شاهین آسمایی قهرمان فصل ششم لیگ برتر فوتبال افغانستان شد

فوتبال افغانستان حق نشر عکس AfghanPremierLeague/fb
Image caption شاهین آسمایی با کسب این عنوان قهرمانی برای دومین بار فرصت حضور در رقابت های جام کنفدراسیون‌های آسیا را پیدا خواهد کرد

تیم فوتبال شاهین آسمایی با شکست دادن تیم میوند اتلان مقام قهرمانی فصل ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان را به خود اختصاص داد.

دیدار نهایی فصل ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال افغانستان با حضور بیش از ۷ هزار تماشاگر در ورزشگاه بین‌المللی فدراسیون فوتبال در کابل آغاز شد که در نهایت تیم شاهین آسمایی نماینده پایتخت افغانستان در دیداری پرگل و جذاب ۴ بر ۳ حریفش را شکست داد و به مقام قهرمانی این مسابقات تکیه زد.

رضا الله یاری در دقیقه ۴۴ نخستین گل بازی را برای شاهین به ثمر رساند، انور اکیری در وقت‌های تلف شده نیمه نخست نیز گل دوم را برای زرد پوشان آسمایی به ثمر رساند تا نیمه اول با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی به کار خود پایان دهد.

نیمه دوم این دیدار مهیج با گل زنی و درخشش سرخ پوشان اتلان آغاز شد. یار محمد ذکر خیل در آغاز نیمه دوم موفق شد یکی از گل های خورده را برای میوند اتلان جبران کند و حساب کار را ۲ بر ۱ کند. میوند اتلان در ادامه روند خوبش در دقیقه ۷۱ توسط امرالدین شریفی به گل تساوی این دیدار هم دست پیدا کرد.

حق نشر عکس AFghanpremierleague/fb

پس از تساوی دو تیم در جریان وقت‌های قانونی این دیدار، در وقت‌های اضافی دوباره این بازیکنان شاهین بودند که به گل رسیدند. عمران ولی زاده در دقیقه ۹۹ و حمید حبیبی در دقیقه ۱۰۲ دو بار دیگر دروزاه حمید الله وکیلی را باز کردند تا حساب کار ۴ بر ۲ شود.

در ادامه و در دقیقه ۱۱۲ نیمه دوم وقت‌های اضافی یاران میوند اتلان با اشتباه و گل به خودی امان الله سرداری مدافع شاهین، اختلاف را به حداقل رساندند، اما در نهایت این مسابقه پرگل و جذاب پس از ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم با نتیجه ۴ بر ۳ به سود تیم فوتبال شاهین آسمایی به پایان رسید.

حق نشر عکس AfghanPremierLeague/fb

شاهین آسمایی در فینال فصل گذشته رقابت‌ها نیز با پیروزی مقابل د میوند اتلان به مقام قهرمانی رقابت ها دست پیدا کرده بود. این چهارمین عنوان قهرمانی نماینده پایتخت افغانستان در رقابت های لیگ برتر به حساب می آید.

قضاوت این دیدار به دلیل حساسیت بالای مسابقه به عهده نصرالله کریموف از کشور تاجیکستان بود.

رقابت‌های مرحله نیمه نهایی و نهایی فصل ششم لیگ برتر در ساعات شب و در زیر نور افکن های جدید ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل برگزار شد.

ارشاد هنریار، خبرنگار بی‌بی‌سی در افغانستان که این مسابقه را از نزدیک مشاهده می‌کرد، گفت تدابیر امنیتی جدی در جاده‌های منتهی به ورزشگاه فدراسیون فوتبال کابل روی دست گرفته شده بود و ورزشگاه هفت‌هزار نفره فدراسیون فوتبال افغانستان، لبریز از تماشاگران زن و مردی شده بود که با وجود تهدیدهای امنیتی، به "میدان سبز" آمده بودند.

جمعی از وزرای کابینه، نمایندگان مجلس، بازیکنان تیم ملی کریکت و هنرمندان سرشناس افغانستان نیز از مهمانان ویژه دیدار نهایی فصل ششم رقابت‌های لیگ برتر بودند.

در پایان فصل ششم رقابت‌ها، امرالدین شریفی بازیکن تیم فوتبال میوند اتلان با به ثمر رساندن ۸ گل برای دومین بار پیاپی عنوان بهترین گل زن این رقابت‌ها را به خود اختصاص داد.

در فصل ششم لیگ برتر فوتبال افغانستان تیم فوتبال اسپین غربازان صاحب مقام سوم شد و سیمرغ البرز نیز جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد.

شاهین آسمایی با کسب این عنوان قهرمانی برای دومین بار فرصت حضور در رقابت های جام کنفدراسیون های آسیا را پیدا خواهد کرد.