صدف خادم 'به دلیل صدور حکم بازداشت به ایران بازنگشت'

صدف خادم و مهیار منشی پور

منبع تصویر، Reuters

مدیر رسانه‌ای صدف خادم، بوکسور ایرانی، می‌گوید که او به دلیل آگاهی از حکم بازداشتش برنامه سفر به ایران را لغو کرده است.

کلارا دلی، به خبرگزاری رویترز گفته است که دریافته‌اند که حکم بازداشت صدف خادم و مهیار منشی‌پور، مربی او صادر شده است و به همین دلیل، هر دو نفر برنامه سفرشان به ایران را لغو کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این بوکسور ۲۴ ساله تصمیم گرفته که فعلا در این کشور بماند و الان همراه مربی‌اش در شهر پواتیه در غرب فرانسه ساکن است.

صدف خادم روز شنبه ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) در رویان فرانسه با آن شوان، بوکسور فرانسوی مبارزه کرد. این یک مبارزه سه راندی آماتور بود که با پیروزی بوکسور ایرانی تمام شد.

خانم خادم به این ترتیب تبدیل به اولین بوکسور زن ایرانی شد که در یک مسابقه رسمی بوکس آماتور شرکت کرده است.

فدراسیون بوکس ایران روز دوشنبه ۲۶ فروردین اعلام کرد که مسئولیت مسابقه صدف خادم در فرانسه بر عهده او و برگزارکنندگان مسابقه است و این فدراسیون هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.

حضور بدون حجاب صدف خادم در مسابقه موجب شده تا نگرانی‌هایی در مورد واکنش مسئولان حکومت ایران در هنگام بازگشت او به وجود بیاید.

او به روزنامه اکیپ فرانسه گفت: "من در یک مسابقه قانونی در فرانسه شرکت کردم. اما از آنجایی که تی‌شرت و شورت ورزشی پوشیدم. این مسئله‌ای است که پیش چشم جهان کاملا عادی است اما در کشور من قانون‌شکنی محسوب می‌شود. من حجاب نداشتم و مربی‌ام یک مرد بود و بعضی‌ها نگاهی منفی نسبت به این قضیه دارند."

مهیار منشی‌پور، قهرمان پیشین بوکس جهان و مربی صدف خادم پیش از این به به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که آن‌ها بدون هیچ مشکلی به ایران سفر خواهند کرد.

آقای منشی‌پور گفت: "دست به او بزنند کاری می‌کنم که رئیس جمهوری فرانسه اقدام کند. فدراسیون جهانی بوکس و کمیته ملی المپیک فقط منتظر این است که اتفاقی بیافتد. قبلا به ایران و عربستان سعودی گفته شده که تمام ورزش‌ها از جمله بوکس باید با شرکت دو جنس انجام شود. هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. همه از این کار مغرور هستند. فقط غرور هست و نه هیچ چیز دیگر."