بحرانی به نام 'ورود زنان به ورزشگاه'

ورزشگاه آزادی حق نشر عکس Getty Images

ابتدا با منتشر شدن خبر لغو مجوز ورود خانواده ها به استادیوم آزادی برای دیدن بازی فوتبال ایران - اسپانیا جو شاد و هیجان‌زده کاربرانی که منتظر دیدن مسابقه بودند فروکش کرد و سونامی ناامیدی توییتر فارسی را با خود برد. اگرچه ساعاتی بعد و با افزایش انتقادها مردم در نهایت وارد ورزشگاه شدند.

مشکل لغو مجوز ورود خانواده ها به استادیوم آزادی که در خبرگزاری هایی مثل تسنیم از قول منابع آگاه از آن خبر دادند "مشکلات زیرساختی" عنوان شده بود.

حق نشر عکس Getty Images

حالا مشکلات زیر ساختی چیست؟ سئوالی بود که برای کاربران ایجاد شده بود و می توان گفت پاسخ مشخصی برای آن از طرف مسئولان داده نشد.

و اینها برای ایجاد سونامی ناامیدی در توییتر کافی بود:

چه کسی مسئول راه ندادن خانواده‌ها بود؟

بلیط در دست پشت درهای بسته تصاویری بودند که در شبکه های اجتماعی منتشر می شدند. بسیاری از خانواده ها بازگشتند و از خیر دیدن بازی در استادیوم آزادی گذشتند.

اما چه کسی مسئول بود؟

برخی نماینده ها مثل فاطمه حسینی و محمود صادقی در توییتر یگان ویژه و ناجا را دعوت به پاسخگویی کردند و در طرف دیگر طیبه سیاوش از دیگر نماینده های مجلس حاضر در توییتر از تلاشها و لابی ها برای ورود خانواده ها به استادیوم آزادی نوشت. او از این خبر داد که از ساعت 5 بعداظهر همان روز این مجوز لغو شده است.

در نهایت در خبرها آمد که دادستانی مخالفت خود با حضور زنان در ورزشگاه را رد کرد و نیروی انتظامی هم تامین امنیت این مراسم را به عهده گرفت تا خانواده ها بتوانند مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا را در ورزشگاه ببینند.

معصومه ابتکار، معاون حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران هم کلید باز شدن درهای استادیوم را در دستهای حسن روحانی دانست و گفت "دستور شخص" رئیس‌جمهوری منجر به بازگشایی در ورزشگاه آزادی شد.

همین باعث شد برخی از مسئول " مجهولی " که دستور این لغو را داده بود انتقاد کنند

" اون مسئولی که داره اینقد برای ایجاد نارضایتی در مردم تلاش میکنرو برکنار کنید تا مردم یکم نفس بکشن!"

" استادیوم آزادی آزاد شد"

با ورود زنان و خانواده ها به ورزشگاه آنهایی که در توییتر هم بودند حس و حالشان را نوشتند، از خنده هایشان عکس گرفتند و منتشر کردند.

برخی هم نوشتند این ورود نشان داد که زیرساخت خاصی برای ورود زنان به ورزشگاه ها لازم نیست.

بحرانی بنام "ورود زنان به ورزشگاه"

ماجرای ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای دیدن بازی ایران و اسپانیا روی پرده نمایشی که کیفیت خوبی هم نداشت به خودی خود برای زنان پله اول رسیدن به خواسته شان هم به حساب نمی آید. بلکه می توان آنرا ایستادن روی پاگرد اول خواسته شان که همان دیدن مسابقات ورزشی در ورزشگاه ها است، دانست.

اما همین ایستادگی به چشم جهانیان آمد. بسیاری یکی از نقاط مثبت بازی ایران و اسپانیا را ورود زنان به ورزشگاه آزادی معرفی کردند.

حق نشر عکس EPA