شجاعی و حاج‌صفی از حضور در تیم ملی فوتبال ایران 'محروم شدند'

مسعود شجاعی

یکی از مقام‌های ورزشی ایران می‌گوید مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به دلیل بازی در مسابقه باشگاه پانیونیوس یونان مقابل تیم مکابی اسرائیل از حضور در تیم ملی فوتبال ایران محروم شده‌اند.

محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش ایران، گفته است که سیاست جمهوری اسلامی ایران پرهیز از مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی است و "هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند."

آقای داورزنی گفته است: "وقتی دو فوتبالیست ما بی‌تفاوت به این موضوع عمل می‌کنند به صرف اینکه تعهدی به باشگاهشان دارد، پس تعهدشان به ملت شریف ایران چه می‌شود؟"

این مقام ورزشی گفته است مراجع تصمیم‌گیری در این باره "نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی‌روش".

مشخص نیست چه مرجعی در ایران حکم به محرومیت احسان حاح صفی و مسعود شجاعی داده است و اینکه محرومیت آنان از بازی در تیم ملی فوتبال ایران تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

محمدرضا داورزنی گفته است که بازی آقایان حاج‌صفی و شجاعی مقابل تیم اسرائیلی "برای مردم ایران قابل تحمل نیست."

او گفته است که "طبیعی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی آن تصمیم جدی درباره آینده این دوبازیکن فوتبال بگیرد اما در حال حاضر به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آنها خط قرمزها را زیر پا گذاشتند."

پس از بازی آقایان حاج‌صفی و شجاعی مقابل تیم اسرائیلی، شماری از چهره‌های ورزشی در ایران از آنها حمایت کردند.

رد شدن از پست Instagram, 2

محتوا در دسترس نیست

در Instagram بیشتر ببینیدبی بی سی. بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست.

پایان پست Instagram, 2