جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه: حذف مراکش با گلزنی رونالدو

گل رونالدو مراکش را شکست داد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

گل رونالدو مراکش را شکست داد

تیم ملی فوتبال مراکش با شکست ۰-۱ مقابل پرتغال اولین تیم حذف شده از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شد. تک گل پرتغال در این بازی را کریستیانو رونالدو با ضربه سر وارد دروازه حریف کرد.

با توجه به هت‌تریک کریستیانو رونالدو در بازی مقابل اسپانیا، تمامی چشم‌ها در ورزشگاه لوژنیکی به این ستاره پرتغالی بود. او هم هوادران پرتغال را خیلی منتظر نگذاشت و در دقیقه ۴ بازی دروازه حریف را باز کرد.

رونالدو به این ترتیب تعداد گل‌‌های ملی خود را به ۸۵ رساند. او حالا با عبور از رکورد فرانتس پوشکاش (۸۴ گل)، بهترین گلزن اروپایی در بازی‌های ملی است اما هنوز با ۱۰۹ گل علی دایی، به عنوان برترین گلزن بازی‌های ملی فاصله دارد.

مراکش که در بازی قبلی مقابل ایران با گل به خودی در آخرین لحظات بازی باخت، در این مسابقه هم چهره یک تیم بازنده را نداشت و موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف ایجا کرد، اما قفل دروازه پرتغال بسته ماند. پرتغال هم مثل بازی قبل نشان داد تا چه حد به کاپیتان ۳۳ ساله‌اش متکی است.

فرناندو سانتوز، سرمربی پرتغال پس از بازی گفت: "ما از نظر دفاعی خوب بودیم و خوب هم بازی کردیم، ولی هنوز باید بهتر شویم. ما باید شیوه بازی‌مان را تغییر دهیم و بیشتر مالک توپ باشیم."

اروه رنار، سرمربی مراکش هم پس از این بازی گفت :"ما بعد از ۲۰ سال به جام جهانی رسیدیم و نشان دادیم که می‌توانیم فوتبال بازی کنیم."

مراکش به این ترتیب صاحب ۷ شکست از ۹ بازی اخیرش در جام جهانی شد که در ۵ مسابقه از آن‌ها هم نتوانسته گل بزند.