فوتبال افغانستان در امارات مالدیو را شکست داد

تیم فوتبال ملی

تیم ملی فوتبال افغانستان در دیداری تدارکاتی مقابل تیم ملی فوتبال مالدیو به برتری رسید.

تیم‌های افغانستان و مالدیو در تاریخ ۶ جون/ژوئن در مقر فدراسیون فوتبال امارات در دبی به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم ملی افغانستان موفق شد با نتیجه ۲ بر ۱ حریف خود را شکست دهد.

افغانستان در این مسابقه با ترکیب، ویس عزیزی، حسن امین، کنشکا طاهر، شریف محمد، میلاد انتظار، مصطفی آزادزوی، امید پوپلزی، فرشاد نور، فیصل شایسته، اباسین علی خیل و بلال آرزو در مقابل مالدیو قرار گرفته بود.

بلال آرزو، بهترین گل زن تاریخ تیم ملی فوتبال افغانستان که بعد از مدت‌ها به اردوی تیم ملی دعوت شده بود در این مسابقه از ابتدا در ترکیب قرار گرفت.

در این مسابقه ابتدا حسن امین افغانستان را پیش انداخت، اما یک دقیقه بعد یاران مالدیو از روی نقطه پنالتی دروازه اویس عزیزی را باز کردند. در نیمه دوم اما امید پوپلزی موفق شد گل برتری افغانستان را وارد دروازه مالدیو کند.

این پیروزی در حالی برای افغانستان به دست آمد که شاگردان اوتو فیستر از پنجشنبه هفته گذشته برای شرکت در یک اردوی تمرینی وارد دبی شده بودند.

تیم ملی فوتبال افغانستان خود را برای دومین دیدارش در مقدماتی جام ملت های آسیا مقابل کامبوج آماده میکند.

بر اساس گزارش‌ها، تیم ملی فوتبال افغانستان در طی دو روز پنجشنبه و جمعه نیز به تمریناتش در دبی ادامه خواهد داد. و سپس برای مصاف با کامبوج راهی این کشور خواهد شد.

مسابقه افغانستان و کامبوج در چارچوب مقدماتی جام ملت های آسیا در تاریخ ۱۳ جون در فنوم پن برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط