گران‌ترین دروازه‌بان دنیا ۱۹۰ هزار پوند جریمه شد

کپا آریزابالاگا

منبع تصویر، Getty Images

کپا آریزابالاگا، دروازه‌بان چلسی به دلیل خارج نشدن از زمین هنگام تعویض در فینال جام اتحادیه فوتبال انگلیس عذرخواهی کرد و معادل یک هفته حقوق جریمه شد.

مائوریتسیو ساری، سرمربی چلسی در آخرین دقایق بازی مقابل منچستر سیتی قصد به زمین آوردن ویلی کابایرو، دروازه‌بان دوم تیمش برای مهار ضربات پنالتی را داشت که آریزابالاگا حاضر نشد از بازی بیرون برود. چلسی در ضربات پنالتی باخت و منچستر سیتی قهرمان جام اتحادیه فوتبال انگلیس شد.

حالا باشگاه چلسی اعلام کرده که این دروازه‌بان ۲۴ ساله معادل یک هفته حقوق (حدود ۱۹۰ هزار پوند) جریمه شده است. کپا در بیانیه‌ای که توسط باشگاه چلسی منتشر شد، گفت: "گرچه این اتفاق یک سوء تفاهم بود اما من در مدیریت موقعیت اشتباه بزرگی مرتکب شدم."

مائوریتسیو ساری، سرمربی چلسی هم گفت که پس از آن واقعه او و کپا "گفت‌وگوی خوبی" داشته‌اند.

ساری هنگام خارج نشدن کپا از زمین در وقت‌های اضافه بازی مقابل سیتی واکنشی خشمگینانه داشت. او با ناراحتی به سوی تونل خروجی ورزشگاه رفت اما خیلی زود برگشت. آقای ساری قبلا گفته بود که این حادثه "یک سوء تفاهم" بود.

او همچنین گفت: "کپا فهمید که اشتباه بزرگی مرتکب شده است. او از من، باشگاه و هم‌تیمی‌هایش معذرت خواست و حالا دیگر بر عهده باشگاه است اگر بخواهد طبق مقررات او را جریمه کند، ولی از نظر من قضیه تمام شده است. عملکرد تیم در مجموع بسیار مثبت بود و حیف شد که نمایش بازیکنان در آن فینال حساس به حاشیه رانده شد."

دروازه‌بان چلسی نیز در این رابطه گفت: "کاری است که شده اما امروز می‌خواهم شرمساری و عذرخواهی‌ام را شخصا به مربی، ویلی، بازیکنان و باشگاه تقدیم کنم."

کپا که با ۷۱ میلیون پوند از اتلتیک بیلبائو راهی چلسی شد، گران‌ترین دروازه‌بان جهان است. او فقط دو فصل در اتلتیکو بازی کرد و ۵۳ بازی در لالیگا داشت. باشگاه چلسی گفته مبلغ جریمه کپا را به بنیاد خیریه چلسی می‌دهد.