شکار لحظه‌‌ها؛ عجیب‌ترین عکس‌های فوتبالی

در این تصویر به نظر می‌رسد آدریان سن میگل، دروازه بان وست‌هم سر هم‌تیمی‌اش، شیخو کویاته را با توپ اشتباه گرفته است حق نشر عکس Getty Images
Image caption در این تصویر به نظر می‌رسد آدریان سن میگل، دروازه بان وست‌هم سر هم‌تیمی‌اش، شیخو کویاته را با توپ اشتباه گرفته است

مسابقه‌های فوتبال همیشه فقط به خاطر اتفاقات یا گل‌هایشان نیست که در خاطره‌ها می‌مانند، گاهی اوقات تصاویرعجیبی که از آن‌ها باقی می‌ماند، باعث پیوستن‌شان به تاریخ می‌شود.

جدیدترین مورد از این دست تصاویر شاید مربوط به دیدار تاتنهام و وستهم در روز چهارم ژانویه باشد که با نتیجه مساوی یک- یک به پایان رسید.

گل‌های زیبای پدرو اوبیانگ، هافبک اسپانیایی وستهم و سو هیونگ مین، مهاجم اهل کره جنوبی تاتنهام اما گویا به اندازه لحظه‌ای که در عکس "مایک هیوویت" ماندگار شد، دیدنی نبودند.

حق نشر عکس Twitter
Image caption دروازه‌بان وست‌هم: اگر بازی را دیده بودید متوجه می‌شدید در یک لحظه توپ در دستانم بود اما دیدم گردن شیخو به جا انداختن نیاز دارد و سعی کردم به او کمک کنم. ببخشید من مجبور بودم به دوکار برسم؛ هم از دروازه‌ام محافظت کنم و هم اینکه به هم‌تیمی‌هایم کمک کنم

در این تصویر به نظر می‌رسد آدریان سن میگل، دروازه‌بان وست‌هم سر هم‌تیمی‌اش، شیخو کویاته را با توپ اشتباه گرفته است.

خود دروازه‌بان در مورد این لحظه در توئیترش نوشته: "اگر بازی را دیده بودید متوجه می‌شدید در یک لحظه توپ در دستانم بود اما دیدم گردن شیخو به جا انداختن نیاز دارد و سعی کردم به او کمک کنم. ببخشید من مجبور بودم به دوکار برسم؛ هم از دروازه‌ام محافظت کنم و هم اینکه به هم‌تیمی‌هایم کمک کنم."

این ماجرایی‌است که آدریان تعریف می‌کند اما شاید باید به ببینده حق داد اگر با تماشای این عکس به یاد مسابقات WWE (مسابقات کشتی حرفه‌ای آمریکا یا کشتی کچ) بیفتد.

این البته اولین باری نیست که چنین تصاویری از مسابقات فوتبال به جا مانده است. این مطلب نگاهی دارد که به نمونه‌هایی از این دست عکس‌ها:

حق نشر عکس Getty Images
Image caption شیرجه جان تری بر روی توپ در بازی مقابل اسلوونی

شیرجه زدن جان تری

اگر در مورد تعهد جان تری نسبت به تیم ملی انگلیس شک دارید، شاید بد نباشد به عکسی که از او موقع شیرجه زدن جلوی توپ در بازی با اسلوونی گرفته شده، نگاهی بیندازید.

وقتی زلاتکو دیدیچ، مهاجم سابق اسلوونی به سوی دروازه شوت می‌کند، کاپیتان سابق انگلیس به سمت توپ شیرجه می‌زند تا مانع راه یافتن توپ به دروازه شود.

در عکس اما به نظر می‌رسد جان تری به جای جلوگیری از ورود توپ به دروازه برای محافظت از چیزی که هم‌تیمی‌اش گلن جانسون محکم در دستانش می‌فشارد خودش را جلوی توپ انداخته است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption کارلوس توز و ریو فردیناند

کارلوس توس به دنبال چه می‌گردد؟

این تصویری است که از ستاره آرژانتینی در یکی از دیدارهای منچسترسیتی و منچستریونایتد باقی مانده است. عکسی که از زاویه‌ای نامناسب از توس گرفته شده و در آن نارضایتی در چهره فردیناند کاملا پیداست. مدافع سابق یونایتد که با دیدن این عکس به شدت متعجب شده بود در توییترش نوشت: " وای ... یک نفر آدرس این عکاس را برایم گیر بیاورد، من تحملش را ندارم! (خنده)!"

حق نشر عکس Getty Images
Image caption ضربه محکم دی یونگ بازیکن هلندی به سینه ژابی آلونسو در فینال جام جهانی ۲۰۱۰

ضربه کونگ فوی نایجل دی یونگ به ژابی آلونسو

ضربه کونگ‌فویی که مدافع تیم ملی هلند در فینال جام جهانی ۲۰۱۰ به مدافع اسپانیایی زد، به اعتقاد خیلی‌ها باید به اخراج او منجر می‌شد اما هاوراد وب، داور بازی فقط یک کارت زرد از جیبش بیرون آورد.

عکسی که از این لحظه باقی مانده اما بیننده را به یاد مبارزات بازی ویدئویی "مورتال کامبت" می‌اندازد و حتی به نظر می‌رسد ژابی آلونسو دارد از این حرکت ویژه دی‌یونگ انرژی می‌گیرد تا از آن استفاده کند.

در واقعیت گویا این برخورد کاملا یک طرفه بوده‌است.

ژابی آلونسو در پایان مسابقه گفت بعد از این ضربه بیشتر مدت بازی درد می‌کشیده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption در این تصویر به نظر می‌رسد تونی و کافور در میانه نبرد برای تصاحب توپ قصد بوسیدن یکدیگر را دارند

لحظه رمانتیک لوکا تونی و ساموئل کافور

عکس به جا مانده از مهاجم پیشین فیورنتینا و مدافع سابق رم در یکی از دیدارهای سری آ در سال ۲۰۰۵ شاید یکی از عاشقانه‌ترین لحظات تاریخ فوتبال را به ثبت رسانده‌است.

در این تصویر به نظر می‌رسد تونی و کافور در میانه نبرد برای تصاحب توپ قصد بوسیدن یکدیگر را دارند.

در عشق و فوتبال هر چیزی جایز است.

حق نشر عکس Twitter
Image caption فوتبال یا تتریس؟

وقتی پای بازی تتریس به فوتبال کشیده می‌شود

عجیب‌ترین نکته در این عکس این است که این دو بازیکن در حالی‌که گویی در نسخه انسانی بازی تتریس گیر افتاده‌اند، آرامش‌شان را کاملا حفظ کرده‌اند.

تتریس که به بازی "خانه سازی" معروف است یک بازی کامپیوتری قدیمی شبیه به پازل است که برای امتیاز گرفتن در آن باید اشکال مختلف طوری کنار هم قرار گیرند تا ردیف های افقی تکمیل شوند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption آنتونیو کاسانو، ملی‌پوش سابق ایتالیایی شورتش را بیش از حد بالا می‌کشد

رقص کاسانو

آدم‌ها وقتی به چیزی که می‌خواهند نمی‎رسند واکنش‌های مختلف نشان می‌دهند. بعضی‌ها با عصبانیت فریاد می‌زنند، بعضی‌ها روی زمین می‌کوبند، آنتونیو کاسانو، ملی‌پوش سابق ایتالیایی هم شورتش را بیش از حد بالا می‌کشد.

در این عکس جای زیادی برای تخیل بیننده باقی نمانده‌است.

موضوعات مرتبط