پرسپولیس قهرمان لیگ برتر ایران شد

تیم فوتبال پرسپولیس برای دومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر ایران شد

منبع تصویر، IRNA

توضیح تصویر،

تیم فوتبال پرسپولیس برای دومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر ایران شد

تیم فوتبال پرسپولیس تهران که از چند هفته پیش با افزایش فاصله امتیازات خود به تنهایی در صدر جدول لیگ برتر ایران ایستاده بود و برای دفاع از مقام قهرمانی سال گذشته‌اش لحظه‌شماری می‌کرد روز شنبه با شکست تیم پدیده مشهد، برای دومین سال متوالی قهرمان شد.

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال امسال برای پرسپولیس در حالی رقم خورد که هنوز سه هفته به پایان این مسابقات باقی مانده و تیم‌های دیگری چون سایپا، ذوب آهن و استقلال همچنان برای کسب مقام دوم لیگ و به دست آوردن سهمیه حضور در مسابقات آسیایی تلاش می‌کنند.

پرسپولیس در مسابقات قهرمانی آسیا هم از مرحله گروهی صعود کرده و قرار است در دیدار بعدی خود به مصاف السد قطر برود.

روز شنبه (۱۸ فروردین - هفتم آوریل) پرسپولیس که با لباس‌های سفید به مصاف میزبان قرمزپوش خود، یعنی پدیده مشهد رفته بود در دیداری که صحنه‌های حساس فراوانی داشت توانست در نیمه دوم با تک گل وحید امیری پیروز شود و با کسب ۶۰ امتیاز قهرمانی خود در لیگ ۹۶-۹۷ را قطعی کند.

با وجود این، قرمزپوشان پایتخت جشن قهرمانی خود را به دیدار بعدی خود در وزشگاه آزادی تهران موکول کرده‌اند، جایی که قرار است با تیم پارس جنوبی جم و احتمالا در برابر ده‌ها هزار هوادار خود به میدان بروند. این مسابقه قرار است چهارشنبه (۲۲ فروردین) برگزار شود.

پرسپولیس در سه هفته باقی مانده به پایان لیگ برتر به ترتیب با پارس جنوبی جم در تهران، با ذوب آهن اصفهان در اصفهان و با سپیدرود رشت در تهران دیدار خواهد کرد.

ذوب آهن که یکی از مدعیان اصلی نایب قهرمانی در این فصل است، روز گذشته توانست در زمین خود با سه گل سپیدرود رشت را شکست دهد و با ۴۸ امتیاز در رده دوم جدول قرار گیرد.

استقلال تهران که شروع خوبی در این لیگ نداشت اما با آمدن سرمربی آلمانی خود، شفر، به سرعت به آماده‌ترین تیم لیگ تبدیل شد اکنون با ۴۷ امتیاز در رتبه سوم است و سایپا که با سرمربی‌گری علی دایی فصل خوبی را پشت سر گذاشته در حالی که به لحاظ تعداد امتیازات با استقلال برابر است تنها به علت تفاضل گل کمتر در مقام چهارم ایستاده است.