رئیس جدید کمیته ملی المپیک افغانستان انتخاب شد

رحیمی حق نشر عکس Anoc
Image caption حفیظ الله ولی رحیمی چند ماه پیش به فرمان رئیس جمهور غنی به عنوان جانشین همایون خیری به عنوان رئیس تربیت بدنی افغانستان معرفی شده بود

حفیظ‌الله ولی رحیمی پس از رای‌گیری کمیته ملی المپیک افغانستان با کسب ۱۶ رای به عنوان رئیس جدید این کمیته انتخاب شده است.

انتخابات کمیته ملی المپیک افغانستان که در چند سال گذشته به یک کلاف سر در گرم در ورزش افغانستان تبدیل شده بود، صبح امروز (پنجشنبه با حضور چهره های شاخص ورزش افغانستان و نمایندگان رسمی المپیک آسیایی در هتل "کابل استار" برگزار شد.

ابتدا مسعود مبارز، محمود دشتی و حفیظ الله ولی رحیمی نامزدان رسمی این انتخابات بودند، اما با کناره گیری مسعود مبارز به نفع محمود دشتی، انتخابات میان دو نامزد برگزار شد که آقای رحیمی با کسب ۱۶ رای از ۳۱ رای موجود به عنوان رئیس انتخاب شد.

در کنار روسای فدراسیون‌های ورزشی، روح‌الله نیکپا دارنده دو مدال برنز المپیک جهانی نیز به عنوان ورزشکار برتر افغانستان در این انتخابات رای داده است.

انتخابات کمیته ملی المپیک افغانستان دست‌کم در چند سال گذشته یکی از چالش های مهم ورزش افغانستان بوده است. تا جایی که کشمکش های فراوان میان چهره‌های شاخص ورزشی، باعث ایجاد کمیته‌های المپیک‌ موازی و چند دسته شدن ورزشکاران شده بود.

این اختلافات همچنین باعث قطع حمایت‌های دولتی به کمیته ملی المپیک افغانستان شده بود و ورزشکاران ملی پوش افغانستان در چندین تورنمنت رسمی با هزینه های شخصی شان عازم مسابقات شدند.

در جریان انتخابات صبح امروز کمیته ملی المپیک افغانستان، باور هوتک به عنوان معاون اول، هاشم کریمی به عنوان معاون دوم و همچنین روبینا جلالی نیز به عنوان معاون بخش بانوان کمیته ملی المپیک انتخاب شدند.

حفیظ‌الله ولی رحیمی چند ماه پیش به فرمان رئیس جمهور غنی به عنوان جانشین همایون خیری به عنوان رئیس تربیت بدنی معرفی شده بود. پس از حضور وی در این پست، تعامل خوبی میان تربیت بدنی و کمیته المپیک صورت گرفت که در اقدامی مهم در جریان دو ماه گذشته انتخابات تمامی فدراسیون های ورزشی افغانستان با نظارت تربیت بدنی و کمیته المپیک برگزار شد.

آقای رحیمی بازیکن سال تیم ملی فوتبال افغانستان است و همچنین سابقه کار در وزارت تجارت افغانستان را در کارنامه‌اش دارد.

وی در حالی رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان می‌شود که کاروان ورزشی افغانستان در ماه آگوست در رقابت های المپیک آسیایی در کشور اندونزی شرکت خواهد کرد.

مطالب مرتبط