کری، توپ‌گردان و بازی‌ساز توانمند واریرز که با ارزش‌ترین بازیکن ام‌وی‌پی فصل گذشته است، علاوه بر به ثمر رساندن ۲۸ امتیاز، ۱۰ گل هم برای هم‌تیم‌های خود ساخت.

در سوی دیگر میدان، علاوه بر خط دفاعی کلیولند کاوالیرز توانایی مقابله با بازی سریع و پرانرژی واریرز را نداشت، کاوالیرز در نگه داشتن توپ و بازی تهاجمی هم ضعیف عمل کردند: بازیکن‌های این تیم ۲۰ بار توپ را لو دادند. در حالی که این رقم برای تیم گلدن استیت واریرز ۴ بود.

در حالی که عملکرد تیمی کاوالیرز ضعیف بود، نام‌دارترین بازیکن این تیم لبران جیمز بهترین بازیکن تیم خود بود. او ۲۸ امتیاز به دست آورد، و صاحب ۱۵ ریباند هم شد. همچنین، با وجود این‌که کایری اروینگ ۲۴ امتیاز برای کلیولند کاوالیرز گرفت، اما عملکرد دفاعی او بسیار ضعیف بود.

در پی کسب پیروزی در اولین بازی از مرحله فینال مسابقات ان‌اب‌ای، گلدن استیت واریرز در همه ۱۳ بازی مرحله حذفی صاحب پیروزی شده. همچنین این تیم ۲۸ بازی از ۲۹ بازی اخیر خود را برده.

دیدار بعدی این دو تیم یک‌شنبه شب (به وقت محلی) برگزار خواهد شد. در بازی دوم هم تیم گلدن استیت واریرز در آرنای اوراکل میزبان کلیولند کاوالیرز خواهد بود.

حق نشر عکس Reuters
Image caption لبران جیمز بهترین بازیکن کاوالیرز بود
حق نشر عکس Reuters
Image caption کوین لاو ۱۵ امتیاز به دست آورد
حق نشر عکس Reuters
Image caption استیون کری یکی از موثرترین بازیکن‌های دیدار بود