۵۰ روز تا جام جهانی فوتبال زنان در فرانسه

فوتبال زنان

از امروز تا شروع بزرگترین تورنمنت فوتبال زنان، یعنی جام جهانی در فرانسه، دقیقا ۵۰ روز باقی مانده است. یک سال گذشته برای فوتبال زنان سالی فوق‌العاده بوده که در آن جام ملتهای زنان آسیا انجام شد و شاهد توجه بیشتر جهانی به فوتبال زنان بودیم.

امروز بی بی سی اسم ۵ نامزد بهترین بازیکن سال فوتبال زنان به انتخاب مخاطبان بی‌بی‌سی را اعلام کرد.

این پنجمین سالی است که این مسابقه یا نظرخواهی توسط بی‌بی‌سی انجام می‌شود.

فراموش نکنید که نتیجه نهایی این جایزه با رای‌های شما تعیین می‌شود. ۵ نامزد جایزه زن سال فوتبال جهان بی‌بی‌سی به این ترتیب هستند:

توضیح ویدئو،

زن سال فوتبال جهان به انتخاب مخاطبان بی‌بی‌سی

پرنیل هاردر از دانمارک - ولفسبورگ

ستاره تیم ملی دانمارک یکی از پردرآمدترین بازیکن‌های حرفه‌ای فوتبال زنان است. هاردر که در بوندس لیگای آلمان برای ولفسبورگ بازی می‌کند در ۷۲ مسابقه برای این تیم ۵۹ گل زده است. تکنیک هاردر در حدی است که حتی تحسین زالاتان ایبراهیموویچ کاپیتان سابق تیم ملی مردان سوئد را هم به همراه داشته است.

آدا هدربرگ از نروژ - المپیک لیون

گلزن تیم ملی نروژ در المپیک لیون آمار بهتری از کریستیانو رونالدو در رئال مادرید دارد. هدربرگ که بعد از دو سال توپ زدن در لیگ کشورش نروژ و یک فصل در بوندس لیگای آلمان به المپیک لیون در لیگ فرانسه پیوست در ۱۰۲ بازی لیگ برای این تیم ۱۲۸ گل زده است. آدا هدربرگ از سه سال پیش تا به حال در هر تورنمنت باشگاهی که حضور داشته قهرمان شده است.

لیندزی هورران از آمریکا - پرتلند

هافبک هجومی تیم ملی فوتبال آمریکا با وجود فقط ۲۴ سال سن ۴ فصل در یکی از موفقترین تیم‌های اروپا بازی کرد. هورران که حالا به لیگ آمریکا برگشته برای پاری سن ژرمن در ۵۸ مسابقه ۴۶ گل زده است. اگر المپیک لیون در لیگ فرانسه نبود او علاوه بر قهرمانی در لیگ آمریکا با پرتلند تا حالا چند قهرمانی در فرانسه و اروپا هم ثبت کرده بود.

سامانتا کر از استرالیا - شیکاگو و پرت گلوری

مهاجم باتجربه تیم ملی استرالیل بیشتر از ۱۰ سال است که در فوتبال ملی حاضر است و در ۷۶ بازی ملی برای کشورش ۳۱ گل زده است. به جز سامانتا بقیه خانواده کر هم ورزشکار هستند اما در رشته‌هایی به جز فوتبال. سامانتا جزو معدود ورزشکارانی در جهان است که همزمان برای دو باشگاه در دو قاره مختلف بازی می کند.

ساکی کوماگایی از ژاپن - المپیک لیون

درحالیکه همه از خط حمله آتشین المپیک لیون صحبت می‌کنند این مدافع ژاپنی از دلایل اصلی موفقیت لیون در فرانسه و اروپا بوده است. ساکی در دوره قبلی جام جهانی زنان هر دو بار به فینال رسیده و در سال ۲۰۱۱ قهرمان جهان شده است. از او انتظار گل زدن نمی‌رود ولی می‌خواهد بعد از ۱۰۰ بازی ملی برای ژاپن در جام جهانی پیش رو اولین گل ملی خود را بزند.