هلیکوپتر مالک لستر سقوط کرد و آتش گرفت

Leicester City football ground حق نشر عکس Liam Hopkin / @hopkin_liam

هلیکوپتر مالک باشگاه لستر سیتی کمی بعد از بازی دیروز (۲۷ اکتبر) این تیم مقابل وستهم در لیگ برتر فوتبال انگلستان در پارکینگی کنار ورزشگاه سقوط کرد.

یکی از اعضای نزدیک خانواده مالک لستر به بی‌بی‌سی گفت که ویچایی سرووادهاناپرادا هنگام حادثه داخل هلیکوپتر بوده است.

یک شاهد هم گفت که کاسپر اشمایکل، دروازه‌بان لستر را دیده که از ورزشگاه خارج شد و به سوی محل سانحه دوید. بی‌بی‌سی مطلع شده که دو خدمه پرواز و سه سرنشین در هلی‌کوپتر بوده‌اند.

لستر در لیگ برتر با وستهم ۱-۱ مساوی کرد و حدود یک ساعت پس از پایان مسابقه بود که هلیکوپتر مالک باشگاه از زمین ورزشگاه "کینگ پاور" بلند شد.

باشگاه لستر می‌گوید در حال تبادل اطلاعات با پلیس و اورژانس است و جزئیات حادثه را در بیانیه‌ای اعلام می‌کند.

لستر با مدیریت آقای سرووادهاناپرادا در سال ۲۰۱۶ قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شد در حالی که احتمال قهرمانی این تیم پیش از شروع مسابقات یک به ۵۰۰۰ بود.

این حادثه با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. از جمله گری لینکر، بازیکن پیشین لستر و مجری برنامه "مچ آو د دی" در توییتر نوشت: " این سخت‌ترین برنامه مچ آو د دی بود که اجرا کردم." او همچنین این برنامه را که به مرور بازی‌های لیگ برتر می‌پردازد با گفتن "روز وحشتناکی بود" به پایان برد.

آقای سرووادهاناپرادا چهار فرزند دارد. او از سوی مجله فوربز به عنوان پنجمین فرد ثروتمند تایلند اعلام شد. سرووادهاناپرادا در سال ۲۰۱۰ باشگاه لستر را با قیمت ۳۹ میلیون پوند خرید. این تیم در سال ۲۰۱۷ تا یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا صعود کرد.

حق نشر عکس PA
Image caption هواداران لستر دسته گل‌هایی را کنار ورزشگاه کینگ پاور قرار داده‌اند
حق نشر عکس Reuters
Image caption ویچایی سرووادهاناپرادا، میلیاردر تایلندی باشگاه لستر سیتی را در سال ۲۰۱۰ خرید
حق نشر عکس AFP
Image caption هلیکوپتر مالک لستر حدود یک ساعت بعد از بازی این تیم مقابل وستهم از داخل ورزشگاه پرواز کرد

موضوعات مرتبط