حبیب نورمحمدوف مقابل داستین پویریر پیروز شد

نورمحمدوف حق نشر عکس Getty Images

حبیب نورمحمدوف (نورماگومدوف)، با پیروزی مقابل داستین پویریر در ابوظبی عنوان قهرمانی سبک وزن ام‌ام‌ای (هنرهای رزمی ترکیبی) سازمان یو‌اف‌سی را پس گرفت.

نورمحمدوف ۳۰ ساله که شنبه شب (۷ سپتامبر) در وزن ۷۰ کیلوگرم به مصاف حریف آمریکایی رفته بود در راند سوم حریف را تسلیم کرد و به این ترتیب صاحب ۲۸ پیروزی در ۲۸ مبارزه شد.

مبارزه قبلی نورمحمدف در سال ۲۰۱۸ بود که در دیداری جنجالی مقابل کانر مک‌گرگور پیروز شد. درپایان آن مسابقه که در لاس‌وگاس برگزار شد، اعضای تیم‌های این دو حریف با هم کتک‌کاری کردند و در پایان نیز نورمحمدوف محروم شد.

این مبارزه روس پس از گذراندن دوران محرومیت مقابل پویریر ایستاد و یک بار دیگر ثابت کرد یکی از بهترین‌های این رشته است. در این مبارزه، نورمحمدوف با استفاده از فنون کشتی و گراپلینگ، در تمام مبارزه مرد برتر قفس بود.

بعد از مبارزه این دو ورزشکار لباس همدیگر را پوشیدند و حبیب نورمحمدوف گفت که آن تی‌شرت را به حراج می‌گذارد تا به "بنیاد مبارزه خوب" (موسسه خیریه متعلق به ورزشکار آمریکایی) کمک کند.

گرچه این ورزشکار روس گفت که قبل از گرفتن هر تصمیمی در مورد مبارزه بعدی‌اش به چند روز استراحت نیاز دارد، اما به احتمال فراوان مبارزه بعدی او مقابل تونی فرگوسن، دیگر قهرمان موقت پیشین این دسته خواهد بود.

این دو مبارزه پیش از این چهار بار قرار بود که به مصاف هم بروند اما هردفعه عواملی مانند بیماری و مصدومیت موجب لغو مبارزه شد.

حالا با توجه به قهرمانی نورمحمدوف در این رشته و قرار گرفتن نام فرگوسن به عنوان اولین حریف احتمالی قهرمان، به نظر می‌رسد که سرانجام این مبارزه برگزار خواهد شد.

این در حالی است که کانر مک‌گرگور، هم پس از این مسابقه خواهان مبارزه تکراری با نورمحمدوف شد. او با این که در ابوظبی نبود، بلافاصله توییت کرد: "مبارزه تکراری را در مسکو رزرو کنید." این توییت با واکنش گسترده در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد و هواداران این دو مبارز مشغول جدال کلامی با یکدیگر شدند.

نورمحمدوف در مصاحبه مطبوعاتی پس از مبارزه گفت: "می‌خواهم مزخرفات حریف قبلی (مک‌گرگور) را فراموش کنم. من و داستین پویریر نشان دادیم که ام‌ام‌ای مورد احترام است نه چرت و پرت گفتن. در این مبارزه احترام متقابل زیادی وجود داشت برخلاف مبارزه قبلی که مقابل یک مرد مزخرف‌گو بود."