کرواسی با شکست میزبان حریف انگلیس شد

کرواسی باید چهارشنبه آینده با انگلیس در دیدار نیمه نهایی روبرو شود

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

کرواسی باید چهارشنبه آینده با انگلیس در دیدار نیمه نهایی روبرو شود

تیم ملی فوتبال کرواسی در دیداری که پس از ۱۲۰ دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شد توانست روسیه سخت‌کوش را شکست دهد و در نیمه‌نهایی حریف تیم ملی انگلیس شود. دو تیم در وقت قانونی یک بر یک و در دو وقت اضافه دو بر دو مساوی شدند.

دیدار این دو تیم که در میان هیاهوی کر کننده هواداران روسیه برگزار شد در حالی به ضربات پنالتی کشید که هر کدام از دو تیم تلاش فراوانی برای حفظ گل‌های برتری خود کردند.

روسیه در همان ۳۰ دقیقه نخست به گل رسید اما کرواسی که یکی از منظم‌ترین تیم‌های این جام است توانست چند دقیقه بعد بازی را به تساوی بکشد.

پس از آن تلاش دو تیم در ۹۰ دقیقه قانونی به گلی ختم نشد تا بازی به وقت‌های اضافی کشیده شود.

در وقت نخست اضافی این کرواسی بود که توانست به گل برتری برسد و اشک هواداران روسیه را جاری کند.

اما تنها چند دقیقه مانده به پایان وقت اضافی دوم، روسیه توانست با استفاده از یک ضربه ایستگاهی به گل تساوی برسد و به این ترتیب ضربات پنالتی تعیین‌گر برنده نهایی این رقابت شد.

در ضربات پنالتی هم روسیه نخستین ضربه خود را از دست داد اما در ادامه دروازه‌بان این تیم توانست با مهار یک ضربه پنالتی کروات‌ها همه چیز را دوباره به تساوی بکشد و امید را برای میلیون‌ها روس که در نقاط مختلف پهناورترین کشور جهان این مسابقه را تماشا می‌کردند زنده نگه دارد.

اما این امید و شوق خیلی زود با به اوت رفتن ضربه بعدی پنالتی برای روس‌ها به باد رفت و در نهایت کرواسی توانست با حذف میزبان پس از ۲۰ سال دوباره به دیدار نیمه نهایی جام جهانی راه یابد.

این تیم در سال ۱۹۹۸ در جام جهانی فرانسه هم تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت اما آنجا به فرانسه که در نهایت قهرمان هم شد، باخت و به دیدار رده‌بندی آن جام بسنده کرد. جایی که توانست با شکست هلند رتبه سوم را کسب کند؛ بهترین نتیجه در تاریخ فوتبال کرواسی.

حالا کرواسی باید روز چهارشنبه آینده در برابر انگلیسی قرار گیرد که شاید برای رسیدن به نیمه نهایی هموارترین مسیر را نسبت به بلژیک، فرانسه و کرواسی طی کرده اما با تیمی جوان و پرطراوت مصمم است آنچه بیش از نیم قرن است حق خود می‌داند در تاریخچه جام جهانی به ثبت برساند.

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

میلیون‌ها روس امشب دیدار تیم فوتبال کشورشان را با هیجان فوق‌العاده دنبال کردند