شاه جیمز در شهر فرشتگان

لبرون جیمز تا کنون ۹ بار به فینال ان‌بی‌ای رسیده است و به همراه میامی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ و به همراه کلیولند در سال ۲۰۱۶ برنده آن شده است

منبع تصویر، AlL SPORT

توضیح تصویر،

لبرون جیمز تا کنون ۹ بار به فینال ان‌بی‌ای رسیده است و به همراه میامی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ و به همراه کلیولند در سال ۲۰۱۶ برنده آن شده است

لبرون جیمز فوق ستاره بسکتبال آمریکا با قراردادی چهار ساله به ارزش ۱۵۴ میلیون دلار از تیم کلیولند کاوالیرز به لس‌آنجلس لیکرز پیوست.

این بازیکن ۳۳ ساله که برای هشت سال پیاپی به فینال "ان‌بی‌ای" راه پیدا کرده از روز اول ژوئیه (۱۰ تیر) بازیکن آزاد محسوب می‌شد. بسیاری از کارشناسان بسکتبال لبرون جیمز را بهترین بازیکن بسکتبال حال حاضر جهان می‌دانند.

لبرون جیمز در اینستاگرام خود نوشت: "از شمال شرق اوهایو برای این چهار فصل فوق‌العاده تشکر می‌کنم. اینجا همیشه مثل خانه‌ام خواهد ماند."

جیمز که سه بار قهرمان لیگ ملی بسکتبال آمریکا شده در سال ۲۰۰۳ به کاوالیرز پیوست و خیلی زود خودش را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان این لیگ ثابت کرد.

جیمز در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۰۹ به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ انتخاب شد و پس از آن به تیم میامی رفت. او در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار قهرمان "ان‌بی‌ای" شد و سال بعد از آن هم این افتخار را تکرار کرد. جیمز پس از آن برای دو سال نتوانست به فینال این مسابقات راه پیدا کند و بار دیگر به کلیولند بازگشت.

لبرون جیمز در سال ۲۰۱۶ به کلیولند کمک کرد تا برای اولین بار قهرمان "ان‌بی‌ای" شود. این تیم در دیدار نهایی موفق شد که گلدن استیت واریرز را در مجموع ۱-۳ شکست دهد.

این همچنین اولین قهرمانی شهر کلیولند در یک رویداد مهم ورزشی پس از ۵۲ سال بود.